Dejan Radonjić o razlozima poraza u Širokom. Radonjić: Odbrana - TopicsExpress

Dejan Radonjić o razlozima poraza u Širokom. Radonjić: Odbrana zakazala Košarkaši Crvene zvezde Telekom poraženi su na startu ABA lige. Gostovanje u Širokom ponovo je bilo kobno za crveno-bele, a ovog puta domaćin je slavio rezultatom 80:79. Izabranici trenera Dejana Radonjića bili su veoma stegnuti, promašili su čak 10 slobodnih bacanja, izgubili su 14 lopti, a Zvezdin strateg posebno je bio nezadovoljan igrom u odbrani: - Osim na samom početku meča i jednom delu druge četvrtine nismo odigrali na potrebnom nivou da bi se savladao Široki. Posebno smo zakazali u odbrani. U toj fazi igre smo bili veoma slabi, nismo imali neophodan nivo agresivnosti i čvrstine za pobedu na vrućem terenu u Širokom Brijegu – sumira utiske iz „Pecare“ trener Dejan Radonjić i dodaje: - Pokušavali smo u drugom poluvremenu da dođemo u poziciju da kontrolišemo rezultat i dešavanja na terenu, ali domaćin je vešto koristio naše greške i na kraju je slavio. Činjenica je da je nervoza bila prisutna, da su igrači zbog prve takmičarske utakmice u sezoni bili pod pritiskom, ali smo uz veću koncentraciju morali da budemo na kvalitetnijem nivou od prikazanog. U prilog činjenici o slabijoj koncentraciji crveno-belih svedoči i podatak da je Zvezda u poslednjem minutu utakmice imala priliku da napravi preokret. Pri rezultatu 75:74 za domaće, Barać je promašio trojku, a Šilb je propustio priliku da uhvati loptu pod svojim košem. Uspešniji je u skoku bio Bilinovac, a potom je neumoljiv sa linije penala bio Bošnjak i time praktično rešio pitanje pobednika. Vremena za tugovanje nema, jer crveno-bele već u sredu očekuje novo teško gostovanje u Laktašima protiv Igokee: - Treba da napravimo detaljnu analizu i paralelu sa utakmicama koje smo igrali u pripremnom periodu. Očekuje nas veoma kvalitetan protivnik, ali se nadam da će ekipa posle uvodnog poraza pokazati reakciju. Nikako ne smemo da dozvolimo da nas ovaj poraz protiv Širokog na bilo koji način poremeti. Moramo da ostanemo jaki, da nastavimo sa vrednim radom i da sve ono što smo već uradili tokom pripremnog perioda stavimo u funkciju. Nadam se da ćemo opravdati ono što naši navijači s pravom očekuju od nas – zaključio je Radonjić.
Posted on: Sun, 06 Oct 2013 22:14:00 +0000