VICTORIE !!! Etapa a 2-a FCM Dorohoi – Aerostar Bacău…1-0 - TopicsExpress

VICTORIE !!! Etapa a 2-a FCM Dorohoi – Aerostar Bacău…1-0 (0-0) – final Au marcat: Mihai Bordeianu (90+1-pen) Teren: “1 mai” Vreme: buna (22 grade) Spectatori: 800 Arbitri: Andrei Florin (Tg Mureş), Aruşoaie Ovidiu (Piatra Neamţ), Roman Alexandru (Tg Neamţ) Observatori: Groza Corneliu (Iaşi), Lupulescu Emil (Iaşi) ——————————— FCM Dorohoi: Rohetski – Atanasoaie, Cososchi, Halip, Gherman – Vrabie, Ghiviziu, M. Bordeianu – Edy Sandu, Homneac, Grumezescu. Antrenor Vespazian Colban Rezerve: Listaru – Barabas, Stancoschi, St. Nicolae, Mara Orasanu,Ursachi ———————————————————- Meci relatat de Mirel Borsan (Dorohoi) •INFO ~ Victor Mihalachi a ajuns la stadion. Galerie a FCM-ului formata din 50 de tineri cu steaguri si tobe. Cristi Popovici (antrenor FC Botosani) e prezent la meci •Min 8 ~ FCM Dorohoi, sut de la 16 metri Vrabie, pe langa poarta. Meciul e echilibrat •Min 12 ~ Ocazie FCM. Bordeianu suteaza din 6 metri, insa respinge portarul de doua ori • Min 18 ~ Sut Vrabie pe langa poarta. •Min 22 ~ Grumezescu a sutat peste poarta •Min 30 ~ Sut de la 14 metri, Mihai Bordeianu pe langa bara. •Min 31 ~ Echipa lui Colban a atacat sustinut buturile bacauane in prime 25 de minute. Oaspetii n-au pus in pericol poarta lui Rohetski (fara sut pe poarta dorohoiana). •Min 41 ~ Sut bun Cososchi de la 25 metri, insa a respins portarul. •Min 44 ~ La Aerostar, vedeta echipei e Dobos (ex-FCM Dorohoi). •Min 45 ~ Scor 0-0 la pauza. FCM Dorohoi a atacat, a atacat, a avut 2-3 situatii de poarta insa, poarta bacauanua a ramas intacta. •Min 47 ~ Edy Sandu contraatac, insa a prins portarul, care a iesit bine la 16 metri. •Min 60 ~ Schimbare: Grumezescu – Stancoschi •Min 57 ~ Sut periculos Cososchi, dar scoate un fundas din fata portii. •Min 62 ~ Bara Aerostar. Contraatac al bacauanilor, care lovesc bara portii lui Rohetski •Min 73 ~ Schimbare: Atanasoaie – Barabas •Min 79 ~ FCM Dorohoi domina teritorial de la inceputul reprizei, insa atacurile sunt sterile, fara prea mare pericol. •Min 80 ~ Schimbare: Stefan Nicolae il inlocuieste pe Edy Sandu •Min 85 ~ Schimbare: Mara Orasanu a intrat, Vrabie a iesit •Min 87 ~ Ocazie Aerostar. Cu poarta goala un atacant al oaspetilor a trimis peste poarta. •Min 90 ~ Tudor Homneac a obtinut un penalty, dupa o tragere de tricou in careu. Un jucator bacauan a fost eliminat (rosu direct) •Min 90+1 ~ 1-0 – Gol pentru FCM Dorohoi. Mihai Bordeianu marcheaza din penalty in vinclu. Gol Gol Gol Gol Gol. Isterie in tribune. •Min 90+2 ~ Mara Orasanu a executat o lovitura libera de la 18 metri , dar a scos portarul in extremis de la vinclu. •Min 90+4 ~ Scor final 1-0. Victorie meritata a lui FCM Dorohoi, care insa a trait periculos in mitanul secund, oaspetii avand o bara si o ocazie enorma in minutul 87 ( la 0-0). Izbavirea a venit tarziu de la Tudor Homneac, care a obtinut un penalty (min 91), ce afost trasformat de Mihai Bordeanu. Jocul Dorohoiului a suferit si astazi la constructie, atacurile baietilor lui Colban fiind fara orizont si periculozitate.
Posted on: Fri, 06 Sep 2013 16:37:54 +0000