Real Madrid ka mposhtur Interin në miqësoren e Shteteve të - TopicsExpress

Real Madrid ka mposhtur Interin në miqësoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Skuadra e Walter Mazzarrit e ka patur të pamundur ti rezistojë skuadrës së Carlo Ancelottit duke humbur ndeshjen në shifrat 3-0. Golin e parë për madrilenët e shënoi ish milanisti Ricardo Kaka, ndërsa të dytin për Realin dhe të dytin për pjesën e parë e shënoi Cristiano Ronaldo pas një gjuajtje të bukur. Në 45 minutat e dyta Reali e uli disi ritmin por për të trefishuar rezultatin do të mendonte zikaltri Ricky Alvarez, i cili shënoi autogol. Inter pati disa raste në fundin e ndeshjes me Alvarez dhe Icardi por pa mundur të shënojë..Meposhte paraqiten golat e madrileneve ! #ILIR Real Madrid 3-0 Inter (Friendly) All Goals & Highlights youtube
Posted on: Sun, 11 Aug 2013 07:47:05 +0000