Formula-1 Belga Nagydíj - Spa Francorchamps Összefoglaló: A - TopicsExpress

Formula-1 Belga Nagydíj - Spa Francorchamps Összefoglaló: A tegnapi időmérő nagy izgalmak közepette dőlt el, és Lewis Hamilton szerezhette meg az első rajtkockát, mögötte a két Red Bull Vettel és Webber, a további sorrend Rosberg, di Resta, Button, Grosjean, Räikkönen, Alonso és Massa volt az első tíz sorrendje az időmérő után. A futamra sokan esőt jósoltak, de végül az egész futam száraz maradt. A mezőny rajtbaleset nélkül ment el az első kanyarnál, Hamilton még el tudott fordulni elsőként a La Source-nél, de hátrébb már kavarodások voltak. Nagyot rajtolt Alonso és Button is. Vettel már a Eau Rouge emelkedő után hatalmas tempóval érkezett Hamiltonra, akit végül meg is előzött. Webber szokás szerint sehol. Vettel-Hamilton-Rosberg-Button-Alonso-Webber az első helyeken, Di Resta a 7., Hülkenberg, Grosjean, Raikkonen zárta az első 10-et. Az elején Vettel hamar meglógott, utána 4.5 másodperc környékén beállt Hamilton tempójára, Button közben egyre jobban visszaesett, a brit már csak a 6. volt az 5. kör végén. A 10. kör után megkezdődtek az első kerékcserék, a 14. körben Hamilton elment Grosjean mellett a Kemmel végén, megérkezett Alonso is és le is tudta, így Alonso hátránya már csak 1 másodperc körüli volt Hamiltonnal szemben, majd a következő körben meg is előzte, így a spanyol világbajnok már a 2. helyre jött fel a 9-ről. Button a 18. körben jött ki kerékcserére, kemény keveréket rakták fel neki, hogy egy kiállással teljesítsék a futamot. A 18. körben láthattunk egy szép előzést, 3 autó egymás mellett/után az Eau Rouge előtt. Sutil elment Pérez mellett, di Resta nem. A 19. körnél Vettel-Alonso-Hamilton-Rosberg-Webber az élen. A német 7.7 mp-re vezet. 21. körnél Vettel lassan elhúz: 8 másodperccel Alonso előtt. Hamilton 10 mp-re a némettől. Féltávnál az első 10: Vettel, Alonso, Hamilton, Rosberg, Webber, Grosjean, Button, Massa, Rakkonen és Sutil. 22. kör: Grosjean még mindig nem volt kint - egyedül ő, de 1 körrel később jött is kerékcserére. Most Button ment el mellette, aki szintén 1 cserére utazik. Kimi folyamatosan kergeti Massát, de nem bírja megelőzni, az egyenesben gyorsabb a Ferrari, Vettel közben már 8.8 másodperccel Alonso előtt. A Red Bull csak megy és megy... Hamilton a 3. helyen. 26. kör: Kimi meg akarta előzni Massát, de elmérte, és kiment a pályáról a bukótérbe. Visszakanyarodott, majd ki a pitbe, és feladja a versenyt fékhiba miatt. Kimi 27 futamot fejezett be zsinórban. 28. kör: 4 autó az utolsó sikánban: a 2 Force India, Maldonado, és egy Sauber. Maldonado ki akart jönni a boxba, és eltalálta di Restát. 32. kör: Vettel és Alonso között 7 másodperc, mindetten voltak kint. Hamilton 16 mp-re a 4. helyen. A harmadik Button, aki nem hiszi, hogy menni fog az 1 csere. 35. kör: Button kemény keverékért járt a boxban - nem lett 1 csere. 37. kör: Vettel 10 másodperccel Alonso előtt. Hamilton 22.8-ra a harmadik. Maldonado büntetést kap di Resta felökleléséért. 5 körrel a vége előtt: Vettel-Alonso-Hamilton-Rosberg-Webber-Button-Grosjean-Massa-Sutil-Pérez. Az utolsó kör: Vettel az élen, úton a győzelem felé. Kockás zászló: Vettel megnyeri a 2013-as Belga Nagydíjat, és ezzel idei 5. futamgyőzelmét aratja! Alonso a 9. helyről rajtolva a 2. helyen ér célba, Hamilton a harmadik! Az első tíz sorrendje: Vettel, Alonso, Hamilton, Rosberg, Webber, Button, Massa, Grosjean, Sutil, Ricciardo. Kiesők: Paul di Resta, Kimi Räikkönen, Charles Pic Egyéni pontverseny állása: 1. Vettel 194, 2. Alonso 151, 3. Hamilton 139 ponttal Konstruktőri pontverseny állása: 1. Red Bull 312, 2. Mercedes 235, 3. Ferrari 218 ponttal A következő futam 2 hét múlva Monzában lesz, ez lesz az utolsó európai futam ebben az idényben. SzE
Posted on: Sun, 25 Aug 2013 16:50:43 +0000