COMENTARIU MECI Atmosfera frumoasa marti la Fetesti cu ocazia - TopicsExpress

COMENTARIU MECI Atmosfera frumoasa marti la Fetesti cu ocazia meciului de liga3 dintre echipa noastra si cea din Voluntari.Din pacate disputarea acestei partide in ziua de marti si la ora 15.00 a privat de acest spectacol pe multi dintre fetesteni deoarece la aceasta ora multi dintre ei se aflau la cursuri sau inca nu au terminat programul de lucru.Tribunele stadionului municipal au fost insa animate de o micuta galerie venita de la Voluntari si astfel cei 50 de suporteri ai oaspetilor au facut ca intradevar atmosfera sa semene cu una propice unui joc de fotbal.Cum spuneam doar 300 de iubitori ai fotbalului din Fetesti au asistat la acest meci iar aceasta cifra este cea mai scazuta de cand echipa noastra joaca la liga3.Poate si faptul ca rezultatele nu au fost pe placul lor a facut ca numarul lor sa scada in mod simtitor. O pleiada de vedete si personalitati din fotbal au venit la acest meci la Fetesti si acest fapt nu s-a mai intamplat de foarte multa vreme.Dca trecem in revista numele fotbalistilor ce au jucat la Voluntari sau cei care nu au prins lotul,dar si pe profesorul Mircea Radulescu sau comentatorul TVR Cosmin Baleanu va faceti asadar o impresie la cat de atractiv a fost acest meci. Am avut si o delegatie de arbitrii de liga1 daca ne referim la centralul Anghelinei fiul unui alt fost mare arbitru de liga1,dar si la una dintre tuse a oficiat un asistent care cocheteaza cu meciurile de liga1.Speram ca aceasta brigada sa fie una corecta si sa imparta dreptatea in mod egal in teren.Din pacate aveam sa ne inselam aceste pareri cat mai curand posibil. Sa derulam asadar filmul acestui meci.Echipa noastra incepe foarte curajoasa aceasta disputa si joaca cu mult elan dorind sa le demonstreze celor de la Voluntari ca nu sunt cu nimic mai prejos ca acestia chiar daca la oaspeti in teren se aflau printre altii Sorin Radoi si Cristian Irimia jucatori cu state vechi la liga1 sau chiar si peste hotare.Prima faza mai cursiva a jocului era sa aduca si deschiderea de scor insa in minutul 14 Popescu este foarte aproape de gol la sutul sau din marginea careului de 16m care este scos cu greu de portarul oaspetilor.Era asadar un prim moment favorabil echipei noastre in timp ce oaspetii incercau sa combine mai mult si sa aibe o posesie superioara a balonului prin pase repetate.Timpul trece si jocul se desfasoara mai mult la mijlocul terenului unde echipa noastra se grupeaza foarte bine fiind coordonata excelent in teren de antrenorul acesteia Gigel Stoica.Din pacte ca si la Afumati avem ghinion si Pena paraseste terenul inca din minutul13 acesta avand o intindere care nu i-a mai permis sa continue jocul fiind inlocuit cu Paraschiv.Echipa din Voluntari are si ea cea mai mare sansa de a deschide scorul pe finalul primei parti cand un lob peste Calugaru din interiorul careului este scos in extremis in corner din apropierea linie de poarta de catre Toma.Ramane insa si cu semnul intrebarii faza din minutul 28 cand la o patrundere in careu Paraschiv solicita un penalty fiind busculat in careu de un jucator al oaspetilor.Si astfel se intra la cabine cu un 0-0 datator de sperante mai ales ca oaspetii nu au supus poarta noastra la prea multe ocazii clare de gol. Partea secunda se schimba total in evolutia celor doua echipe insa si centralul partidei incepe sa impinga echipa oaspete de la spate prin acordarea loviturilor libere si trecerea cu vederea la unele faze ale echipei noastre.Primul gol se marcheaza in minutul 59 cand pe fondul unei neatentii in defensiva noastra oaspetii au un aut de la tuse executat in careul nostru la Marinkovici care suteaza pe jos inselator la coltul din dreapta lui Calugaru deschizand scorul.Cade si golul doi al oaspetilor dintr-o eroare grava de arbitraj deoarece la faza propropiu zisa fundasul nostru Toma este impins cu mana de catre unul dintre jucatorii de la Voluntari pentru ai face culoar de sut lui Marinkovici ce