Seniori – 2. kolo POŽEGA – CROATIA 0:2 (0:2) Požega, - TopicsExpress

Seniori – 2. kolo POŽEGA – CROATIA 0:2 (0:2) Požega, Igralište NK Požega, 07. 09. 2013., teren : odličan, vrijeme : sunčano, sudac : Oliver Hrmić, pomoćnici : Grga Tunjić i Kruno Blažević Strijelci : Čolić (16 –ag), 0:2 L. Jogun (43) POŽEGA – Šimunović, Brekalo (od 46. Panđić), Fumić (od 51. Maroši), M. Vidović, Pajić, Čolić (od 46. Orešković), K. Vidović, Lujić, Kalnak (od 65. Janček), Maras, Kalić, trener : Krunoslav Podoljak CROATIA – Vinković, Kajan (od 73. Štetić), Bradić (od 76. Zdravković), Pavlović, Ladović, Marčinković, Banović, Stanušić (od 66. N. Jogun), Kre. Kahanek, Kru. Kahanek (od 87. Jurišić), L. Jogun (od 87. Novosel), trener : Ivica Tadić Žuti kartoni : Brekalo (27), K. Vidović (56), Kalnak (64), Maroši (75) / Kru. Kahanek (30), Pavlović (35), L. Jogun (86) Igrač utakmice : Dražen Bradić Požega je zasluženo poražena u utakmici 2. kola. Igrači trenera Podoljaka u utakmicu su ušli bezvoljno, bez potrebnog htijenja i angažmana. I u takvoj igri Požega je u prvih petnaestak minuta dominirala i držala loptu. U 2. minuti Domagoj Brekalo je imao priliku kad je nakon Kalićevog centaršuta sa tri metra glavom prebacio vratara gostiju Vinkovića ali je promašio i cijeli gol. Nakon toga Požega je nešto pokušavala ali je to sve bilo jalovo. Nakon kornera kojeg je izveo napadač gostiju Dražen Bradić naš bek Dario Čolić glavom je postigao autogol. Ni nakon toga se naši igrači nisu probudili već su nastavili sa uspavankom na terenu. Gosti su prijetili iz nekoliko kontri a jednu takvu su i iskoristili pred kraj prvog poluvremena. Nakon što je već dva, tri puta probio našu lijevu stranu, brzi Josip Kajan isto je učinio i u 43. minuti, vratio dobru povratnu loptu a Luki Jogunu nije bilo teško iz blizine svladati našeg vratara Šimunovića. Požega je u drugom dijelu pokušavala ali naši igrači osim nekoliko udaraca iz daljine nisu ozbiljnije ugrozili vrata gostiju. S druge strane Croatia je imala nekoliko dobrih prilika te pogodila i vratnicu pa na kraju ispada da je Požega još i dobro prošla. Ponovila se tako prošla sezona kad smo isto izgubili prvu domaću utakmicu (BSK Buk). Nadamo se da će se ponoviti i ostatak jer je Požega nakon toga imala sve domaće pobjede. Već treću godinu zaredom imamo loš start u prvenstvo (2011. – 6. kola, 1 bod, 2012. - 4 kola, 3 boda). Nadamo se da će se naši igrači trgnuti te u naredna dva kola (Papuk, Hajduk) uzeti bodove kako se ne bi već na startu prvenstva oprostili od borbe za prvo mjesto jer je sezona ove godine puno kraća (4. kola manje) što ostavlja manje prostora za kikseve za razliku od protekle dvije sezone. Također je zanimljivo da je Požega prošle jeseni uvjerljivo nadigrala Croatiju zabivši joj 6 komada a sada Mihaljevčanima koji su slabiji nego tada nismo opasnije zaprijetili. Ili je u pitanju loš dan, ponovni slab start u prvenstvo ili Požega nema kvalitetu koju je imala prošle sezone. Naredna dva kola će vjerojatno dati odgovor na sva pitanja. U utorak s početkom u 17,30 sati seniori igraju protiv naših veterana (možda su se čuvali protiv Croatie za ovu važniju tekmu). U srijedu i petak su treninzi u 18,00 sati. Utakmicu 3. kola Požega igra u subotu, 14. rujna kod Papuka u Velikoj s početkom u 16,30 sati.
Posted on: Sun, 08 Sep 2013 09:50:09 +0000