du me jua than dy fjale te tharta ju toskeve. PASHE RASTESISHT QE - TopicsExpress          

du me jua than dy fjale te tharta ju toskeve. PASHE RASTESISHT QE PO MJU THONI KOSOVARVE JO KSHTU PO KSHTU SHKRUHET:: ATE QE JU PO DONI ME SHKRU ESHTE ENVERISHT:: DHE KOMBI YNE KA GEGNISHT DHE TOSKERISHT DHE ENVERISHTEN TA KA SHARTU HORRI I JUEJ PREJ TOSKENIE:: DHE HORRI TJERER RAMIZI QE NUK E PRANOI KERKESEN E ISH PRESIDENTIT DHE ISH MINISTRIT TE JASHTEM TE QEVERISE SE BAYERNIT FIGURA MA E DASHTUN PER BAYERNIN NDAJ E KA EMRIN AEROPORTI I BAYERNIT FRANC JOSEF STRAUß PRA SE E DOJSHIN ::ISHTE EDHE PILOT DHE ERDHI ME TBIRIN VETE NTIMON E ZBRITI NSHKODER DJEPIN E KULTURES E TRIMERISE E DITUNIS KOMTARE DHE TI THA SHKERDHATES TANE TOSKE LIDHU ME MU E AI SE PATI FTYREN E KULSHEDRES TOSKE TME FALIN TRIMAT EDHE NJIHERE NDEROJ TE GJITHE TRIMAT TOSKE DHE SHAJ E UL COPAT E MISHIT ME DY SY QE PO NSHAJN KOSOVART ::PRA E MORI TOSKU I MUTIT SHQIPERINE DHE IA FALI KOSOVEN DHE PJESET E TJERA FQINJEVE ENVERI SE KA DOKUMENTA TE ARSHIVIT NE DISA QYTETE GJERMANE QE U VJEN KEQ PER KOMBIN QE U BASHKU DHE ENVERI VEC JU E MINORITETIT GREK HE MOS E LAFT VORRI MREN JU SHIKONTE DHE RAMIZI I ERDHI PRA STRAUßI DHE NUK E PRANOI LIDHJEN ME BAYERNIN QE DO ISHIM BAYERN SOT MBAS 28 VJETESH DHE EDHE KOMBI I GJITHE I BASHKUAR DHE JO TE GJITHE EDHE JU NE GREQI JUA LANI PRAPANICAT GREKEVE SE MOS JENI AMBASADORE ATJE UNS SIA LAJ KERKUJ SE JAM E DITUN DHE E ZOJA PO TA DHES RRACEN E QORRES QE PO THU SE TPASHKOLLT NA KAN DREJTU GJITHNJI::KURRE NUK KA BA VERIU DICKA ANTIKOMTARE EDHE ZOGU MA MIRE E KA BA SE SI E MORI NATYRISHT E DENOJ PER MARRJEN E ARIT NE FUND DHE IKJEN DREJT AFRIKES SE JUGUT POR CKA BANI ENVERI MOJ E PAFYTYRE :::KALBI NJEREZIT I COI NE MJERIMIN MA TE SKAJSHEM TE TE GJITHE EUROPES DIKTATURA MA E RREPTE QE KA PA NJEREZIMI THONE HISTORIANET GJERMANE QE I RRSEPEKTOJ SE ATA BAJNE DETYREN EDHE KUR VJEN PUNA EDHE PER GJERMANINE VETE PRA DHE TREGOJNE SI ENVERI EDHE DOKUMENTI I NENSHKRIMIT ME TITON PRA AI KRYETAR I COPEZES(TOSKERISHT ) MOJ SE TI SHKUL FLOKET ME TPAS AFER SE NUK JU AFROHESH KOSOVARVE E VERIUT AS TE THEMRA E KPUCES:: PRA EDHE KUR GJERGJ KASTRIOTI MBANTE KRUJEN DHE QE NGA