KRIŽEVCI GŠSD OŠ Ljudevita Modeca. Gledatelja: 250. Suci: - TopicsExpress

KRIŽEVCI GŠSD OŠ Ljudevita Modeca. Gledatelja: 250. Suci: Hordov (Zadar), Stojić (Šibenik), Vulić (Zadar) KRIŽEVCI: Konjević 19 (4-6), Matoić, Palčić 12 (2-2), Palac 13 (1-2), Čusek 2, Kapelari, Prstec, Maslić 3 (3-4), Ćubela 8, Rogić 21 (8-9), Jurjević 7 (1-1), Kapusta (0-2) TRENER: Matej Bolčić ZABOK: Kuga, Raič 7 (1-1), Anzulović, Lež 10 (2-2), Svoboda 17 (6-7), Vlaić 16 (2-6), Črnjević 4, Marić 15 (3-3), Demo 2, Ceranja 12, Bagarić 8 (1-4), Nakić TRENER: Dragutin Črnjević IGRAČ UTAKMICE: Ivan Svoboda Prigorsko-zagorski prvoligaški derbi pripao je Zagorcima. Križevčane je s klupe vodio pomoćni trener Bolčić, jer je glavni strateg Bujas zaradio utakmicu kazne u prethodnom kolu u Rijeci. Zabočani su bolje otvorili utakmicu, laganim poentiranjem i prednošću u visini, poglavito Bagarića, a domaćine je u prvoj četvrtini predvodio Konjević s dvije trice. Igrači Križevaca su svoj nedostatak nadomjestili ubrzanjem igre i uspjeli su dobrom mjerom u tomu. Rogić je sjajno iskoristio minutažu. Črnjeviću je suđena nesportska greška. Maslić je precizan s crte slobodnih bacanja , pogađaju Konjević i Palčić i pred kraj druge četvrtine izjednačenje, 40:40. Četrdesetak sekundi prije poluvremena Križevčani dolaze prvi puta u vodstvo 43:42 nakon polaganja Konjevića. Zabok je, nakon odmora, zaigrao odlučnije i ostvario osjetniju prednost, ali domaći igrači fanatičnom borbenošću borbenošću uspijevaju još držati glavu iznad vode. Teško im se bilo nositi s Bagarićem. Maslić ga zaustavlja nesportskim prekršajem, jer drugačije ne može kada visoki Bagarić primi loptu pod obručem. Križevčanin u redovima Zaboka, Svoboda pogađa tricu, Marić je neumoljiv, ubacuje i Črnjević, a nadu domaćinu podgrijava tricom Rogić. Svoboda zatim zabija pod prekršajem za 66:73 i presuđuje nekadašnjoj svojoj momčadi. Gosti su opravdali ulogu favorita i zasluženo slavili u Križevcima. Imaju jači i raznovrsniji igrački fond i u tome je sva tajna. Domaćin je dao koliko je mogao. Više nije išlo. Rogić, Konjević i otkriće Palac najbolji kod Križevaca, a Vlaić, Svoboda, Lež, Marić kod Zaboka.(mn)
Posted on: Sun, 24 Nov 2013 19:48:52 +0000