Steaua si-a surclasat inca unul dintre adversarii importanti din - TopicsExpress

Steaua si-a surclasat inca unul dintre adversarii importanti din campionat, invingand cu scor de neprezentare, 3-0, pe CFR Cluj, intr-o partida contand pentru etapa a cincea a Ligii 1. Golurile ros-albastrilor au fost reusite de Federico Piovaccari (minutul 12), Adrian Popa (minutul 34) si Tanase (minutul 60). Pentru Piovaccari a fost prima reusita in Liga 1, in timp ce Popa a punctat a doua ora consecutiv pe Stadionul Steaua, dupa ce o facuse si in prima etapa, impotriva celor de la Ceahlaul Piatra Neamt. Golul inscris de Tanase, insa, a fost unul de generic si definitoriu pentru forma extraordinara pe care o traverseaza internationalul roman, care a parasit terenul in minutul 63, fiind aplaudat la scena deschisa de catre cei aproximativ 13.000 de suporteri prezenti pe stadion. Victoria impotriva celor de la CFR, care au dezvoltat un adevarat complex in fata Stelei, le ofera un moral excelent elevilor lui Laurentiu Reghecampf in perspectiva mansei tur al play-off-ului UEFA Champions League, de miercurea viitoare, impotriva Legiei. FC STEAUA BUCURESTI LE MULTUMESTE TUTUROR SUPORTERILOR PREZENTI IN GHENCEA SAMBATA SEARA SI II ASTEAPTA IN NUMAR CAT MAI MARE PE NATIONAL ARENA, PENTRU A-I SPRIJINI PE JUCATORII NOSTRI IN TENTATIVA DE A AJUNGE DIN NOU IN GRUPELE UEFA CHAMPIONS LEAGUE!
Posted on: Sun, 18 Aug 2013 05:52:29 +0000