První podnik NRC4 - III. GOPRO ZIDLA Rally je za námi - TopicsExpress

První podnik NRC4 - III. GOPRO ZIDLA Rally je za námi Úvodní podnik šampionátu NRC4 byl pořádán vítězem minulého ročníku Michalem Šimkem a jeho tratě vedly po známých finských zasněžených cestách. Do první etapy odstartovaly všechny naše posádky posílené o velmi zkušeného pilota BRABLECE Jana, do kterého jsme vkládali velké naděje. Sponzor se o nás velmi dobře stará a proto jsme byli schopni poskládat a pustit na trať tři naše týmy v tomto složení : oriGINal RBR TEAM – STERBA Rudolf (Subaru), ROZNOVJAK Jakub (Škoda) oriGINal Strong RBR TEAM – BRABLEC Jan (Subaru), DOCKAL Stepan (Škoda) oriGINal LIght RBR TEAM - BLAZEK Petr (Mitsubishi) oriGINal LIght RBR TEAM nezačal moc úspěšně první závod, už ve druhé rychlostní zkoušce havaroval náš velmi zkušený pilot a vícemistr NRC3, BLAZEK Petr, kterému po jednom ze skoků auto odskočilo do závěje, kde čekal strom a už nebylo úniku a bohužel na tomto místě v první etapě skončil, ale do druhé etapy nastoupil v rámci super rally a v rámci testování a poznávání jízdy na sněhu soutěž dokončil na poslední 34. příčce. V úvodním podniku zastupoval Light odnož sám, protože o jeho týmovém kolegovi ještě nepadlo finální rozhodnutí. V těchto dnech byly dokončeny jednání a již dnes víme, že na druhém podniku, kterým je I. Toivonen Rally (soutěž pořádá právě BLAZEK Petr), bude jeho týmovým kolegou navrátilec do NRC, ROUBAL Jiri s Peugeotem 207 S2000. oriGINal RBR TEAM vstupoval do soutěže bez větších ambic na dobré umístění, protože startovní listina byla velice kvalitní, ale nakonec se ukázalo, že opak byl pravdou. Pro body si dojely obě posádky, což bylo nadplán. Na 6. místě absolutně a druhém ve třídě N4 dojel STERBA Rudolf. Po první etapě figuroval na 7. místě, dvě příčky za svým týmovým kolegou. Ve druhé etapě, která byla svým profilem o poznání těžší se očekával velký týmový souboj. To se také potvrdilo a i přes menší chyby si dojel pro krásné 6. místo absolutně, 2. místo ve skupině N4 a důležité body do týmové soutěže. Výsledek mohl být o jeden stupínek lepší, kdyby nedošlo k výletu mimo trať v poslední RZ, před kterou ztrácel pouze půl sekundy na TESANNENA Jarka, ten však v poslední vložce nezaváhal a pátou příčku před oriGINalem udržel. Na 7. místě absolutně se umístil druhý jezdec našeho týmu - ROZNOVJAK Jakub. Na poslední chvíli před začátkem sezony jsme dostali zajímavou nabídku a poprvé Jakub startoval s vozem specifikace S2000 a to s Fabií. Byli jsme plni očekávání, co tento už zkušený pilot předvede. S produkčním vozem by bylo příliš riskantní pomýšlet na vyšší pozice v absolutním pořadí, proto volba padla na Fabii S2000. Jeho úkol, v premiéře dojet do cíle splnil a ještě k tomu na bodovaném místě. První etapu dojel bez bez větších problémů na 5. místě , ale ve druhé etapě v první rychlostní zkoušce dvakrát vylétl mimo trat a vznikla z toho velká ztráta. I přes tento zádrhel může být posádka se svou premiérou s vozem S2000 spokojena a můžeme se těšit na další podniky, kde jistě potrápí užší špičku, zejména pak na asfaltových soutěžích. oriGINal Strong RBR TEAM naopak vstupoval do prvního podniku s velkými ambicemi. Již složení tohoto týmu naznačuje , že jde o zkušené a velmi rychlé piloty. Prvním z dvojice je zkušený jezdec DOCKAL Stepan, který měl vysoko postavené ambice, ale bohužel v první etapě na těžké páté rychlostní zkoušce Mustaselka se mu stala podobná věc jako Petrovi Blažkovi, kdy auto po jednom ze skoků se při dopadu odrazilo nečekaně mimo cestu přímo do vzrostlého stromu. Tato posádka také pokračovala v rámci superrally ve druhé etapě kde zajížděla velmi dobré časy. Je velká škoda odstoupení v první etapě a pilot je zklamaný z nevydařeného začátku sezóny. Nakonec z toho bylo 22. místo absolutně. Naším nejúspěšnějším jezdcem v prvním závodě NRC4 se stal nováček týmu BRABLEC Jan, který jede s vozem Subaru Impreza N14. V první etapě nikoho nenechal na pochybách o svých kvalitách a vyhrál ji s přehledem bez sebemenší chyby před KUTEJEM Pepou a obhájcem titulu SIMKEM Michalem. Druhá etapa byla pro všechny úplně jiná a nejlíp se s nástrahami zrádných finských cest popral SIMEK Michal, který bohužel Honzu předjel, ale jen o malý kousek - přesněji o 18 vteřin. I tak se výkon Honzy stal ozdobou prvního podniku a dojel na 2. místě absolutně. S přehledem vyhrál třídu N4 a do týmové soutěže připsal 8 důležitých bodů. Jeho výkon nasvědčuje, že nadvláda týmu ŠIMEK Racing by mohla být letos konečně prolomena. Závěrem by jsme chtěli pogratulovat vítězům absolutním , ve skupinách i účastníkům týmového šampionátu, kteří v úvodu bodovali. Sejdeme se ve druhém závodě, který pořádá náš jezdec BLAZEK Petr a věřte, že se máte na co těšit. Řediltesltví oriGINal RBR Teamu
Posted on: Thu, 24 Oct 2013 11:19:18 +0000