Crna Gora u finalu * Barselona, (MINA) – Vaterpolo - TopicsExpress

Crna Gora u finalu * Barselona, (MINA) – Vaterpolo reprezentacija Crne Gore plasirala se u finale Svjetskog prvenstva u Barseloni nakon što je večeras u polufinalnom meču savladala Italiju 10:8 (3:1, 2:0, 4:3 i 1:4). Plasmanom u finale Crna Gora je ostvarila najbolji rezultat na šampionatima svijeta. Izabranici selektora Ranka Perovića nadigrali su protiv zvaničnog svjetskog prvaka i osvajača srebrne medalje sa Olimpijskih igara u Londonu, poveli su na startu 3:0, a prednost nakon druge četvrtine uvećali na četiri gola (5:1). Razlika je nakon trećeg dijela meča iznosila pet (9:4), dok je pet minuta i deset ekundi prije kraja meča bilo 10:4. U samom finišu Italija je sa četiri uzastopna pogotka, uspjela da smanji zaostatak i ublaži poraz. Italija večeras nije bila ravnopravan rival, potpuno nemoćna i bez rješenja u napadu za i večeras odličnu odbranu crnogorskih vaterpolista. Nijednom nije uspjela ni da najavi mogućnost da može spriječiti peti uzastopni trijumf crnogorskih vaterpolista. Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bio je Nikola Janović sa tri gola, dvostruki strijelci bili su Darko Brguljan, Mlađan Janović i Aleksandar Ivović, dok je jednom Stefana Tempestija savladao Antonio Petrović. U selekciji Italije Pjetro Filjoli i Mateo Aikardi postigli su po tri gola, dok su po jednom crnogorskog golmana Miloša Šćepanovića savladali Valentino Galo i Kristian Prešuti. Crna Gora će u finalu igrati protiv Mađarske, koja je u polufinalnom duelu savladala Hrvatsku 11:10. Finalni duel na programu je u subotu u 22 sata i 15 minuta. (kraj) eml
Posted on: Thu, 01 Aug 2013 21:07:05 +0000