MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW W RATOWNICTWIE WODNYM – RICCIONE - TopicsExpress

MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW W RATOWNICTWIE WODNYM – RICCIONE 6-8.09.2013r. Niespełna 3 tygodnie po Mistrzostwach Europy Seniorów przyszedł czas na rywalizację Juniorów. Do rywalizacji w włoskim Riccione stanęło 127 zawodników z 15 krajów Europy. Konkurencje basenowe odbywały się na basenie 50-cio metrowym Stadio del Nuoto, natomiast zmagania plażowe na plaży Hakuna Matata. Polskę reprezentowała jedna zawodniczka: Anna Nocoń (WOPR Ruda Śląska). W pierwszym dniu Mistrzostw tradycyjnie rozegrana została konkurencja SERC (Simulated Emergency Response Competition). Do rywalizacji stanęło 12 drużyn. Najlepsza okazała się reprezentacja Niemiec, wyprzedzając Francję oraz Wielką Brytanie. Zwycięskie drużyny znacząco odróżniały się od pozostałych ekip, a akcja ratownicza, którą musieli przeprowadzić zawodnicy odbywała się na całej pływalni. Drugiego dnia stanęliśmy do rywalizacji w konkurencjach basenowych. Zawody rozgrywane były w konkurencjach: - 50m holowanie manekina, - 100m ratowanie manekina w płetwach, - sztafeta 4x25m holowanie manekina, - 100m ratownik, - sztafeta 4x50m z pasem. Poranne eliminacje uświetniły Rekordy Europy Juniorów na 50m holowanie manekina: pierwszy Belgijki Carolien Lindekens - 36,52s, drugi Brytyjczyka James Purvis – 30,94s. Anna Nocoń zaprezentowała się następująco: -50 holowanie manekina – 40,93s - 11 miejsce, -100 holowanie manekina w płetwach – 1:07,39s – 15 miejsce, -100 ratownik – 1:10,79s – 20 miejsce. W popołudniowych finałach zawodniczce nieudało się poprawić wyników z eliminacji. Podczas finałów padły jeszcze 3 Rekordy Europy Juniorów: -50m holowanie manekina Mężczyzn - Giordano Francesco (Włochy) – 30,59s - sztafeta 4x25 holowanie manekina Mężczyzn – Reprezentacja Włoch – 1:14,23s -sztafeta 4x50 z pasem Kobiet - Reprezentacja Włoch – 1:46,54s. Zmagania na pływalni wygrali Włosi przed Niemcami i Hiszpanami. W trzecim dniu Mistrzostw zawodnicy rywalizowali na plaży Hakuna Matata w następujących konkurencjach: - Wyścig na deskach (Board race) - Flagi plażowe (Beach flags) - Bieg – pływanie – bieg (Run – swim -run) - Akcja ratownicza na deskach (Rescue board) - Zespołowa akcja ratownicza z pasem „węgorz” (Rescue tube rescue). W konkurencji flagi plażowe Anna w swojej serii eliminacyjnej zajęła 5 miejsce - zabrakło jednej flagi, by zakwalifikować się do finałów. Wyścig na desce Ania ukończyła na 8 pozycji w 4-tym wyścigu eliminacyjnym. Bieg – pływanie – bieg - ostatnia konkurencja Mistrzostw, w której startowała Anna; uzyskała ona 19 miejsce po wspaniałym finiszu, gdzie wyprzedziła 5 zawodniczek na „ostatniej prostej”. Rywalizację w konkurencjach plażowych zdominowali Brytyjczycy przed Francją i Niemcami. Bardzo ciekawie przebiegała rywalizacja w konkurencji Flagi Mężczyzn, gdzie wszystkie stopnie podium zajęli Francuzi. Wśród kobiet najlepsze okazały się Włoszki (227pkt) przed Niemkami (213pkt) i Hiszpankami (208pkt). Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajęli Niemcy (224pkt) przed Włochami (210pkt) i Brytyjczykami (209pkt). W rywalizacji generalnej zwyciężyła reprezentacja Niemiec (457pkt) przed drużyną Włoch (442pkt) i Francji (393pkt). Dekoracji w klasyfikacjach generalnych dokonano podczas zamknięcia zawodów podczas bankietu, na który to zostaliśmy zaproszeni przez organizatorów nie mając wcześniej zarezerwowanych miejsc. Podsumowując, zawody stały na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym, od rywalizacji na pływalni przez konkurencje plażowe oraz transport zawodników na areny Mistrzostw i do hoteli. Doświadczyliśmy ogromnego wsparcia ze strony organizatorów oraz reprezentacji Czech, Irlandii oraz trenerki Hiszpanów. Strona Mistrzostw: federnuoto.it/eventi/european-junior-lifesaving-championships/riccione-2013.html Wyniki: dbresults.net/sitof/risultati/sa/2013/Riccione0609201301/indexframe.htm Zdjęcia z zawodów możecie oglądać na oficjalnej stronie oraz w naszym albumie. Dziękujemy bardzo za pomoc w zrealizowaniu wyjazdu Anny: -firmie Hilton Foods Poland, -Śląskiemu WOPR, -Tomaszowi Kozioł, -Zarządowi OM WOPR Ruda Śląska. Anna Nocoń i Mateusz Niegot :)
Posted on: Tue, 10 Sep 2013 18:00:32 +0000