Gianluigi Buffon byl hlavním hrdinou pátečního utkání - TopicsExpress

Gianluigi Buffon byl hlavním hrdinou pátečního utkání italské reprezentace proti Bulharsku. Italové zvítězili v Palermu nejtěsnějším možným rozdílem a největší zásluhu na jejich výhře měl brankář Buffon, který zneškodnil hned několik gólových příležitostí Bulharů. Itálie v pátek porazila v Palermu Bulhary 1:0. Jedinou branku utkání vsítil Alberto Gilardino, který se prosadil v závěru prvního poločasu. Hlavním hrdinou byl však někdo jiný. Gianluigi Buffon, brankář Juventusu a italské reprezentace, zařídil skvělými zákroky, zejména v druhé půli, italskému celku vítězství. Svůj tým velmi výrazně přiblížil přímé účasti na Mistrovství světa v Brazílii, protože má již sedmibodový náskok právě na druhé Bulhary. Dalším soupeřem Squadry Azzurry bude reprezentace České republiky, která má nůž na krku. V italském Turíně bude muset zvítězit. Do popředí zájmu italských novinářů se jako již tradičně před souboji s českým týmem dostala manželka Gianluigiho Buffona Alena Šeredová. „Jako malá jsem snila o tom, že si vezmu Jamese Bonda, a nakonec jsem si vzala Supermana,“ řekla v reakci na novinové titulky po utkání Alena Šeredová. „Proti Bulharsku byl naprosto bezchybný. Je radostné číst všechny ty novinové titulky,“ Buffon v úterním zápase s Českou republikou vyrovná rekord v počtu utkání v reprezentačním dresu, který dosud drží Fabio Cannavaro. Pro Buffona bude tento fakt o to příjemnější, že si jej bude moci užít na svém domácím Juventus Stadium. „Pro Gigiho, který je národnímu týmu tak oddaný, to bude velmi významný milník v kariéře,“ potvrdila Alena Šeredová. /AP/
Posted on: Mon, 09 Sep 2013 13:31:28 +0000