Rapid are probleme financiare, dar n-are emoţii în Cupă. - TopicsExpress

Rapid are probleme financiare, dar n-are emoţii în Cupă. Astăzi s-a calificat în optimi, după ce-a eliminat-o fără emoţii pe Ceahlăul, o echipă pe care în primele opt etape din Liga I n-a învins-o decât Steaua. ŞTIRI PE ACEEAŞI TEMĂ LIVETEXT Steaua-Avântul Bârsana 0-0. Reghecampf mizează pe o echipă ex... Exproprierile, revocate de pe ordinea de zi. Oprescu: Vom analiza sume... Concert gratuit pentru melomani în noua sală a filarmonicii de la Patr... PUBLICITATE Renault Service Auto renault.ro Cursa Reducerilor la Renault - Ai reducere de 20% la Renault Service pentru vehicule de peste 4 ani. Pe "Giuleşti", echipa lui Viorel Moldovan a plecat excelent în meci şi şi-a rezolvat calificarea în prima repriză, după reuşitele lui Martin (13), Ciolacu (36) şi Doman (36). Oaspeţii, care au trei egaluri şi patru victorii în prima ligă, în opt etape, au fost de nerecunoscut. În partea secundă, moldovenii au reuşit să marcheze golul de onoare, chiar prin ex-rapidistul Emil Dică (70), dar şi acea reuşită a fost controversată şi i-a enervat la culme pe fanii din Grant. Rapid tocmai marcase al patrulea gol, prin Ioniţă, dar golul n-a fost validat. Portarul giuleştenilor, Drăghia, n-a remarcat însă acest lucru şi a venit să se bucure alături de coechipieri. Nemţenii au repus însă rapid mingea în joc, balonul a ajuns la Dică, iar acesta a marcat în poarta rămasă goală. Ultraşii Rapidului au contestat vehement decizia centralului Popa şi au aruncat cu diverse obiecte spre banca de teren a Ceahlăului, mai ales spre antrenorul oaspeţilor, Miriuţă. Partida a fost întreruptă pentru câteva minute, dar s-a reluat după ce suporterii au fost calmaţi de patronul Nicolae Cristescu. S-a încheiat 3-1 pentru Rapid, care se califică în optimile Cupei. Citeste mai mult: adevarul.ro/news/sport/rapid-ceahlaul-1_524469fdc7b855ff56cbd3c8/index.html
Posted on: Thu, 26 Sep 2013 17:17:36 +0000