TLAČOVÁ SPRÁVA Derby so všetkým, čo k tomu patrí - TopicsExpress

TLAČOVÁ SPRÁVA Derby so všetkým, čo k tomu patrí MYJAVA, 10. 8. 2013 – Dnes večer sa myjavskí futbalisti stretli v očakávanom kopaničiarsko – záhoráckom derby s tímom FK Senica. A treba hneď na úvod skonštatovať, že vzájomná konfrontácia regionálnych susedov obsahovala všetko, čo k správnemu derby patrí. Akciu, súboje, karty, góly, emócie... Futbalový sviatok si vypredaný myjavský štadión užíval naplno za sústavného skandovania fanúšikovských táborov oboch tímov. Vstup do hry mali lepší domáci a prevahu si udržali prakticky počas celej prvej polovice hry. Hneď v úvode stretnutia prenikol k šestnástke Senice Lukšík, ale v zakončení nemieril presne. V 2. minúte mohla ísť Myjava jednoznačne do vedenia, no Černáčkovi sa nepodarilo Šullovu vypadnutú loptu zblízka upratať do siete. V 5. minúte po faule na Pelegríniho zahrával priamy kop Bruško, hosťujúci brankár musel loptu vyrážať. O dve minúty na to pohrozila hosťom kombinácia Lukšíka s Dianom a obrana Záhorákov mala robotu. Krásny individuálny prienik predviedol v 12. minúte Kukoľ, ktorý sa dostal až pred Šullu, no strela opäť neskončila medzi troma žrďami. Spartakovci pokračovali v tlaku a v 17. minúte strieľal v šestnástke Bruško, trafil senického hráča, následnú odrazenú loptu prepálil nad bránu Pelegríni. Hostia sa po prvý raz výraznejšie dostali k činu v 24. minúte, ale Divišova hlavička bola nepresná. Skóre sa menilo prvý raz v 37. minúte, keď sa k strele spoza pokutového územia dostal Pekár a rozvlnil sieť za Šullovým chrbtom. Myjava – Senica 1 : 0. V tej istej minúte diváci videli ďalší priamy kop v podaní Tomáša Bruška, ktorý krásnu strelu namieril tesne pod brvno. No brankár záhorákov sa vyznamenal a vyrazil loptu na roh. Z gólového náskoku sa kopaničiari napokon radovali len päť minút, lebo v 42. minúte unikol Pekárovi Pavlík a zblízka sa nemýlil. Myjava – Senica 1 : 1. S pribúdajúcimi minútami začínala atmosféra na trávniku hustnúť, čo tesne pred koncom prvého polčasu vyústilo do vzájomnej roztržky hráčov a „kartového mariášu“ hlavného arbitra Horvátha. Ten strkanicu Zemana s Bruškom posúdil tak, že domáci hráč sa musel porúčať pod sprchu. Prestávka v polčase bola tento raz tiež výnimočná. Uskutočnilo sa totiž počas nej vyhodnotenie vyhlásenej zbierky pre štvorročného Tomáška Mosného, ktorý trpí detskou mozgovou obrnou. Prispeli do nej diváci zápasu, klub, hráči i fanklub hostí – Železná únia. Tomáškova mama si priamo na štadióne prevzala od zástupcov myjavského Spartaka špeciálnu rehabilitačnú trojkolku a výťažok zo zbierky, ktorý tvoril sumu 1691,- €. Aj touto cestou patrí všetkým darcom i tým, ktorí sa o organizáciu zbierky zaslúžili, veľká vďaka! Druhý polčas začali pre zmenu lepšie hostia. Už v 46. minúte pridal druhý gól Senice po prihrávke od Zemana Piroska a Myjava prehrávala 1 : 2. V 53. minúte pekne zatočil loptu Jirásek, našťastie pre domácich, minul. V nasledujúcich minútach prišlo dvojité striedanie Myjavy, keď miesto Daniela a Pelegríniho nastúpili do hry Sládek s Urgelom. To sa ukázalo ako správne, pretože v 59. minúte vyrovnal práve Urgela na 2 : 2. V 71. minúte sa ukážkovým zásahom predviedol Solnička, keď zblízka zablokoval sólo prienik Diviša. Seničania sa snažili do konca hry vytvárať na domácich tlak, ale tí ich umnou hrou do čistých šancí nepúšťali. Derby sa tak napokon skončilo remízou a deľbou bodov. Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: „Náš výkon v prvom polčase bol vynikajúci. Hra vyzerala dobre, nádejne. Mali sme viesť aspoň o dva góly. Potom prišlo hlúpe vylúčenie Bruška a to nám zobralo dobrý výkon v druhom polčase... Bolo to naše štvrté vzájomné derby. Bolo emotívne, videli sme aj tvrdšie zákroky, bolo naozaj vidieť, že je to derby a každý tím chce niečo urobiť. Musím povedať, že rád si pozriem na videu Kóňov zákrok. Hráči tam reklamovali zásah lakťom do tváre Kosíka. Rozhodca mal ťažký zápas, ale mohol ho zvládnuť aj lepšie.“ Eduard Pagáč, tréner FK Senica: „Myslím, že dnešné derby stálo za to. Bolo to agresívne, malo to náboj. My sme vstúpili do zápasu katastrofálne. Myjava zaslúžene vyhrávala 1 : 0. Mala okrem toho ešte ďalšie tri gólové situácie. My sme po štandardnej situácii vyrovnali na 1 : 1. potom prišlo vylúčenie Tomáša Bruška. Veľké ovplyvnenie zápasu z môjho pohľadu. Úvod druhého polčasu bol pre nás ako z rozprávky. Hneď v druhej minúte sme dali gól, viedli sme 2 : 1, žiaľbohu, v početnej výhode sme inkasovali na 2 : 2. Je to škoda. Ale myslím si, že remíza je spravodlivá. Myjava si dnes nezaslúžila prehrať.“ Góly: 37. Š. Pekár, 59. Urgela - 42. P. Pavlík, 46. Piroska ŽK: 45. Pelegríni, 53. Kosík, 71. Sládek - 34. Kalabiška, 39. Jaroslav Diviš, 45. Piroska ČK: 45. T. Bruško (Myjava) rozhodovali: Horváth - Cuninka, Borsányi, 2700 divákov (vypredané) Zostava Myjavy: Solnička - Siva, Kosík, Černáček, Lukšík - Kukoľ (69. Kuračka), Pelegríni (58. Urgela), T. Marček, T. Bruško, E. Daniel (57. Sládek) - Š. Pekár Zostava Senice: Šulla - Šenk (60. Diarrassouba), Brabec, P. Pavlík , Čermák - T. Kóňa, Piroska, Jirásek - Jaroslav Diviš, Kalabiška, Martin Zeman
Posted on: Sat, 10 Aug 2013 23:15:01 +0000