7 dintr-o lovitura! Cele 7 minuni ale lumii... Iasiul si Roma, - TopicsExpress

7 dintr-o lovitura! Cele 7 minuni ale lumii... Iasiul si Roma, orase ale celor 7 coline... Baicoiul, oras al celor 7 victorii consecutive ale echipei de old-boys! Si iata ca am trecut in seara asta si de acest val. 7-1 ( adica, tot 7! )cu Rangers II , o copie palida a echipei care ne-a facut sa tremuram in tur. Un meci de care ne-am temut, dar care a fost la discretia noastra. Clasamentul , din frumos , a devenit de vis! : Clasament Loc Echipa J V E I GM GP G Puncte 1 Baicoi Star LMN 7 7 0 0 38 8 +30 21 2 Zenit 2 7 4 1 2 39 36 +3 13 3 Signal Club 6 3 0 3 23 20 +3 9 4 Rangers II 5 2 0 3 19 25 -6 6 5 STR 2 6 1 2 3 22 25 -3 5 6 Modul 7 0 1 6 26 53 -27 1 Tinand cont ca luni sau marti vom juca impotriva echipei Modul, se pare ca suntem deja si matematic campionii seriei! Meciul a debutat cu noi studiind adversarul , nevenindu-ne parca sa credem ca s-au prezentat asa subtiri, cu piesele tari din tur absente. Si i-am tot studiat toata repriza I , lovindu-ne si de un portar fantastic si de vreo 5 ori si de barele portii adverse. 0-0 la pauza, dar adversarii au trecut de 3 ori centrul terenului si au avut doar o jumatate de ocazie. Dar tot ghinionul din prima repriza s-a intors in debutul partii a doua. Satul si exasperat de ratarile atacantilor, Emil Bozieru si-a luat inima-n dinti si a patruns in careul advers. Daca, de obicei , asta se dovedeste o mare greseala, de data asta s-a intamplat altfel. La un corner, mingea l-a lovit in piept, un fundas a balbait-o pe acolo, mingea s-a scurs in poarta , si gata de 1-0. Dupa doua minute , la o patrundere vijelioasa, Emil pune piciorul , are meritul de a nu sari coarda, si mingea din carambolul creeat se duce la vinclu! 2-0, dubla Emil si poftiti la table, daca tot e sa jucam! Primul care a raspuns provocarii a fost Ciprian Pura, apoi si Gagiu s-a raliat. Din dublele lor s-a facut de 6-0, iar singurul care vorbea pe teren era portarul Doru Badea, care nu voia sa ia gol ( nici ) in acest meci. Saracul Mircea a incercat si el... A iesit primul gol,7-0, dar apoi a inceput distractia: ratari cu poarta goala , singur cu portarul, ce mai, o zi mai nereusita care a nemultumit pana si galeria fierbinte a echipei! Pentru ca , am uitat sa va spun, am fost sustinuti de o mica, dar inimoasa galerie, formata din jucatorul echipei Fortuna Campina, Bogdan Sandru, care , exasperat si el de ratarile prietenului sau Mircea, a aruncat cu sapca pe teren si a vociferat indelung exprimandu-si in mod clar nemultumirea fata de ceea ce se intampla pe teren! Si pentru ca tacamul sa fie complet, la ultima faza am fost penalizati cu o lovitura de la 7 metri, transformata, care sigur va provoca insomniii portarului nostru... Asadar , pregatiti de lupta in aceasta seara, ne-am trezit in fata unei misiuni usoare. In ciuda unor suspiciuni ale unora, cum ca am ceda cele 3 puncte, ne-am aparat corect sansele si am castigat . Viitorul joc va fi luni sau marti, si va voi tine la curent. Va pup, Emil.
Posted on: Fri, 08 Nov 2013 21:38:23 +0000