COMENTARIU MECI -prima repriza- Oare ce mai poti spune cand - TopicsExpress

COMENTARIU MECI -prima repriza- Oare ce mai poti spune cand scapi printre degete o victorie muncita si cu multa sudoare depusa de intreaga echipa pe parcursul celor 90 minute? Din pacate am trait si astazi acelasi scenariu ca la meciul din tur din prima etapa dar deznodamantul de aceasta data a fost altul ca acum cateva luni.Intradevar e dureros si fustrant cand te gandesti ca ai fost la doar 2 minute de o victorie care ar fi insemnat foarte mult pentru moralul intregului colectiv al clubului visiniu.Hotararea dura luata de conducerea clubului in cadrul acestei saptamani a indarjit si mai mult pe cei trimisi in teren si acestia au vrut sa demonstreze ca sunt uniti si vor juca fotbal chiar si in actualele conditii vitrege de la club.Inca de la incalzire am citit pe fetele fotbalistilor o dorinta foarte mare de victorie astazi,mai ales ca un succes ar fi insemnat foarte mult chiar si in clasament in vederea playoutului de la primavara si formatia fetesteana ar fi plecat din start cu 6p in duelul cu Ciresu. Spectacolul din teren a fost stricat insa de o maniera ciudata de arbitraj a doamnei sau domnisoarei arbitre care pur si simplu in repriza secunda a scapat jocul din mana si a fluierat mai mult a paguba.Cei 22 de jucatori au depus efort substantial iar multi poate traiesc doar din veniturile realizate in urma unor victorii,iar banii fotbalistilor sunt scosi din buzunare de acesti cavaleri ai fluietului care indiferent de prestatiile pe care le au isi primesc baremul de arbitraj care edte destul de convingator.Ne intrebam si noi cum se face ca cei de la FRF sa ne delege la meciurile cu echipele ilfovene brigazi de liga2 ba chiar liga1 iar la un meci care decide retrogradarea sa avem parte de o brigada de liga3 care a mai facut praf un joc de-al nostru jucat in primavara la Bucuresti cu Juventus. Cat priveste meciul in sine ambele echipe si-au dorit foarte mult victoria si a rezultat un spectacol agreabil pentru un joc la nivel de liga3.Ne bucuram ca avem multi spectatori alaturi de noi la stadion(peste 300) dar si urmarind jocul pe livetext pe internet(circa 150),un joc important pentru echipa noastra in privinta viitorului. Meciul incepe in forta cu echipa noastra in atac si chiar in min2 Tarnovschi are o buna oportunitate dar suteaza tomid in bratele portarului.Oaspetii replica si ei taios in min10 dar o lovitura libera de la circa 18m se duce peste transversala.Tribuna tredalta la faza din min15 cand Paraschiv este semnalizat eronat in ofside si scapa singur spre poarta alaturi de un alt fetestean care intradevar era in ofside insa nu a participat la faza.Ciresarii sunt si ei periculosi si vor sa demonstreze ca nu au venit la plimbare la Fetesti.Faza de atac a acestora in min25 cand Nicolita scapa singur in careu in lateral insa Ureche intra prin alunecare si respinge mingea in corner iar jucatorul ciresar cade in careu cersind un penalty.Rapidistii puteau sa dea lovitura de gratie in min30 la o patrundere senzationala a lui Paraschiv in careu,primeste o minge frumoasa printre de la Marin,insa fetesteanul intra in unghi si suteaza cu sete la vinclu pe scurt dar balonul trece agonizant de putin pe langa vinclu portii.Marin incearca si el sa-l imite cateva minute mai tarziu cu un sut de la 20m dar mingea capata inaltime si trece peste poarta,portarul brailean fiind doar spectator la aceasta faza.Ciresarii contraataca periculos si Nicolita pune un voleu sanatos la o centrare,insa balonul se duce pe cenyrul portii si Calugaru are sansa deoarece mingea sare din pamant peste transversala.Vine si min44 cand Ivan se descotoroseste de fundasii braileni si patrinde in careu singur cu balonul la picior fiind agatat din spate si se prabuseste in careu.Initial centralul partidei nu acorda nimic dar asistentul era demult cu steagul sus fluturand clar infractiumea petrecuta in careu.Urmeaza momente tensionante cu intreaga echipa oaspete protestand vehement la decizia tusieruluo care primeste o intreaga pleiada de vorbe pe care nici hartia nu le-ar suporta.In cele din urma se executa si acest penalty de catre Paraschiv care suteaza pe colt dar portarul ciresar era cu aproape 2m in fata plecat inainte de executia jucatorului nostru plus ca si unii braileni erau deja in careu.Portarul ghiceste coltul si apara initial penaltyul,mingea sare la un fetestean care o trimite in plasa insa tusierul eta cu steagul sus sugerand o infractiune in careu.Urmeaza alte injurii aduse brigazii de oaspeti deoarece se cere repetarea executarii loviturii de la 11m.Executa de aceasta data Ivan si deschide scorul spre bucuria noastra a tuturor celor prezenti la stadion.Ne intrebam si noi oare ce culoare trebuie sa aibe cartonasul cand un arbitru este bruscat si injurat? Nu cumva se acorda cartonase galbene sau rosii? Noi asa am patit in tur la Ciresu pe final de meci cand Ivan a fost eliminat ca a atins arbitrul.Pana la pauza nu se mai intampla nimic nimic notabil si intram la cabine cu un avantaj marunt 1-0 datator de sperante pentru repriza secunda.
Posted on: Fri, 08 Nov 2013 23:16:36 +0000

an-blood-so-will-get-straight-to-the-point-If-anyone-topic-1419917318224904">I have Tuscan blood, so will get straight to the point. If anyone