SIGMA REALITY 7 : 2 DUETA FC Cez víkend, počas ktorého mala - TopicsExpress

SIGMA REALITY 7 : 2 DUETA FC Cez víkend, počas ktorého mala spišskonovoveská liga naplánované svoje prvé dvojkolo, nám v skoršom z dvoch zápasov žreb pripravil súpera hrajúceho v poslednom čase naozaj v skvelej forme. Tá sa prejavila napríklad aj v rámci nášho letného turnaja, ktorý Sigma dokázala vyhrať, ale aj v ostatných súbojoch o body do tabuľky mestskej ligy. Do tohto zápasu teda súper nastupoval dovtedy bez straty bodu, čo sa v úvode dalo na jeho hráčoch rozpoznať, pretože na nás sebavedomo vybehli. Napádanie rozohrávky nám spôsobovalo problémy a nepodarilo sa nám založiť ešte ani jeden útok, keď po strate lopty prišla z pravej strany nie príliš prudká, zato presne mierená strela, ktorá skončila v našom ľavom vinkli. O dve minúty na to, akoby sme sa nepoučili, došlo k podobnej situácii a ku strate lopty v strede poľa, ktorú súper s dvoma hráčmi pred brankárom využil na už dvojgólový rozdiel v skóre. Až tento zásah nás prebudil a hra nabrala úplne iné kontúry. Zlepšili sme pohyb, a hlavne ten bol dôvodom vzniku viacerých dobrých príležitostí. Väčšinu z nich však veľmi dobre chytajúci brankár Sigmy zneškodnil. V druhej desaťminútovke sme súpera dotlačili k defenzívnej hre, ktorá nie je jeho silnou stránkou a to sme dokázali využiť zase my. Marek svojimi dvoma umiestnenými strelami na našu radosť vyrovnal. Avšak to bolo z našej potencie všetko. Ešte pred polčasovým hvizdom sme nevyužili dve čisté gólové šance z bezprostrednej blízkosti brány a ako to už býva, prišiel trest. Inkasovali sme nešťastný gól, ktorý padol po nie príliš prudkej tečovanej strele z hranice pokutového územia. Stav po dvadsiatich minútach bol 3:2. Do druhého polčasu sme nastupovali s jasným cieľom útočiť a otočiť stav v náš prospech. Sigma na našej polovici už tak agresívne nenapádala, ale čakala v sformovanej obrane a treba povedať, že sme ju aj napriek snahe veľmi nepotrápili. V úvode druhej časti sme síce mali dobré držanie lopty, no na bránu sme vysielali iba strely zo vzdialenejších pozícií, ktorými sme akurát viac rozchytali už aj tak veľkú oporu v bráne súpera. Rozumné čakanie Sigmy sa jej vyplatilo, keď po jednom z rýchlych protiútokov poľahky jej hráči prečíslili našu rozhodenú obranu a opäť zvýšili svoj náskok na dva góly. Od tohto momentu nasledoval sled viacerých situácií, ktoré definitívne pochoval naše nádeje na bodový zápis. Nedisciplinovanosťou sme prinútili rozhodcu, aby nám ukázal dve po sebe nasledujúce úplne zbytočné žlté karty za oplácanie a nešportové správanie. V podstate nepretržitú štvorminútovú presilovku Sigma premenila na dva góly v našej sieti. Po jednom z faulov sme si tú istú výhodu vydobyli aj my, ale nedokázali sme počas nej dopraviť loptu do siete, aj napriek dobrým príležitostiam. Druhý polčas sme nezvládli najmä po taktickej stránke, no nenavýšili sme ani počet našich strelených gólov z prvého polčasu. V pohode hrajúci súper bol pri chuti, vychádzalo mu takmer všetko, na čo siahol. Inkasovali sme ešte jeden gól, keď sme sa opäť nestihli vrátiť do obranných pozícií. Tento zápas nám absolútne nevyšiel, neostáva nič iné, len si z neho zobrať ponaučenie, aby sa takýto scenár už neopakoval. Góly: M. Šteiner 2; Žlté karty: B. Stoličný, L. Duľa; Najlepší hráči: M. Šteiner (1.p), Š. Tarageľ (2.p); Zostava: V. Duľa – R. Stoličný, T. Skokan, T. Černý, O. Jašš, K. Žonda, B. Stoličný – M. Šumanský, R. Topoli, L. Duľa, M. Šteiner, Š. Tarageľ, D. Duľa;
Posted on: Sun, 29 Sep 2013 08:17:23 +0000