KRUJA E SIPER E VINTE TU JU CLIRU EDHE JU MOS MBANI ME JUA THAN EDHE NAJ FJAL MA TRANE DHE KUNDERSHTO PO DESHE PRA JU BASHIT PAZARE ME SULLTANIN SE KENI NGA DHJETE FYTYRA DHE NJERA ME E DHJERE SE TJETRA:: TA DHES RRACEN E KEQE PERVEC FISNIKEVE QE TME FALIN PRA GJERGJ KASTRIOTI GEG PRA E NDERON BOTA DHE U NDERU SIC THONE HISTORIANETSI RRALLE NDONJEHERE JO PAS VDEKJES POR EDHE GJATE JETES SE TIJ ::PAPA I RROMES TITULLIN ME TE LARTE TE NJEREZIMIT; POEMA OPERA POEZI ROMANE NGA ME TE SHUMTIT SI PER ASNJI FIGURE TJETER BOTERORE PRA PER GJERGJIN GEG: E ILIRET E PAMPOSHTUR QE I FTONIN FISET E TJERA PER NDIHME EDHE ATA FLITSHIN GEGNISHT:: SE TI NMAJE TMALIT KU VEC QIELLIN SHEH NGA NTSAMS JE E NA THU NE MALOKE TANVE PREJ FUSH KRUJE E NALT ::E MIR KNOJN ATA LACIANT QE THONE BUKUR NA SHKOJM NDET ME BICIKLETA E ATA DUHEN DY DIT ME DAL PREJ MALESH E NA THONE MALOKE::O TA DHEFSHA RRACEN SE MOS TKISH KEN KOSOVA E PLAV E GUCI E HOT E GRUDE E MALSI JU EDHE SOT DO ISHIT SI KURDISTANI NEN TURQI TA DHEFSHA RRACEN ::SE TI O MISH ME DY SY JE MA E TRASHE NTRU SE KOSOVARI SE UN JAM E DREJTE DHE IA THEM EDHE KOSOVARIT CKA ASHT ME I THANE DHE E NDEROJ PER CKA ASHT ME U NDERU SE KOSOVA NUK IA LEN TOKAT SERBISE E DIGJEN FLAK MA MIR TETAN E JU E BANI GREQI DERI KU TUA THEJM QAFEN NA NJI PER NJI BASHK ME GREKUN ME JU CU NDET SE KENA SHQIPTAR BOLL E PER HORRA E MASKARESHA QE SKANE AS SHKOLLE E AS DITURI DHE THONE QE JEMIK MESUAR TE NA DREJTOJE TE PADITURIT ::TA DHEFSHA RRACEN KUJ I THU TPADITUN ::MOS TKISHIM KEN NA VERIU ISH SHQIPERIA E VOCKEL NEN NAJ RAMIZ E ENVER TJETER PRA ISH TROPOJA E KURBINI E LEZHA E SHKODRA ME PAK SHUME PAK NGA JUGU E MOS TE ISHIN KOSOVARET AQ TRIMA PO JU TKISHIT QENE NEN SERB SDO DIJA MA AS TOSKERISHT APO ENVERISHT SE TOSKERISHTJA ESHTE E KOMBIT TIM:: PRA TI O E DHJERE QE NUK KE DY MEND NE KOKE EDHE SALI BERISHA KA BA SHUME QE JU PER 300 VJET NUK KISHI MRRI PER KOMBIN SA KA BA SALI BERISHA DHE E NDEROJ PER KETE SE E ARDHMJA DO I VEJE TE DREJTAT NE PIEDESTAL DHE TE PADREJTAT ATJE KU E KANE VENIN ::E NDESHKOJ NESE KA MARRE AI APO FAMILJA E TIJ NGA PASURIA E POPULLIT DHE DO I THOJA DOREZOJA FUKARENJVE POR SA KA BA AI E GRUAJA E TIJ QE E NDEROJ NUK E BANI