Campioana Buzăului a fost călcată în picioare la barajul - TopicsExpress

Campioana Buzăului a fost călcată în picioare la barajul pentru promovarea în Liga a 3-a LANURI A PATIT RUSINEA!!! Voinţa Lanuri – C.S.M. Cîmpina 0-6 (0-3) articol de: Mihai BALTAG 90 de minute de coşmar pentru campioana Buzăului la fotbal. Miercuri seară, la Slobozia, Voinţa Lanuri a întîlnit în meci de baraj pentru promovarea în Liga a 3-a campioana Prahovei, C.S.M. Cîmpina. Anticipată şi recunoscută chiar şi de buzoieni, diferenţa uriaşă de valoare dintre cele două formaţii s-a văzut încă din start, prahovenii irosind patru mari ocazii de gol prin acelaşi jucător, Vişan. Inevitabil, a căzut şi golul, excelentul atacant al Cîmpinei deschizînd scorul la jumătatea primei reprize, după o fază suspectă de ofsaid. Crispată şi fără să conteze absolut deloc în joc, echipa buzoiană mai încasează pînă la pauză alte două goluri, Birindel reuşind "dubla" şi rezolvînd practic meciul încă din prima repriză. Dar prahovenii nu s-au mulţumit numai cu atît şi au continuat şi la reluare jocul de-a şoarecele cu pisica cu nevinovata trupă din Lanuri. 4-0 s-a făcut după ce lovitura liberă a lui Birindel a fost deviată în plasă, iar Nae, cu un şut la colţul lung a făcut ca scorul să ia proporţii. Iar ca tacîmul să fie complet, Lanuri a primit şi golul 6, marcat din penalty de Bărăgan, după un fault pe linia careului. Una peste alta, al patrulea an consecutiv în care Buzăul nu reuşeşte să-şi promoveze campioana în cel de-al treilea eşalon.
Posted on: Fri, 21 Jun 2013 21:58:01 +0000