25. 8. 2013 FK Lužkovice - SK Lukov 2 : 2 (1:0) - TopicsExpress

25. 8. 2013 FK Lužkovice - SK Lukov 2 : 2 (1:0) Ve 3. kole 1.B tř.sk. B zajížděli lukovští fotbalisté za soupeřem do Lužkovic, se kterým neměli v minulé sezóně lichotivou bilanci, oba zápasy prohráli a navíc na soupeřově hřišti potupným rozdílem 6:1. I z tohoto důvodu byli domácí před utkáním favoritem. První vážnější situaci musel brankář Jokl řešit v 8. minutě, ale se střelou z úhlu z 10 metrů si poradil. O šest minut později zahrozily Lužkovice opět, ale brejková akce skončila střeleckým pokusem mimo tyče. V 16. minutě ale už bylo pro Lukov hůře. Výhoda autového vhazování na půli hřiště měla být pro hosty výhodou, ale opak byl pravdou. Domácí se zmocnili míče a po rychlé akci po pravé straně a přesném centru se kanonýr Holý přesnou hlavičkou nemýlil - 1:0. Lukovští po inkasované brance ožili a až do přestávky měli více ze hry. Bohužel aktivitu nedokázali zúročit. Nejblíže k vyrovnání měl ve 41. minutě T. Teplý po povedené kombinační akci, ale jeho střelecký pokus ze 12 metrů skončil na tyči. Do druhého dějství nastoupili hosté s vědomím, že nemají co ztratit. Snažili se hrát aktivně dopředu a tlačili domácí před vlastní branku. Ti sice dvakrát zahrozili, ale gólman Jokl hosty podržel. A v 65. minutě se aktivní hra Lukova proměnila ve srovnání stavu. Po spolupráci s T. Teplým se prosadil ve vápně důrazný Smetana. V 73. minutě se blýskl výborným zákrokem gólman Jokl, když zlikvidoval gólovou hlavičku domácích. Naopak čtvrt hodiny před koncem si hosté podali žádost o tři body. Akce začala u M. Vitovského, Hudečkovi se podařilo odcentrovat a v nepřehledné situaci se nejlépe zorientoval Šumšal a napálil míč do sítě - 1:2. Závěr utkání byl dramatický. Pět minut před koncem domácí skóre srovnali, když po centru Ronzy se podruhé v zápase prosadil Holý. Na přesnou hlavičku do šibenice se mohl lukovský brankář jen smutně podívat. V samotném závěru si hosté vytvořili ještě vytvořili dvě příležitosti. Nejprve Hudeček z úhlu postupoval sám na brankáře, ale místo zakončení zvolil přihrávku, kterou domácí obrana odvrátila na roh. V 90. minutě pak stejný hráč zahrával ze 20 metrů trestný kop, ale míč skončil na početné zdi. Zápas tak skončil spravedlivou remízou, při troše štěstí se hosté mohli radovat i z vítězství. Získaný bod by snad mohl být odrazovým můstkem pro další zápasy. Už o příštím víkendu čeká na Lukovské na domácím hřišti Admira Hulín, které se vstup do soutěže rovněž nevydařil. Bude to utkání o tom, kterému z mužstev zůstane "Černý Petr". Sestava : Jokl, L. Vitovský, Králík, Šimčík, M. Vitovský, M. Drábek, M. Teplý, Šumšal, Hudeček, T. Teplý, Smetana, Branky : Smetana, Šumšal
Posted on: Mon, 26 Aug 2013 05:12:48 +0000