ZDROJ: Florbal TJ Baník Sokolov - TopicsExpress

ZDROJ: Florbal TJ Baník Sokolov (https://facebook/florbalsokolov?fref=ts) Chtít nestačí! TJ Baník Sokolov : Fb Hurrican Karlovy Vary – 4:8 Sobotní večer nabídl západočeským florbalovým nadšencům ochutnávku toho nejlepšího, co kraj může nabídnout. Střetnutí dvou druholigových celků, na ,,neutrální“ půdě ve Františkových Lázních. Na jedné straně sokolovský Baník, pod mým trenérským vedením, na straně druhé karlovarský Hurrican, pod vedením Františka Truhláře. Už od začátku bylo jasné, že se schyluje k velkému boji. Hala ve Františkových Lázních praskala ve švech. Toto dlouho očekávané derby si nenechalo ujít kolem osmdesáti fanoušků z celého kraje. Nenechte se zmást, pro florbal je toto číslo více než nadprůměrné, zvláště pak v našich západních, předpotopních, halových podmínkách. Sport je krásný v tom, že nikdy předem jasně nevíte kdo vyhraje. I kdyby tu byla jen malá šance outsidera, stále se počítá a jak říká klasik - ,, Každý zápas je jiný“. V tomto případě se však zázrak nekonal a statisticky lepší tým z Varů nedovolil překvapení. Papírově i fakticky silnější tým potvrdil svojí dominanci jasným rozdílem na světlené tabuli. Čekala nás konfrontace mezi bývalými spoluhráči, současnými kamarády, známými i neznámými tvářemi. Budu-li se věnovat přímo zápasu, musím vyzdvihnout férovost utkání a vzájemný respekt na obou stranách. První třetina začala ve velmi rychlém tempu a dvacet minut uplynulo jako pára nad hrncem. Akční kyvadlový florbal. Bušení na vrata obou svatyní v neskomírajícím tempu. Přesto měli ze hry více Karlovarští, kteří po vydařeném volném úderu z pravé strany otevřeli skóre. Jmenovitě – nahrávající Marek Rybka a paradoxně pro Sokolov, střílející Petr Erik Gasparik. Za povšimnutí určitě stojí vzdaný hold od Petra, který neprojevil špetku radosti po vstřelené brance do mateřské sítě. Tak jako po celý zápas, tak i první třetina byla galapředstavením obou brankářů. David Nagy v brance Sokolova likvidoval navštívenky z holí protihráčů ve velkém stylu. Na druhé straně dominoval Jíří Heliks, mladý brankář s pozoruhodným reflexem doháněl Sokolováky k šílenství. Druhá třetina se rozhodla státi milníkem zápasu. Hurricáni ji ovládli v poměru 1:4. Postupně se prosadili Jakub Černý, Tomáš Matějka ( zdařilým ševcovským průnikem do středu hřiště a přesně mířenou nadkotníkovou střelou),Petr Gasparik (dosti šťastný odražený gól) a Daniel Macek po krásné akci dva-jedna Marka Rybky. Na straně Sokolova se podařilo kontaktovat Pavlovi Batistovi, jenž po průchodu Abrháma středem hříště a následné kombinaci s Ladžonem, dokázal dotlačit míček za vynikajícího Helikse. Druhá třetina srazila Sokolov na kolena. Vysoký náskok Varů budil dojem bezvýchodné situace. Avšak florbal se hraje na tři dějství a do třetí třetiny se Sokolov pustil jako po transfůzi. Banda nevzdávajících se dříčů se hnala za svou ctí a dokázala výsledek alespoň vizuálně zkorigovat. Varští nenechali nic náhodě a znovu se pouštěli do nebezpečných útoků, z kterých se zrodili další branky. Nejdřív zahrozil sokolovský Stejskal, který tváří v tvář Heliksovi bohužel neuspěl. Z následné akce Macka s Černým padl gól a další přišel po minutě z hole Štěpána Hajna. Odpověď našel Patrik Soukup, který zpoza brány profesorsky našel Batistu, jenž se nemýlil. Gasparikovo vyloučení znamenalo druhou přesilovku pro Sokolov a tu již po deseti sekundách využil Abrhám, který po přihrávce Soukupa natáhl z půlky a konečně vyzrál na Helikse. Pozn. autora: ,, Předchozí důrazná přesilovková rada – neser se stím a napal to tam- od Šafránka a následně i kapitána Stejskala mi byla polovičním úspěchem“. 3:7 a po pár minutách přišel další úder , Šafránek vybojoval míček na půli hřiště, rozjetý Borský přenechal před brankou Abrhámovi a ten naposledy rozvlnil síť Heliksovy dobře postavené branky. Minimálně čtyři tyče označkovali sokolovští v průběhu zápasu. Po závěrečném tlaku a soustředění Sokolova na útok, padl poslední gól z hole tříbrankového Černého a zápas byl u konce. 4:8, toť výsledné skóre krásného zápasu, plného spousty zajímavých momentů, florbalových krás, důrazných a tvrdých soubojů. Osobně jsem si zápas užil a na své koně jsem stále pyšný. Makali a chtěli. Děkuji Kapitánovi Stejskalovi za obětavý výkon hodný atletickému mítinku, děkuji Nagymu za jistotu v zádech, Batistovi za neutuchající touhu a gólovou přehlídku. Soukupovi za nezjištné přihrávky, Izakovičovi za neúmorné napadání a fyzické maximum a celému týmu za odhodlanost dotáhnout to až do konce. Děkuji i klukům z Varů za čistou hru a gratuluji k výhře! Abrhám Tomáš TJ Baník Sokolov - FB Hurrican Karlovy Vary 4:8 branky: 34. Pavel Batista, 54. Pavel Batista, 55. Tomáš Abrhám, 59. Tomáš Abrhám. 9. Petr Gasparik, 22. Jakub Černý, 27. Tomáš Matějka, 29. Petr Gasparik, 34. Daniel Macek, 50. Jakub Černý, 52. Štěpán Hajn, 60. Jakub Černý; rozhodčí: Tomáš Kapr - Jan Václav; vyloučení: 3:3; využití: 1:0; diváků: 72; zásahy brankářů: David Nagy 32 - Jiří Heliks 27; po třetinách: 0:1, 1:4, 3:3;
Posted on: Tue, 05 Nov 2013 11:58:57 +0000