20:45 Austria B. - Atletico Madrid Austria europske utakmice - TopicsExpress

20:45 Austria B. - Atletico Madrid Austria europske utakmice ne igra na svom stadionu Generali Arena zbog kapaciteta od samo 12500 gledatelja, nego na nacionalnom stadionu Ernst-Happel (bivši Prater) Rezultat za vikend, subota: SV Ried 1-1 FK Austria Wien (Perstaller 19; Hosiner 16) Lindner; Koch, Rogulj, Ortlechner, Suttner; Holland; Royer, Mader, Simkovic (Kienast 85), Leovac (Spiridonovic 69); Hosiner. • Roman Kienast je pogodio vratnicu dvije minute prije kraja ali ipak Austrijin niz bez pobjede u svim natjecanjima se povećao na 5 utakmica. Ukupno su izgubili 6 od zadnjih 10 susreta. Alexander Grünwald (ligamenti koljena, 15 rujan) i Marko Stanković (ozljeda lista, 21 rujan) neće nastupiti a Thomas Murg je propustio subotnju utakmicu zbog bolesti. Alexander Gorgon je nastavio s treninzima nakon povrede, ali će sada ipak morati na operaciju koljena. Bjelica očdkuje da će Tomáš Jun biti spreman. Rezultat za vikend, subota: RCD Espanyol 1-0 Atlético (Courtois 54og) Courtois; Juanfran, Alderweireld, Godín, Filipe Luís; Koke, Gabi (Adrián López 62), Mario Suárez (Cristian Rodríguez 77), Raúl García (Arda Turan 58); Diego Costa, David Villa • Atléticov rekordni ulazak u sezonu sa 8 pobjeda - i ukupno 15 utakmca bez poraza u svim natjecanjima su došli do kraja. Branič Toby Alderweireld je upisao prve minute nakon prelaska iz AFC Ajaxa. Napadač Costa – koji se vraća nakon 2 utakmice suspenzije – je otputovao u Austriju unatoč lakšoj povredi koljena za vikend. Branič Miranda je takodjer u momčadi poslije lakšeg istegnuća mišića, ali napadač Léo Baptistão je ozlijedio koljeno. Adrián López (lom jagodične kosti), Raúl García (koljeno), Gabi (koljeno) i David Villa (koljeno) su se vratili u subotnjoj utakmici. Rezervni vratar Daniel Aranzubia je i dalje out zbog ozljede prsta. • Nakon uvodnih pobjeda protiv FC Zenita kod kuće i FC Porta u gostima, Atlético traži 3. europsku pobjedu u nizu po prvi puta nakon njihove prve sezone 1958/59 (Dublin City FC 8-0 d, 5-1 g; PFC CSKA Sofia 2-1 d). Glavni sudac je Daniele Orsato (Italija). 20:45 Porto - Zenit Rezultat za vikend, subota: FC Porto 1-0 CD Trofense (Varela 23) Fabiano; Danilo (Alex Sandro 46), Maicon, Diego Reyes, Vítor García; Fernando, Carlos Eduardo, Juan Quintero (Defour 71); Ricardo Pereira, Ghilas, Varela (Kelvin 61). • Varelin pogodak protiv Trofensea osigurao je Zmajevima mjesto u 4. kolu portugalskog kupa. Diego Reyes i Vítor García, redoviti starteri u njihovoj B momčadi, upisali su prve nastupe za A ekipu kao posljedica rotacija u sastavu. Helton, Nicolás Otamendi, Hector Herrera, Josué i Licá se očekuju u prvih XI nakon što su odmarani za vikend. Osim toga trener Fonseca nema nikakvih problema sa sastavom. Rezultat liga, petak: FC Zenit 2-0 PFC CSKA Moskva (Shirokov 16, Hulk 45) Lodygin; Criscito, Neto, Lombaerts, Smolnikov; Shirokov (Fayzulin 70), Witsel, Zyryanov, Danny (Bystrov 87); Arshavin (Shatov 55), Hulk. • Hulkov deveti gol u zadnjih 9 nastupa donio je Zenitu 7. uzastopnu pobjedu u Premier ligi Axel Witsel je suspendiran zbog crvenog kartona protiv Austrie a Vyacheslav Malafeev se vratio u momčad nakon duge ozljede lista, ali ipak nije otputovao u Portugal • Zenit je već slavio protiv Porta kada su se susreli u grupnoj fazi sezone 2011/12. Spallettijevi igrači su bili bolji sa 3-1, nakon što je James Rodriguez zabio u 10. minuti golovima Romana Shirokova (20 63) and Dannya (72) dolaze do preokreta. Porto je u drugom poluvremenu igrao s 10 igrača zbog isključenja Jorgea Fucilea. Glavni sudac je Paolo Tagliavento (Italija)
Posted on: Tue, 22 Oct 2013 10:41:54 +0000