TEŠKO MU PAO PORAZ U MADRIDU Rakitić : Optimist sam, opet ćemo - TopicsExpress

TEŠKO MU PAO PORAZ U MADRIDU Rakitić : Optimist sam, opet ćemo stati zajedno i idemo na SP - Opet ćemo svi stati zajedno. Veliki sam optimist, ne samo protiv Islanda, nego općenito. Izgaramo od želje za plasmanom u Brazil - rekao je Ivan Rakitić. U spektakularnoj utakmici na Santiago Bernabéu Real Madrid je sa 7:3 porazio Sevillu, no velika partija Ivana Rakitića nudi optimizam uoči okršaja s Islandom. U prvom poluvremenu dva puta je u šansu gurnuo napadače, pa zabio dva gola, prvi iz jedanaesterca, a drugi prekrasnim lobom, a u 74. minuti je promašio jedanaesterac za svoj treći gol. Međusobna podrška najboljeg strijelca Seville Rakitića i Modrića, koji je nakon ulaska u 71. minuti izborio isključenje, poruka su Niki Kovaču. Kapetan Rakitić je po izlasku iz svlačionice istaknuo da je tužan i ljut zbog poraza Seville. - Idemo kao mutavi kući nakon što su nam dali sedam komada. Imali smo priliku izjednačiti na 3:3, a kada su nam iz kontre zabili za 4:2 bilo je sve gotovo - rekao je Rakitić još uvijek vruć nakon golijade na Bernabéu. Real je goropadno otvorio utakmicu i na krilima kritiziranog Balea poveo s 3:0, no Sevilla se s Rakitićem u sredini potpuno vratila u igru. - Protiv Reala se jednom možeš vratiti, a ne tri ili četiri puta. To je ta razlika između njih i ostalih klubova, to je razlog zašto njihovi igrači toliko koštaju - kaže. - Tu nadalje nema jednog igrača za kojeg bih mogao reći da ga je teže čuvati od dugoga, imaju 20 igrača koji u svakom trenutku mogu donijeti prevagu, koji iskoriste i najmanju grešku - dodao je. Rakitić je najbolji strijelac Seville, u 18 utakmica zabio je 9 golova što je za veznog igrača veliki rezultat. Golovi su počeli padati kada je trener Emery konačno promijenio koncepciju i Rakitića sa zadnjeg veznog pomaknuo naprijed. - Kada momčad igra dobro i meni je lakše - skromno će hrvatski reprezentativac. Jedva čeka nastup za Hrvatsku protiv Islanda. - Opet ćemo svi stati zajedno. Veliki sam optimist, ne samo protiv Islanda, nego općenito. Izgaramo od želje za plasmanom u Brazil. Već je usmjeren na iduću domaću utakmicu Seville protiv Celte. Sevilla je deseta s 13 bodova, a Celta sedamnaesta s 9. - To je za nas važna utakmica, moramo ju dobiti - naglasio je Rakitić.
Posted on: Thu, 31 Oct 2013 13:25:17 +0000