Úszás-Magyarország Úszó ob - Hosszú Katinka három arannyal - TopicsExpress

Úszás-Magyarország Úszó ob - Hosszú Katinka három arannyal gazdagodott Debrecen, 2013. június 27., csütörtökön (MTI) - Az úszók debreceni országos bajnokságán Hosszú Katinka - a nyitónapi két elsőség után - csütörtökön három győzelemmel gyarapította dicsőséglistáját. A Vasas világ- és Európa-bajnok versenyzője a második napon 200 méteres mellúszásban (2:30.62 p), 100 m háton (1:01.03) és 50 m pillangón (27.03 mp) diadalmaskodott, emellett 800 m gyorson ezüstöt ért el (8:46.97). Utóbbi számban a tavaly éppen Debrecenben Európa-bajnoki címet szerzett, korábbi ifjúsági olimpiai bajnok Kapás Boglárka győzött (8:30.35). A már mindenféle Eb-medált nyert Verrasztó Evelyn 100 m gyorson úgy védte meg címét 54.98 másodperccel, hogy magabiztosan előzte meg összes riválisát, és - ahogyan azt Kiss László szövetségi kapitány az MTI-nek adott értékelésében kiemelte - "kevés hiányzott neki a világbajnoki A szint eléréséhez". Teljesítette viszont az A szintet Cseh László, aki a nyílt ob-n induló és a számot megnyerő dél-afrikai olimpiai bajnok Chad Le Clos (51.90) mögött legjobb magyarként második lett 52.51 másodperccel. Az olimpiai ezüstérmes, sokszoros világ- és Európa-bajnok később megduplázta magyar bajnoki aranyai mennyiségét, mivel egyesülete, a Kőbánya SC négyesének tagjaként első helynek örülhetett a 4x200 méteres gyorsváltók döntős küzdelme után is (7:28.85). Ugyancsak kitett magáért a tavaly Londonban 200 m mellen olimpiai bajnok Gyurta Dániel, aki a 100 m mell fináléjában a nap egyik legkimagaslóbb és a szövetségi kapitány által is igen biztatónak minősített produkcióval (1:00.58) védte meg címét. A 800 m-en világbajnoki bronzérmes, kontinenselső Kis Gergő 400 m gyorson címvédőként hátfájásával együtt is biztosan győzött (3:50.76). A országos bajnokság csütörtöki aranyérmesei: nők: 100 m gyors: Verrasztó Evelyn 54.98 mp 200 m mell: Hosszú Katinka 2:30.62 p 100 m hát: Hosszú Katinka 1:01.03 p 50 m pillangó: Hosszú Katinka 27.03 mp 800 m gyors: Kapás Boglárka 8:30.35 p férfiak: 100 m pillangó: Cseh László 52.51 mp 100 m mell: Gyurta Dániel 1:00.58 p 400 m gyors: Kis Gergő 3:50.76 p 200 m hát: Bernek Péter 1:57.30 p 50 m gyors: Takács Krisztián 22.37 mp 4x200 m gyorsváltó: Kőbánya SC (Cseh László, Szabó Norbert, Pulai Bence, Bernek Péter) 7:28.85 p sjk sgj ksy MTI 2013. június 27., csütörtök 20:14
Posted on: Thu, 27 Jun 2013 20:00:48 +0000