Richard Gasquet aktívnou hrou zaskočil Davida Ferrera a v - TopicsExpress

Richard Gasquet aktívnou hrou zaskočil Davida Ferrera a v semifinále bude čeliť Rafaelovi Nadalovi. Pokud by vám někdo před pár dny řekl, kolikrát si Richard Gasquet zahrál ve čtvrtfinále grandslamového, možná byste byli překvapeni. Mezi nejlepších osm se totiž na největších turnajích dostal pouze v roce 2007 ve Wimbledonu, kde tehdy prohrál až v semifinále s Rogerem Federerem. Dalších patnáct grandslamů pro francouzského tenistu skončilo v osmifinále. Čekání na druhé své druhé čtvrtfinále ukončil bývalý sedmý hráč světa až letos na US Open, kde v něm stejně jako před šesti lety v Londýně uspěl v pětisetové bitvě. Zatímco na trávě v All England Clubu zdolal tehdejší světovou trojku Andyho Roddicka, nyní v New Yorku si poradil se svým neoblíbeným soupeřem Davidem Ferrerem. Gasquet z devíti vzájemných duelů Ferrera porazil pouze jednou, v ostatních duelech včetně loňského střetnutí v osmifinále US Open neuhrál ani set. Letos navíc do duelu vstupoval po náročné čtyř a půlhodinovém maratónu s Raonicem, proti kterému odvrátil mečbol, čtvrtého nasazeného Španěla však přesto dokázal udolat v další pětisetové bitvě. Sedmadvacetiletý Francouz vzdor statistikám začal jubilejní 10. vzájemný souboj parádně. V prvních dvou setech odvrátil všechny brejkboly, ztratil jen čtyři gamy a vedl 2-0 na sety. Španělský bojovník se však nevzdal, vyrovnal na 2-2 a v rozhodující páté sadě měl ve třetím gamu brejkbol. Jeho odvrácením ale Gasquet rodící se obrat zastavil a nakonec zvítězil 6-3 6-1 2-6 4-6 6-3. "I když jsem vedl 2-0 na sety, tak jsem věděl, že hraju proti Davidu Ferrerovi. Věděl jsem, že je to velký bojovník, takže ještě není ani zdaleka konec," komentoval Gasquet. "Věděl jsem, že jsem blízko k výhře, tak jsem bojoval až do konce. Za stavu 5-3 jsem byl nervózní, přeci jen jsem podával na postup do semifinále US Open. Ale zvládl jsem to, je to pro mě velké vítězství," radoval se 9. tenista světa Gasquet. "Po zápase s Raonicem jsem byl trochu unavený. Hráli jsme 4 hodiny a 30 minut. Ale věděl jsem, že jsem schopný odehrát další velký zápas. Ráno už jsem se tak unavený necítil a dnes jsem veděl, že budu muset hrát agresivně. Dnes mi fungoval především bekhend a to byl myslím klíč zápasu.Myslím, že jsem hrál opravdu dobře," pochvaloval si Gasquet, který je teprve druhým francouzským semifinalistou US Open. Navázal na Cedrika Piolina, který si před 20 lety prohrál až ve finále. Gasquet si o své první grandslamové finále zahraje s Rafaelem Nadalem, se kterým na okruhu ATP prohrál všech 10 vzájemných duelů. "To jsem dokázal jen jednou, když mu bylo třináct," vzpomínal Francouz na juiniorská léta. Před devíti lety Nadala porazil ještě na domácím challengeru v St. Jean de Luz, kde Španěl po prvním setu vzdal. "Jsme kamarádi a já nemám co ztratit," řekl. Nadal i na US Open potvrzuje svou letošní suverenitu, neboť ani v pátém zápase neztratil podání. Krajana Tommyho Robreda, na kterého v předchozím kole nestačil Roger Federer, smetl 6-0 6-2 6-2 a letos tak na betonu vyhrál i 20. utkání. "Mám za sebou letošní nejlepší zápas na US Open," pochválil se vítěz US Open z roku 2010 Nadal, který prohrál pouze set v tie-breaku s Kohlschreiberem. "Hraju v každém zápase o trochu lépe, což je skvělé," pochvaloval si druhý hráč světa. Zdroj: tenisportal.cz
Posted on: Thu, 05 Sep 2013 09:34:24 +0000