Asztalitenisz Eb, Lignano: egy ezüst, két bronz egyéniben Egy - TopicsExpress

Asztalitenisz Eb, Lignano: egy ezüst, két bronz egyéniben Egy ezüst- és két bronzérmet szereztek a mieink az olaszországi Lignanóban zajló asztalitenisz Európa-bajnokságon az egyéni versenyek során. Pálos Péter (11-es sérültségi kategória) lett második, a harmadik helyet Arlóy Zsófia (8) és Berecki Dezső (9) szerezték meg. Pálos Péter az elődöntőben nagy csatában 3-2-re nyert spanyol riválisa ellen, a döntőben azonban 3-1-es vereséget szenvedett attól a török Caglayantól, aki a londoni paralimpia után került ebbe a kategóriába, és akivel minden Világkupa-versenyen óriási csatát vívott, felváltva nyert az egyik vagy másik játékos. Berecki Dezső a legjobb négy között óriási csatát vívott a későbbi Európa-bajnok ukrán Jurij Scsepanszkijjal, a döntő ötödik játszmát 11-9-re veszítette el játékosunk. A mieink fantasztikus mérleggel, egy ezüst- és két bronzéremmel zárták az egyéni küzdelmeket. Az előző, spliti Eb-n összesen egy aranyat és egy bronzot sikerült szerezni. A csapatok küzdelmei a keddi szünnapot követően szerdán kezdődnek.
Posted on: Mon, 30 Sep 2013 17:38:45 +0000