Anelka duplázott, kikapott a Puskás Akadémia A 15 magyar - TopicsExpress

Anelka duplázott, kikapott a Puskás Akadémia A 15 magyar egylethez hasonlóan az NB I hétvégi rajtjára készül a Puskás Akadémia. Az élvonal újonca utolsó nyári felkészülési mérkőzését játszotta az angol West Bromwich ellen. Benczés Miklós csapata a Gera Zoltánt is keretében tudó – bár rehabilitációja miatt nélkülöző – szigetországiakkal Sopronban mérte össze erejét. Ahogy várható volt a nagyobb tudás birtokában lévő WBA kezdte jobban a találkozót, de a hatodik perc környékén a magyar csapat is veszélyes volt az angolok kapujára. Szűk tíz perc elteltével a birminghamiek nyári szerzeménye, a sok csatát megélő Nicolas Anelka (a Chelsea-ből Kínába, majd Ázsiából Torinóban landoló támadó úgy döntött visszatér Angliába) lesgyanús találatával megszerezte a vezetést a West Brom. A gól megfogta a felcsútiakat és sokáig szóhoz sem jutottak, majd amikor már visszatért a bátorságuk újra villant Anelka. A folytatásban kiegyenlítődött a játék, de a szünetig már nem volt több gól. A fordulás után főleg a tömeges cserékről szólt a meccs, de a végén a WBA Dorrans büntetőjével növelte előnyét. Sajnos a Puskás Akadémia nem tudott egyszer sem válaszolni az angol egylet találataira. Így a Benczés Miklós által trenírozott felcsúti egylet vereséggel búcsúzott a felkészüléstől. Felkészülési mérkőzés Puskás Akadémia FC-West Bromwich Albion (angol) 0-3 (0-2) Sopron, 3000 néző. G.: Anelka (9., 26.), Dorrans (80. – 11-esből) Puskás Akadémia FC: Hajdúch (Somodi) – Margitics, Vaszicsku, Aposztolopulosz, Farkas N. (Fabio) – Polonkai, Tóth B. (U. Nikolics), Bertus – Gajdos – Zsolnai (Smrekar), Baracskai. West Bromwich Albion: Myhill (Daniels) – Reid (Dorrans), Olsson, Popov, Yacob – Morisson (Jones), Long, Brunt, Dawson – Anelka, Rosenberg. /Zozoli/
Posted on: Mon, 22 Jul 2013 20:00:33 +0000