JU PER 500 VJET JOOOOOOOOO::TA DHJEFSHA RRACEN SE KOSOVART E KAN MSU GJUHEN NEPER SHTEPIA E JO NSHKOLLA DHE FLASIE E DINE BUKUR BILE SHQIP E ATA TA HOQEN TURKUN ME PLAV E GUCI E GJITHE LART PRA MALOKET ::PO KU DI TI CESHTE MALOKU MOJ :::SA SHKOLLE KE ?? CDI TI VEC CTE KA THENE ENVERI DHE GREKU :::TA DHEFSHA RRACEN ATJE KU E KE SE KSHTU DU ME FOLE ::NUK ESHTE KOHA PER FJALE TE BUKURA DHE POEZI ME SHUME KUJDES SE MOS I MBETET QEJFI KETIJ APO ATIJ::ESHTE KOHA TE NDAJME SHAPIN NGA SHEQERI ::HE SE DESH HARROVA ::KUSH E SHKATERROI SHQIPERINE PERVECSE JUGU ME VLOREN DHE ENVERISTAT DHE TURP E PARA HERE NE HISTORINE PREJ 1000 SHEKUJSH TE KOMBIT TONE E PARA HERE NGA TOSKET VLLAVRASJE SE JU DESHI BYTHA ME U BA RROK FELERA E GABANA MILIONERA TUJ PI KAFE ::BOTA SE I PATE FMIT NMERGIM DHE PATJETER TE TREGUN QE SKA NGA DELAQ FITIM I LARTE POR JO ::KUSH LUN BIXHOZ E KA PER TKEQEN E VEHTES SALI BERISHA PERSONALISHT ASNJI TMIR SME KA BA SE JAM E ZONJA VETE DHE KAM DALE VETE JASHTE I KAM NDIHMU EDHE TE TJERET KE KAM MUNDE VETE DHE MEGJITHSE NJI NDER STUDENTET QE I KAM CU STUDENTET PESHE DHE ME U BA TE ZJARRTE E DINE TE GJITHE QE ME NJOHIN DHE QE QUHESHA:LACI URREN RAMIZIN MA SHUM SE KUSHDO DHE E DIN E ATA QE ISHIN ATY CI THASHE QENIT TBIRIT TQENIT ::NUK IA KA THAN KUSH POR NJI GEGE KURBINASE E SHKODRANE SE KAM 2 PRINDER NDA DY ANE DHE PRA GEGJA IA THA POPULLI DUHET ME TVAR NLITAR ::E ME PYETI NGA JE TI MOJ CUPE ::NGA LACI PERGJIGJJA SE E DINI JU SE LACI KURRE SKA QENE E SDO JETE ENVERIST DHE ME THA JE KURBINASE TI NDAJ JE KAQ TRIME::DRIDHEN DREJTORA E ZYRTARE GJERMANE SE JAM GJERGJ KASTRIOT E MAMICE JAM ISA BOLOETIN E SHOTE GALICE ;JAM VOJSAV E MAMICE ::PRA KUSH E BANI PERHER TPARE VLLAVRASJEN DHE DJEGJEN E SHQIPERISE MOREEEEEE SE ASHTU NUK BAHET VENDI SE VETEM SKLLEVERIT DJEGIN VEGLAT E PUNES DHE VETVEHTEN ::NUK DIGJET VENDI MOREEE SE DITEN MBAS DALJES NGA GREVA E URISE ISH MBLEDH GJITHE TIRANA PER ME SHKU ME SHKATRRU TIRANEN DHE BLLOKUN ::PER FAT TE MADH RASTESISHT KAM KALU ATY KAM MARRE MIKROFONIN DHE KAM THIRRUR EDHE PSE E RENE FIZIKISHT MBAS 3 DITESH GREVE URIE DHE ATE NATE NA KISH MARRE TIRANA FISNIKE TE GJITHVE NEPER SHTEPIA POR PRAP E RENE FIZIKISHT POR