FK Rudná-TJ Sokol Kněževes 16.11.2013 jsme ukončili podzimní - TopicsExpress

FK Rudná-TJ Sokol Kněževes 16.11.2013 jsme ukončili podzimní část sezóny s nováčkem soutěže mužstvem Kněževse. Utkání mělo být pro nás svátkem neboť se hrálo na slušném hřišti, před pěknou návštěvou a za soupeře nastoupil bývalý ligový a reprezentační hráč František Straka. My se chtěli rozloučit s podzimem a diváky vítězstvím. Tím bychom se posunuli v tabulce na třetí možná dokonce druhé místo. Již před zápasem jsme věděli, že nám bude chybět náš kapitán Míra Rott, jehož přítomnost na hřišti je pro nás strašně důležitá. I tak jsem, ale věřil, že náš kádr se s jeho absencí vyrovná a projeví se, že máme dostatek kvalitních hráčů. Kněževes jsem viděl hrát na hřišti v Červeném Újezdě, kde prohrála vysoko 4:0. Ale na našem hřišti nastoupila v úplně jiné sestavě a velice mě překvapila. My chtěli být opět aktivní v začátku zápasu, ale nedařilo se nám podle očekávání. Přesto jsme byli prvních pět minut lepším týmem. Do vyložené šance jsme se však tentokrát nedostali. Hrozili jsem především po rohových kopech, ale ze závarů před brankou hostí jsme nic nevytěžili. Kolem desáté minuty se hra začala vyrovnávat a hosté byli směrem dopředu dokonce nebezpečnější a měli hodně prostoru ke kombinaci. My jsem jim možnost hrát s míčem umožnili spoustou zkažených (lehkých) rozehrávek. Trápil se zejména Milan Berecz, kterému nevyšlo takřka nic. Přesto, že mi ho bylo líto a umím se vžít do jeho role, rozhodl jsem se ho stáhnout již ve 30 minutě a na hřiště jsem poslal podruhé v seźoně Mikayla Khovanetse. Naše hra se od té 30 minuta opět malinko zvedla. Přesto první udeřili hosté. Náš tým nebral mého varování a faulovali jsme asi 15 m před naším vápnem. Standardku rozehrál podle očekávání František Straka, jeho centr proletěl na zadní tyč, zde zaspal Mikhaylo Khovanets, který nechal hlavičkovat nejmenšího hráče soupeře a jeho hlavička skončila lobem v síti. 39´minuta 0:1! Jak se nám v zápase nedařilo, tak jsme spadli do ještě větší depky. Naštěstí i my zahrávali ve 45´minutě standardku ze strany. Michal Martínek odcentroval a v závaru před brankářem se důrazem prosadil David Vondrouš, 1:1! To byl první poločas. Do druhého jsme nastoupili s odhodláním zlomit utkání v náš prospěch. A opravdu jsme se dostali zásluhou rychlého Marka Kauckého do několika brejkových situací, bohužel bez gólového zakončení. Chvílemi jsme hráli hodně otevřenou partii a mohli jsme i inkasovat. Vše jsme však přečkali a štěstí se k nám přiklonilo. Opět došlo k závaru před brankářem hostí, Marek Kaucký se konečně trefil a my vedli v 78´minutě 2:1! Pak jsem si zavařili už jen jednou, když náš obránce trefil na našem vápně útočníka hostí a od něj se míč odrazil přes Martina Volfa, který stál někde na penaltě naštěstí nad branku. Hodně utrápená, ale cenná výhra 2:1 a posun na třetí místo v tabulce! Sestava: Volf, Martínek, Zmeškal, Kotouč D., Svoboda, Jellúš, Vondrouš, Kučera, Berecz, Kaucký, Kotouč M. Střídání: 30´Khovanets za Berecze, 70´Havel za Svobodu, 89´Sloup za Kauckého Hvězdičky:Kotouč D., Zmeškal, Kaucký
Posted on: Mon, 18 Nov 2013 05:56:13 +0000