Komentár k zápasu Imeľ-Tvrdošovce (dospelí) -V peknom - TopicsExpress

Komentár k zápasu Imeľ-Tvrdošovce (dospelí) -V peknom jesennom počasí sa stretli dva tímy, ktoré nemajú body na rozdávanie. Zápas začal vo svižnom tempe, už v 1.minúte po hrúbke v strede domácej obrany sa do úniku dostal rýchly Dikácz, ale jeho nebezpečná krížna strela letela asi pol metra vedľa Háziho brány. Na prvý gól sa čakalo iba chvíľu, nakoľko v 3. minúte zahrával priamy kop asi z 20 metrov Oršolík a s pomocou ľavej tyče Molnárovej brány otvoril skóre duelu – 1:0 pre Imeľ. V 6. minúte mohlo byť už 2:0, lenže po Bacigálovom dobre kopnutom rohu Simonicsovej prudkej hlavičke chýbali iba centimetre. Hostia sa však rýchlo otriasli a dočkali sa skorého vyrovnania – v 12.minúte našiel dlhý nákop Csázsára, ktorý sa krátkou kľučkou zbavil Takácsa a umiestnenou strelou do pravého dolného rohu vyrovnal na 1:1. Od tohto momentu sa dlhé minúty viac bojovalo než hralo. Náznak gólovej príležitosti prišiel až v 41. minúte, ale Oršolíkovi po kolmej prihrávke jeho halfvolej nesadol podľa predstáv imeľských fanúšikov. Do šatní sa tak išlo za nerozhodného stavu. Od úvodu 2. polčasu mal síce Imeľ územnú prevahu, ale po zbabranom priamom kope v 57. minúte, našiel Molnár dlhým výkopom Dikácza, ktorý exportnou strelou z 30 metrov poslal hostí do vedenia – 1:2. Imeľčanom chýbala iskra a ťažko sa dostávali do zakončenia. Za zmienku stojí iba jedovatá strela striedajúceho Bakuru zo 69. minúty. Tvrdošovce si víťazstvo definitívne zabezpečili v 73. minúte, keď imeľská obrana nechala pri rohovom kope dostatok času a priestoru hosťujúcemu kapitánovi Csabaimu, ktorý pohodlne z päťky poslal loptu po tretí krát do Háziho siete. V šesťbodovom zápase Tvrdošovce prejavili väčšiu túžbu po víťazstve a porazili podpriemerne hrajúci Imeľ 3:1.
Posted on: Sun, 27 Oct 2013 19:34:35 +0000