Edzői beszámoló Magyar Kupa III. Forduló 2013. szeptember - TopicsExpress

Edzői beszámoló Magyar Kupa III. Forduló 2013. szeptember 28-29. Debrecen, Oláh Gábor Sportcsarnok A 2013-as év Magyar Kupa III. fordulója zajlott a hétvégén, Debrecenben. Az első napon a Basic Aerobik és challange egységeink mutatták be gyakorlataikat. A verseny második napján a felnőttek és sportaerobikosaink léptek a színpadra, akiknek a második EB válogatón kellett megerősíteni korábbi eredményeiket. 2013. szeptember 28. (szombat) A Challange utánpótlás 3. korcsoportban indult csapatunk még mindig nagy izgalommal léptek a verseny talajra, és jól látható fejlődéssel bár jó pár kivitelezési hibával hajtották végre az előírt gyakorlatot. Az előző versenyhez képest sokat fejlődtek, jobb eredményt értek el. Jó úton járunk lányok! Challange utánpótlás 3 korosztály (UP3) csapata (Marosvölgyi Orsolya, Oletics Réka, Várdaróczi Géta, Hilmer Dorina, Pók Írisz) 8. helyezést ért el, 14.3 ponttal. Délután a Basic aerobik UP2 korosztályban zajló egységünk versenyzett trió kategóriában. A gyakorlatban némi határozatlanságot láttunk, többek között köszönhetően az első helyen szólításnak, így az Ostrosics Réka, Csontos Nelli, Katona Virág 9. helyezést ért el 15.9 pontszámmal. 2013. szeptember 29. (vasárnap) Közel 14 egységgel lettünk szólítva a színpadon, ami fegyelmet és pontos felkészülést igényelt a versenyzőktől is. A verseny megnyitó után basic aerobik felnőtt (Ludmann Fanni, Klonfár Karina, Bognár Krisztina, Bruder Zsanett, Horváth Evelin, Neff Nóra) korosztály csoport versenyszámban következett, akik látványos koreográfiát , elemrontással és apró pontatlanságokkal hajtották végre. A bírók a 3. helyre sorolták gyakorlatukat 15.8 pontszámmal. Basic Aerbik felnőtt trióban Klonfár Karina, Horváth Evelin, Magyar Csenge (mind a PTE hallgatója) igazán nőies, precíz gyakorlattal az 1. helyen végzett 18.00 pontszámmal. Párhuzamosan zajlottak a sportaerobik gyakorlatok, a legkisebbjeink UP3 korcsoportban, trió, páros és csoport versenyszámban indultak. Kisebb nagyobb kihagyásokkal tudtak készülni a versenyre, még így is látható a fejlődés. További kemény munkával még sok szép eredmény vár rájuk! UP3 trió Bali Bianka, Sal Kinga, Husznai Mirjam a legfiatalabbak a korcsoportjukban egyre magabiztosabban versenyeznek, szép gyakorlattal 5. helyezést érték el 15.1 ponttal. A szoros versenyben, ugyanebben a kategóriában a PEAC „B” triója Keszei Kata, Farkas Fanni és Szakács Lilla 6. helyen zárt, 15.00 ponttal. A Sümegi Mendi (PEAC), Bauer Lili és Keller Lilla (KSZSE) triója 14.40 pontszámmal 9. helyen végzett. Bábel Fiametta és Daum Krisztián vidám páros gyakorlata sajnos nehéz elem hiba miatt 2. helyre volt elegendő, pontszámuk 14.80. Csoport versenyszámban 6. helyen végzett a Sümegi Mendi (PEAC), Bauer Lili, Ignácz Réka, Lukic Azra, Keller Lilla (KSZSE) egység, 14.25 ponttal. A nehézkes felkészülés rányomta bélyegét a gyakorlatraUP2 trió Bruder Dalma, Udvaráczy Kyra, Bábel Felicitas sokat rontott gyakorlatával 6. helyezést ért el pontszámuk 14.50. A 15-17 évesek (UP1) női egyéni versenyszáma volt a legizgalmasabb számunkra a válogatót tekintve. Mazács Fanni anyagerős ám mégis egyre nőiesebb gyakorlatával győzte meg a bírókat, hogy ott lesz a helye az EB-n, és méltán képviselheti országunkat a junior kategóriában, 2. helyen végzett 19.70 pontszámmal. Férfi egyéniben Bali Dániel kimagasló teljesítményű gyakorlata nem hagyott kétséget a bírókban, még az elemrontás ellenére sem, 19.50 pontszámmal 1. helyezést ért el. Az általuk alkotott páros pörgős gyakorlata szintén 1. helyezést ért el 19.10 ponttal. Szőllősi Pannával, Molnár Noémivel és Tácsik Hunorral kiegészülve csoport kategóriában nagyszerűen koreografált gyakorlatukkal, emelésrontással is 1. helyen végeztek 18.55 ponttal. Az emelést a szünetben a színpadon kijavítva – mindenki nagy örömére - újra elvarázsolták a már-már revü szerű hangulatot idéző gyakorlattal a közönséget. A nyáron összeállt és a felkészülés során sok sérüléssel, betegséggel bajlódó felnőtt páros Baumann Ákos és Bucsánszki Linda (BHSE) az elvárt feladatot végrehajtotta, a végig csinált leépített gyakorlatával 2. helyen zárt 19.00 ponttal. Ezzel kivívta az EB-n való indulás jogát, de addig nagyon kemény munka vár még rájuk. Felkészítő edzők: Réfi Eszter, Borsos Anita, Horváth Beáta. EB felkészülést segítették: Szloboda Éva, Kovácsné Laurinyecz Julianna, Kovács Judit. Gratulálunk minden versenyzőnek! Figyelem, nem bízhatjuk el magunkat, hanem az eredmények sarkaljanak minket további kőkemény edzésmunkára, hiszen még nincs vége az évnek! Sőt, az EB-re és a brazil Gymnasiadéra készülő egységeinknek igazán csak most kezdődik a felkészülés. Következő megmérettetés a Magyar Kupa SA döntő október 19-én lesz. Szép volt PEAC!
Posted on: Tue, 08 Oct 2013 05:36:55 +0000