V Nemyčevsi vrcholí motoristická sezóna V sobotu 17.8. se - TopicsExpress

V Nemyčevsi vrcholí motoristická sezóna V sobotu 17.8. se uskutečnil předposlední závod seriálu oblíbené Rallye show Nemyčeves. I když je léto v plném proudu a počasí se opět velmi vydařilo, našlo se dost nadšenců motoristického sportu, kteří se místo k vodě vypravili na automobilové závody. Ve všech čtyřech kategoriích zápolilo o vítězství celkem 38 jezdců, z toho 6 žen. Oproti poslednímu závodu byla trať poněkud méně technická a poměrně rychlá. Pořadatelé tedy návštěvníkům zajistili velice pěknou podívanou, hlavně na souboje v cíli, kde mnohdy rozhodovaly pouze centimetry. Dámský pohár vyhrála stejně jako v minulém závodě Zdena Čermáková. Na druhém místě se umístila favoritka Zuzka Horáková a jako třetí skončila Kateřina Mlejnková. Třídě do 1400 ccm kralovali vedoucí muži průběžného žebříčku. Rychlá trať ovšem nejvíce sedla Michalu Hálovi, který zvítězil a nechal za sebou favorita této třídy Jakuba Čermáka. O třetí místo pak v jízdě na čas bojovali otec a syn Pekárkovi, jelikož se oba střídají na voze Škoda Favorit. Oba závodníci předvedli naprosto perfektní jízdu a až do poslední chvíle nebylo patrné, kdo zvítězí. Neúprosné stopky v rukou cílového komisaře však ukázaly, že o chlup rychlejší byl mladší Jan. V rozjížďkách třídy nad 1400 ccm se opět předváděl Libor Festa společně se členy týmu Monte Carlo. Ti nakonec obsadili stupně vítězů v pořadí Dušan Horák, Zuzana Horáková, Leoš Karásek a na Festu zbylo čtvrté místo. Velké překvapení se odehrálo ve třídě speciál, kde poprvé mezi ostřílenými matadory startoval i Libor Festa, který se nakonec umístil druhý za Ivanem Pechem a před třetím Petrem Rychterou. Celý den se tedy nesl v příjemné letní pohodě a závody si užili nejen jezdci a návštěvníci, ale i pořadatelé, kterým samozřejmě patří velké poděkování. Poslední možnost zdokonalit si svoje řidičské umění budete mít v sobotu 31.srpna, opět na trati v Nemyčevsi a to při závěrečném závodě sezóny 2013, kdy se bude bojovat o poslední body do celkového hodnocení seriálu oblíbených automobilových závodů. Text : Martin Kejzral, Hana Holmanová Foto : Zuzana Horáková Výsledky Rallye Show Nemyčeves 17. srpna 2013 Třída do1400 : 1. Michal Hála , Škoda Favorit 2. Jakub Čermák , MItsubishi Colt 3. Jan Pekárek , Škoda Favorit Třída nad1400 : 1. Dušan Horák , Škoda Favorit 2. Zuzana Horáková, Škoda Favorit 3. Leoš Karásek , Škoda Favorit Třída Dámský Pohár : 1. Zdena Čermáková , Mitsubishi Colt 2. Zuzana Horáková , Škoda Favorit 3. Kateřina Mlejnková , Škoda Favorit Třída Speciál 4x4 : 1. Ivan Pech , Peugeot 205 2. Libor Festa , VW Golf 3. Petr Rychtera , Škoda 120
Posted on: Mon, 19 Aug 2013 22:26:04 +0000