BET ANALYSI :ΑΓΩΝΕΣ EUROCUP BASKET ΤΡΙΤΗΣ 700. - TopicsExpress

BET ANALYSI :ΑΓΩΝΕΣ EUROCUP BASKET ΤΡΙΤΗΣ 700. ΚΙΜΙΚ - ΑΛΜΠΑ ΦΕΧΕΡΒΑΡ (9,5) Μαγική εικόνα η τελική διαφορά στην ήττα της Κίμικ από τη Νίζνι με 86-66. Πόντο-πόντο μέχρι το ξεκίνημα της τέταρτης περιόδου. Πρόβλημα στη ρακέτα. Μόνο ο Τράβις στέκεται στο ύψος των περιστάσεων. Επαιξε τα ρέστα της στη Θεσσαλονίκη η Φέχερβαρ κόντρα στον ΠΑΟΚ, αλλά υπέκυψε με 68-64. Δεν ήταν ψύχραιμη στο τέλος. Εξαιρετικός ο Χομπς με 16 πόντους, 6 ριμπάουντ και 5 ασίστ. Αποχαιρέτησε τη διοργάνωση. Πρόταση: Η Κίμικ αναζητάει ένα ξέσπασμα που θα την φέρει με το ενάμισι πόδι στην επόμενη φάση. Απογοητευμένη η Φέχερβαρ. Δύσκολα θα αντέξει. Οριακό το χάντικαπ. 701. ΟΥΛΜ - ΠΑΡΙ ΛΕΒΑΛΟΥΑ (1,5) Η Ουλμ με τη μεγάλη νίκη επί της Βαλένθια με 92-84 εξασφάλισε την πρόκριση και βρίσκεται μια ανάσα από την πρωτιά του ομίλου. Στους 18 σταμάτησε ο Λονγκ, από 14 πέτυχαν οι Χάουαρντ και Σβέθελμ. Η Παρί αύξησε τις πιθανότητες πρόκρισης με τη νίκη επί της Βαρέζε (77-65). Επιβάλλεται να κάνει το απόλυτο μέχρι τέλους. Σταθερές αξίες οι Γουίλιαμς, Αλπίτσι και Εντόι σκοράροντας σταθερά διψήφιο αριθμό πόντων. Πρόταση: Μεγάλη μάχη που λογικά θα κριθεί στο τέλος. Πολύ ισχυρή η Ουλμ εντός έδρας, δίνει γρήγορο ρυθμό στα παιχνίδια της, αλλά το ότι η Παρί έχει μεγαλύτερη ανάγκη για τη νίκη με κάνει επιφυλακτικό. 702. ΣΑΛΟΝ ΣΑΟΝΕ (2,5) - ΝΤΙΝΑΜΟ ΣΑΣΑΡΙ Πολύ σκληρή για να πεθάνει η Σαλόν. Σπουδαίο διπλό επί της Ολντενμπουργκ με 83-73 και φωτιά στον όμιλο. Από το χεράκι την πήρε ο Σλότερ με 16 πόντους. Ρέστα στα δύο κολλητά εντός με Σάσαρι και Μπιλμπάο. Νίκη πρόκρισης για τη Σάσαρι στο Μπιλμπάο με 93-91 στην παράταση. Σε φοβερή μέρα ο Τόμας με 21 και ο Γκριν με 20 πόντους. Με νίκη στη Γαλλία κλειδώνει την πρόκριση. Πρόταση: Η Σαλόν παίζει τα ρέστα της για την πρόκριση, αλλά για να κερδίσει επιβάλλεται να κοντρολάρει το τρομερό περιφερειακό σουτ των Ιταλών. Θα την στηρίξω έχοντας και 2,5 πόντους αβάντζο. 703. ΜΟΝΣ (10,5) - ΓΚΡΑΒΕΛΙΝ Αν και αδιάφορη, η Μονς έκανε την… κηδεία της κερδίζοντας τη Ρόμα στην Ιταλία με 61-60. Ο ηγέτης Μπατλ είχε 13 πόντους, ενώ ο Λο 12. Επαιξε και Στα 40 λεπτά ο… ακούραστος Ραντλ με 11 πόντους. Ενα νεκρό διάστημα τριών λεπτών στην τέταρτη περίοδο έφερε την ήττα για την Γκραβελίν με 80-77 στη Βόννη. Καταπληκτικός ο Λιούις με 26 πόντους και 11 ριμπάουντ. Μια νίκη μακριά από την πρόκριση. Πρόταση: Αφεντικό η Γκραβελίν και λογικά θα φτάσει στη νίκη. Οι δέκα πόντοι δείχνουν υπερβολικοί. Θα προτιμήσω το under. 704. ΣΑΡΛΕΡΟΥΑ (10,5) - ΜΠΙΛΜΠΑΟ Παραμένει μία από τις χειρότερες ομάδες της διοργάνωση η Σαρλερουά, γνωρίζοντας την ήττα με 72-64 εντός από την Τσεντεβίτα. Μόνο ήττες ως τώρα. Φιλότιμοι οι Γκριν, Μάλετ και Αμπουκάρ. Σε ένα συγκλονιστικό ματς η Μπιλμπάο ηττήθηκε εντός έδρας από τη Σάσαρι στην παράταση με 93-91. Με 20 πόντους τελείωσε το ματς ο Γκάμπριελ. Μονόδρομος η νίκη στο Βέλγιο. Περίπατος στην έδρα της Βαγιαδολίδ για την ACB με 81-57. Πρόταση: Δεν τίθεται θέμα νικητή. Από τη διάθεση της Μπιλμπάο θα εξαρτηθεί η τελική διαφορά. Πάντως οι φιλοξενούμενοι μακριά από την έδρα τους δεν ανοίγουν διαφορές.
Posted on: Tue, 03 Dec 2013 12:15:56 +0000