KAM THIRRUR ME GJITHE FORCEN E SHPIRTIT DHE SA THASHE JAM NJI NGA GREVISTET E URISE PUSHOI TURMA DHE DEGJUAN ::JU LUTA TE GJITHEVE MOS TE SHKATERROJME SE CDO GJA ASHT E POPULLIT DHE JO E ATYRE BLLOKMENEVE SE UNE JAM GEGE DHE E DU KOMBIN DHE VENIN TEM E TI SMUNESH ME U KRAASU ME GEGUN::RRESPEKTOJE HE COPE MISHI ME DY SY SE TI NUK I BJEN KOSOVARIT TE THEMRA E KAMS::DHE KOSOVA IME KRESHNIKE SE ASHT E PAMPOSHTUN E DIN QE DY PUNE DUHET ME I BA ME CU GRATE NPUNE SE I KAN ME LETRA NGJERMANI DHE SA E SA SHQIPTARE DO LUTESHIN TI KISHIN DHE DUHET ME I SHFRYTZU E PARET MA TEPER NKOMB ME I INVESTU DHE ME U LARGU NGA FEJA E HORDHISE OSMANE ::DHE E KAN FILLU KOSOVARET LARGIMIN SE ATA PER KOMB E PER SHQIPNI DJEGIN SHKA E TURQI::: HE SE PO MDALIN DO VARGHE SE KAM SHPIRT FISNIK DHE MDALIN PREJ SHPIRTI ::NDAJ TI O COPE MISHI ME DY SY SE I KE ME FIER E ME LIBRAZHD E ME SKRAPAR E DHJETRA QE JENI E ZEZA E TZOTIT E RRINI NE ITALI E NE AMERIKE DHE JAM MYSLIMANE THONI PA JU PYET KUSH CFE KE ::EDHE KUR JU PYSIN NGA JE JAM MYSLIMANE NGA SHQIPERIA DHE ESHTE SI TE THUASH JAM NJI DELE E LOPE ME BYTHEN PERJASHTA NGA MALET E TSAMS TI ME MA SHA GEGNISHTEN TA DHESHA RRACEN E ENVERIT E RAMIZIT::SE PER ENVER TE MJERET QE SKAN DITE SI EDHE NE JANE BURGOS E MASAKRU E TMIREN VEC JU HORRA QE EDHE SOT ENVERISTA JENI IA KENI PA::::O TI DELE GEGET I NDERON EUROPA E BOTA SHTEPIA E BARDHE E AMERIKES ME SHUME MIQ NGA GEGET SE NGA GJITHE EUROPA BASHKE:: DHE TY TE NDERON VETEM GREQIA ME I FAL NAJ COPE TOKE ::ME FALNI EDHE NJIHERE JU TRIMA SE I SHAVA KOSOVARET PER FENE DHE PER GRATE QE HEKUROSIN GJITH DITEN DHE FILLUN E NUK I SHOH TU SHKRU MA ALLA TURQE ::TI I SHQIPERISE PRA QE KE SHKOLLE DHE FLET TURQISHT DHE NDERON TURKUN EDHE MA KEQ PER TY: KOSOVARET KANE PAK QE DOLEN NGA DHUNA E PUSHTIMI SE PER JU DELE JANE NPUSHTIM TE GJITHA TROJET JASHTE KETYRE DY COPEZAVE::NDAJ TE NDAJME SHAPIN NGA SHEQERI ::TI THEMI TE MIRA DHE TE LIGAT QE TE MARRIM TE MIRAT DHE TE LAME TE LIGAT RROFTE GEGU DHE TOSKU ::RROFSHIN FISNIKET E GEGEVE DHE TOSKEVE ::ATO SORRAT E MISHI ME DY SY POSHTE E JU SHOFTE FARA SE NA PRISHNI KOMBIN
Posted on: Mon, 04 Nov 2013 11:46:25 +0000

Trending TopicsRecently Viewed Topics
© 2015