Tudor: Presretni smo jer smo prvi; Milin: Ovo je Zadar kakav - TopicsExpress

Tudor: Presretni smo jer smo prvi; Milin: Ovo je Zadar kakav želim. Hajduk je od večeras prvi na prvenstvenoj tablici. – Lijep je osjećaj iako je sveukupni dojam možda malo zbog jedne od naših ne baš najboljih utakmica podbacio. Međutim, presretni smo svi zajedno – istaknuo je trener „bijelih“ Igor Tudor nakon slavlja nad Zadrom (1:0). Osam tisuća navijača vidjelo je slabu predstavu Hajduka koji je ipak uspio u najbitnijem – „oploditi“ slavlje u derbiju nad Dinamom. – Imali smo problem realizacije, znali smo da će biti ovakva utakmica, ali sam se nadao da ćemo postići taj drugi gol već u prvom poluvremenu gdje smo imali dosta šansi. Samim time što nismo uspjeli zabiti, utakmica je dovedena na to da se do 90. minute igralo samo sa golom razlike što je normalno protivničkoj ekipi dalo vjetar u leđa, držali su neizvjesnost . No, momcima čestitke bez obzira na sve – dodao je Tušo uz konstataciju kako je teško igrati dopadljivo kad je teren loš. Prilično ste se nervirali na klupi? – Je, istina. Ovo je velika škola za moje igrače, što sam im i rekao u svlačionici. Ovakve se utakmice znaju često gubiti, no to je nogomet. Ali mislim da je naša pobjeda zaslužena; imali smo više od igre, više posjeda, više šansi, a očekivanja su normalno bila velika nakon pobjede nad Dinamom. Svi su pomislili bit će četiri, pet nula za nas. Da smo barem pola šansi realizirali... – podvukao je strateg Splićana. S druge pak strane, Ferdo Milin trener Zadrana zna kako je hajdukovce imao „u konopcima“. – Možda će biti čudno obzirom da smo izgubili, ali ja sam jako zadovoljan. Radili smo probleme Hajduku, imali smo tri-četiri dobre situacije koje nismo realizirali i ovo je Zadar kakvog želim i nogomet kakav trebamo igrati. Žao mi je rezultata, bez obzira što se zna da sam dite Hadjuka i Zadra, možda bi tom Hajduku donio nemir, ali sebi mir koji mi treba jer nasa čekaju tri jako teške utakmice, Dinamo doma i Osijek i Rijeka vanka – objašnjavao je Milin nastavljajući. – Imali smo drugačiji plan ali nas je prvo poremetio Begonja kada se jutros razbolio, potom je Vasilj morao izaći nakon petnaest minuta igre i tada sam planirao utakmicu završiti sa tri napadača. Znao sam da Ivančić, Terkeš i Tadić mogu raditi nered Hajduku. No, promašaji su sastavni dio života i igre, tri mrtve prilike nismo dali, ali idemo dalje. Okrećemo se Kup utakmici i ako prođemo Segestu bit će opet mir. Komplimente na račun trenera Hajduka, Ferdo Milin ostavio je za kraj druženja sa sedmom silom. – Hajduk ima trenutno, usudit ću se reći, najperspektivnijeg trenera u Hrvatskoj i šansu mu treba dati struka, ali i vi novinari. Pomoći mu da nastavi odgajati Hajdukovu mladost ovako kako to sada radi. _MCML_
Posted on: Sun, 22 Sep 2013 10:56:38 +0000