suteaza pe jos si dubland avantajul oaspetilor.Fetestenii protesteaza in mod evident si la tusier si la central acuzand faptul ca jucatorul fetestean a fost impins clar dar centralul face semn ca a fost un duel umar la umar corect...Cum domn arbitru sa fie umar la umar din moment ce fetesteanul cade in fata si nu in lateral? Condusi cu scorul de 2-0 iesim si noi mai curajosi la joc si cautam sa marcam un gol care sa ne readuca in joc.Jocul se incinge si mai tare iar Comanasi vede stele verzi la un duel la centrul terenului cu unul dintre jucatorii adversi si tot el vede cartonasul galben pentru proteste.Insa momentul cel mai delicat al meciului are loc la jumatatea reprizei secunde cand Ivan este lovit in mandibula cu gheata de unul din tre ilfoveni si se prabuseste pe gazon.Initial centralul partidei nu a dat importanta acestei faze crezand ca jucatorul nostru simuleaza.La protestele vehemente din tribune si la disperarea fundasului Toma care incearca sa-l ridice,centralul constata ca fetesteanul a ramas inconstient si ai prinde acestuia imediat limba ca acesta sa nu o inghita.In cele din urma jucatorul nostru isi revine insa acest episod a fost trait de toti cei prezenti la stadion cu mare spaima,cunoscandu-se ca dea-lungul anilor s-au intamplat multe evenimente tragice pe terenul de joc. Oaspetii aveau sa incheie conturile acestui meci in minutul 70 la o centrare perfecta in careu si la o lovitura de cap a capitanului Radoi.Vazuti cu sacii in caruta acestia nu mai forteaza prea mult si incearca sa tina de rezultat iar antrenorul Iencsi apeleaza la modificari.Cade si primul gol pentru noi inscris acasa in acest campionat iar cel care are aceasta onoare este chiar Ivan cu capul la o lovitura libera obtinuta de Popescu la marginea careului mare.Vazand ca se poate echipa noastra forteaza si mai mult iar fundasul Mitache vede in decursul a doar 7 minute doua galbene comise pentru faulturi si paraseste terenul.Marin are o faza excelenta cand scapa in careu insa in drumul spre gol primeste un cot in gat si se prabuseste in careu,iar centralul nu acorda acel penalty care credem ca a fost vizibil si de la Voluntari.Era minutul82 si daca am fi marcat atunci scorul devenea 2-3 si urmau cel putin 12 minute de foc la poarta oaspetilor mai ales ca acestia jucau cu un om in minus si orice se putea intampla pana la final. Timpul a trecut nemilos si nu am mai reusit sa inscriem inca un gol care ar fi fost benefic in clasament la golaveraj.Am pierdut inca un joc care nu meritam sa fie incheiat cu acest scor.Din pacate si maniera de arbitraj al centralului in special in partea secunda a condus la acest scor nemeritat.Insa sa spunem ca acordam totusi o bila alba pentru gestul facut cu jucatorul nostru cand i-a acordat primul ajutor.Evolutia echipei a fost una buna si chiar curajoasa in fata unui adversar care inspira teama avand in vedere lotul acestuia si conditiile de pregatire a ilfovenilor.Intradevar incepe sa se vada o crestere in joc de la meciul din etapa trecuta de la Afumati iar acest lucru ne da sperante mari ca putem sa scoate si puncte in deplasarea de la Cernica si acasa cu Liesti formatii cu care ne vom duela pentru evitarea retrogradarii. FELICITARI RAPIDULE PENTRU CUM ATI LUPTAT IN TEREN.. RAPID:1.calugaru,25.ureche,16.toma,20.popescu,5.stoica,6.ciubuc,17.uruc,19.neculai,9.ivan,27.pena,11anasi au mai jucat:21.paraschiv,15.stanciu,26.lefter,7.marin rezerve:24.stanciu i,23.alexandru,10.munteanu antrenor:stoica gigel VOLUNTARI 12.botas,21.irimia,4.suciu,15.tircu,3.mitache,6.radoi,23.musca,17.stan,18.tanase,11.calintaru,9.marinkovic au mai jucat:24.ghita,8.cureteu,16.mihai rezerve:1.serban,2.palamariu,10.voicu,19.viodut antrenor:adrian iencsi
Posted on: Wed, 09 Oct 2013 15:29:39 +0000

sexpress.com/Im-going-to-Vietnam-in-5-weeks-to-film-a-documentary-on-natural-topic-10152327942016325">Im going to Vietnam in 5 weeks to film a documentary on natural
Black Friday Deals Kingston Brass K188A5 5-Inch Tub Spout with