Blonda VIDEO şi FOTO Victorie pentru Vio - TopicsExpress

Blonda VIDEO şi FOTO Victorie pentru Vio » Rapidul s-a impus din penalty la Tărlungeni. Următorul meci va fi cu Moldovan pe bancă Giulestenii au obtinut primul succes in Liga a 2-a, dupa ce au evoluat cu doi oameni in minus aproape o repriza. Rapidul inca se cauta. Ieri, s-a regasit macar pentru 90 de minute, la Tarlungeni. Spre deosebire de etapa trecuta, cind alb-visiniii au remizat acasa, 1-1 cu Buzau, Tabirca a facut schimbari importante in formula de start. Cu numai doua puncte in clasament, giulestenii tinteau prima victorie in esalonul secund, dar misiunea lor s-a complicat in minutul 25, cind Iacob a vazut al doilea galben si a mers la vestiare. Pe un teren situat pe cimp, fazele spectacol nu au cum sa-si faca aparitia. Pancu si compania s-au chinuit, dar Draghia a fost in zi mare. Mai mult, la 8 minute de la reluare, rapidistii au mai pierdut un om, Stoica fiind si el eliminat, iar egalul parea un rezultat mare. Totusi, Craciunescu a dictat correct penalty pentru bucuresteni, iar Alex Ionita a executat cu mult calm, aducind Rapidului prima victorie din acest sezon. Asta nu i-a salvat banca lui Tabirca. Incepind de azi, Grantul va avea un nou tehnician. Viorel Moldovan revine dupa 6 ani de zile. In 2007 a ocupat postul de director sportiv, dar a demisionat dupa un conflict cu George Copos. ”Am reusit sa spargem gheata, aveam nevoie de o victorie cit mai repede. Sper ca Viorel sa ne readuca entuziasmul. Aveam nevoie de mentalitatea lui de invingator" (Daniel Pancu, atacant Rapid) Unirea Tarlungeni - Rapid 0-1 A marcat: Al. Ionita II (63 - pen) Unirea: Fl. Iacob - Vlasceanu (A. Postolache, 81), Patarciuc, I. Serban, Dumbrava (Marcas, 67) - Brujan (Neculai, 62), N. Cristea - Marin, L. Nicolae, Enceanu - Elek. Antrenor: Laszlo Balint Rapid: Draghia - I. Voicu, Tinc, Al. Iacob, M. Stoica - C. Paun, V. Negru - Lazea, Selagea, Al. Ionita II (Cl. Herea, 89) - Pancu (N. Vasile, 56). Antrenor: Alexandru Tabirca Cartonase rosii: Al. Iacob (25), M. Stoica (53)
Posted on: Fri, 20 Sep 2013 18:46:36 +0000