Podopieczni Mariusza Rumaka jechali do Wilna w roli faworyta, a - TopicsExpress

Podopieczni Mariusza Rumaka jechali do Wilna w roli faworyta, a bezbramkowy remis miał być najgorszym scenariuszem. Żalgiris w pierwszej połowie bronił się całym zespołem i nastawił się na grę z kontry. Niestety poznaniacy znów grali wolno i zbyt czytelnie, aby zagrozić bramce rywali. Efekt był taki, że z upływem czasu niespodziewanie inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze. W 35. minucie Rytis Leliuga zdobył bramkę dla Żalgirisu, ale sędzia wskazał pozycję spaloną. Był to pierwszy dzwonek ostrzegawczy dla Lecha, który nadal prezentował futbol na bardzo niskim poziomie. Niestety tuż przed przerwą Mantas Kuklys wykorzystał błąd w obronie Manuela Arboledy oraz Łukasza Trałki i pokonał Krzysztofa Kotorowskiego. Po zmianie stron Żalgiris prezentował się jeszcze lepiej i starał się zdobyć kolejną bramkę. Lech chwilami bronił się nawet całym zespołem, a do głosu doszedł dopiero w końcówce. Wtedy osłabieni fizycznie gospodarze bronili już sensacyjnego wyniku i nastawili się na grę z kontry. W tym okresie poznaniacy mieli dwie idealne okazje na wyrównanie. Najpierw Armantas Vitkauskas obronił strzał Vojo Ubiparipa, a w 89. minucie Kasper Hamalainen idealnie podał do Bartosza Ślusarskiego, który uderzył zbyt słabo i Lech przegrał z Żalgirisem 0:1. - Stworzyliśmy kilka sytuacji, ale ich nie wykorzystaliśmy. Na tym poziomie trzeba takie sytuacje wykorzystywać, a straciliśmy prawie kuriozalną bramkę - mówił po spotkaniu z Żalgirisem trener Lecha Poznań, Mariusz Rumak. Spotkanie rewanżowe odbędzie się w czwartek, 8 sierpnia 2013 roku o godz. 19.00 na INEA Stadionie przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu. Najtańsze bilety kosztują od 17 zł (ulgowy senior/junior), a najdroższe 55 zł (normalny strefa A). Żalgiris Wilno - Lech Poznań 1:0 (1:0) Bramka: Mantas Kuklys (44. minuta) Żółte kartki: Andro Svrljuga, Georgas Freidgeimas - Tomasz Kędziora, Kasper Hamalainen, Marcin Kamiński, Kebba Ceesay Sędzia: Vlado Glodović (Serbia) Widzów: ok. 5000 (w tym 550 kibiców Lecha) Żalgiris: Armantas Vitkauskas - Andro Svrljuga (50. Paulius Janusauskas), Andrius Skerla, Luka Perić, Egidijus Vaitkunas - Mantas Kuklys, Arturas Żulpa, Paweł Komołow (76. Andrius Velicka) - Rytis Leliuga (46. Georgas Freidgeimas), Kamil Biliński, Vaidas Silenas Lech: Krzysztof Kotorowski - Mateusz Możdżeń, Marcin Kamiński, Manuel Arboleda, Tomasz Kędziora - Łukasz Trałka, Szymon Drewniak - Szymon Pawłowski (61. Gergo Lovrencsics), Kasper Hamalainen, Vojo Ubiparip (87. Dariusz Formella) - Łukasz Teodorczyk (69. Bartosz Ślusarski)
Posted on: Fri, 02 Aug 2013 07:30:22 +0000