II liga W dniu 15.09.2013r. o godz.16.00 odbył się mecz o - TopicsExpress

II liga W dniu 15.09.2013r. o godz.16.00 odbył się mecz o mistrzostwo II ligi kobiet III kolejki. Początek meczu dla Polonii Środa to po raz kolejny strata pierwszej bramki. Po błędzie obrony i złej ocenie sytuacji przez bramkarkę pada gol dla Grodziska strzelony przez Paulinę Pisarek. Kilka minut później dochodzi do groźnej sytuacji w polu karnym gości, gdzie po świetnym podaniu piłki przez Julię Mikołajczak do Uli Lewicz dochodzi do faulu. Sędzia dyktuje rzut karny do którego podchodzi Roksana Wojtecka, która pewnie wyrównuje wynik spotkania na 1:1. Kolejna groźna akcja podbramkowa, piłkę dostaje Sylwia Jędrzejczyk lecz jej strzał po krótkim słupku wybrania bramkarka. Po kolejnej akcji wynik zwiększa się na 2:1 dla Średzianek po kolejnej dobrej akcji, gdzie wydaje się już, że piłka wyjdzie na rzut rożny, do futbolówki dobiega Jędrzejczyk i po świetnym dośrodkowaniu piłkę w bramce umieszcza Ula Lewicz. Do zdobycia bramki w pierwszej połowie jeszcze miały okazje : Wojtecka, Purgał, Ratajczak. Jednak pierwsza połowa kończy się wynikiem 2:1 dla gospodyń. Zaczyna się druga połowa spotkania, gdzie zdecydowanie widać polonistki przy piłce, które wyprowadzają piłkę, stwarzając sytuacje bramkowe. Na boisku pojawia się Marianna Fabisiak która zastąpiła Julię Mikołajczak. Bramka na 3:1 pada po zagraniu Jędrzejczyk z połowy boiska do Wojteckiej która następnie odgrywa piłkę zwrotną, a Jędrzejczyk prostopadle zagrywa i Wojtecka pozostawia bramkarkę bez szans na obronienie. Kolejna akcja dziewczyn ze Środy z piłką do bramki zmierza Lewicz która zostaje sfaulowana a sędzia zmuszony jest po raz kolejny podyktować ,,11" . Zdecydowane uderzenie Wojteckiej i prowadzimy 4:1 . Jednak sytuacja szybko się zmienia na 4:2 tym razem po błędzie bramkarki która za wcześnie wyszła z bramki i zawodniczka z Grodziska minęła ją zwodem i umieściła piłkę w siatce. Bramka numer 5 dla Średzkiego zespołu pada za sprawą Wojtecka - Świtalska gdzie ta pierwsza zagrywa prostopadła piłkę a Świtalska szybkością pokonuje obronę i silnym uderzeniem trafia w bramkę. Jak się okazuje w drugiej połowie obie bramkarki mają co robić w swoim polu karnym . Po akcji na 5:2 zawodniczki przyjezdne trafiają kolejną bramkę i już ostatnią na 5:3 z kontrataku. Zaczynamy od środka i bardzo szybko przemieszczamy się w pole karne gości gdzie po strzale Wojteckiej piłka zostaje wybita na rzut rożny do którego podchodzi Jędrzejczyk i silnym uderzeniem wkręca piłkę do bramki. Golkiperka przyjezdnych z trudem wybija piłkę. Jednak długo Jędrzejczyk nie musiała czekać na strzelenie bramki gdzie z około 25 m silnym strzałem zostawiła bramkarkę bez szans na obronienie futbolówki. Ostania już akcja i wynik spotkania zmienia się na 7:3 to samodzielna akcja Wojteckiej która swoimi zwodami nie daje sobie odebrać piłki i pewnym uderzeniem każe ostatni raz wyciągnąć piłkę bramkarce z siatki. Koniec meczu , Polonistki pewnie wygrywają 7:3 przed własną publicznością. A już teraz zapraszają wszystkich sympatyków piłki nożnej na kolejne spotkanie które odbędzie się 22.09.2013r. godz.16.00 w Środzie Wlkp. a przeciwnikiem Polonii będą zawodniczki Stilonu Gorzów. Polonistki wystąpiły w składzie: Krajewska, Oczkowska, Wiśniewska, Plewa, Włodarczak, Purgał, Lewicz, Ratajczak, Wojtecka, Jędrzejczyk, Mikołajczak Na zmianę wchodziły : Świtalska, Fabisiak, Miłoszyk Sylwia/
Posted on: Mon, 16 Sep 2013 18:09:17 +0000