Djali i vetmuar pa dashurinte jetonte,,,dhe cdo gje ne jeten e tij - TopicsExpress          

Djali i vetmuar pa dashurinte jetonte,,,dhe cdo gje ne jeten e tij me force e perballonte,,,Kerkonte nje vajze qe e kishte humbur,,,por ishte e kote dhe e pamundur,,,Vajza jetonte shume larg ne vetmi,,,qante e bertiste per dashurin e tij,,,Qielli qante dhe yjet qanin,,,skishin deshir dy te dashuruar ti ndanin,,,por ditet kalonin dhe jeta vazhdonte,,,vajza nga i dashuri shume larg jetonte,,,prinderit vajzen e fejuan pa deshir,,,se mendonin se ishte gjeja me e mire,,,ata nuk dinin se shume kishin gabuar,,,dhe se nje djale qe shume donte ne zemren e saj kishte qendruar,,,vajza pranoi fejesen,,,gjithashtu edhe martesen,,,vendosi qe djalin ta harronte ,,,dhe me te fejuarin te jetonte,,,djali kur e mori vesh,,,filloi me vete te qesh,,,por dot nuk i besohej,,,vajza qe donte po i martohej,,,dikur diku atje ska me asgje,,i kishte then vajzes nje gje,,, Djali: cfar do beje e dashur sikur une te mos jetoj,,,? Vajza: do vij ne varrin tene me ty te rroj,,, Djali: po sikur e dashur un nje tjeter te marr,,,? Vajza: do qaj me lot per DASHURINE E PARE kaluan disa vjet dashuria u harrua,,,ai e harroj ate me shpresen duke jetuar,,,! Nje dit vajza tek po qendiste televizori njoftoi,,,nje aksident ka ndodhur foton tregoi,,,ajo e njohu ate dhe gishtin fort e shpoi,,,qau bertiti koken me se coi,,,as hante as pinte trupi ju tha fare gjumi se zinte,,,nenen pran saj e donte,,,donte dicka ti tregonte,,,mbas dy ditesh rruge nena e dhimbsur erdhi,,,u ul pran shtratit lotet lume i derdhi,,,vajza zgjati doren nana ja ledhatoi,,,fshiu lotet e saj me pas vazhdoi,,,! O nena ime e dashur dicka kam per te thene,,,te lutem me degjo nje amanet kam per te lene,,,atje ne qytet dy muaj me pare,,,ka vdekur nje djale,,,te lutem pran tij me ble nje varr,,,se i kam dhen fjalen dy vjet me pare ,,,se po te vdiste ai une pran do ti shkoja,,,te lutem nene te lutem.......! dhe me sfoli dot dora ju rrezua nga syt rreshqasin lot,,,atehere nema e shkrete me vete e ka marre,,,me ceremoni te madhe e ka cuar ne varr,,,!
Posted on: Tue, 05 Nov 2013 18:11:11 +0000

Trending TopicsRecently Viewed Topics
© 2015