Deaflympiáda: Slovensko malo v Sofii svoj úspešný deň, - TopicsExpress

Deaflympiáda: Slovensko malo v Sofii svoj úspešný deň, Krištofičová ho pozlátila Sofia 1. augusta - Slovenská reprezentantka vo vrhu guľou Ivana Krištofičová dnes potvrdila ciele, s ktorými cestovala na 22. letnú deaflympiádu. V guliarskom kruhu národného štadióna v Sofii získala v novom deaflympiskom rekorde 15,33 m zlatú medailu a pridala ďalšie zlepšenie na svetovom atletickom fóre. 23-ročná zverenka trénera Dušana Dědečka z bratislavského klubu Olymp ako jediná zo súťažného poľa guliarok prekonala hranicu 15 metrov, ale ako povedal po úspešnom finále tréner Dědeček, k celkovej spokojnosti z úspechu ešte chýbal výkon okolo hranice 16-metrov, ktorý by znamenal aj nový svetový rekord v kategórii nepočujúcich žien. " V Trnave na majstrovstvách Slovenska v atletike dospelých v rámci Slovenského atletického zväzu ho už mimo súťaže pre nepočujúcich dosiahla, ale tu by to malo ďaleko výraznejší efekt." Nová deaflympijská víťazka v guliarskom kruhu žien aj napriek tomu žiarila spokojnosťou. "Na lepší výkon som bola príliš nervózna, svoje zohrávala aj teplota na štadióne. V teni bolo okolo 32°C a pod jediným slnečníkom sme sa museli skryť pred slnkom všetky pretekárky," potvrdila svoje prvé dojmy po súťaži čerstvá držiteľka historicky prvej deaflympijskej medaily pre slovenského nepočujúceho športovca. Štvrtok priniesol aj ďalšie kvalitné výsledky pre slovenskú výpravu v Sofii. Cyklista Július Maťovčík po neúspešnom pokuse na okruhu v rámci cestnej cyklistiky, kde vzdal, svoje schopnosti ukázal v súboji na horskom bicykli v rámci cross - country, kde obsadil výborné 6. miesto. Darilo sa tiež mladej juniorskej reprezentantke Eve Jurkovej v stolnom tenise, ktorá vyhrala všetky svoje štvrtkové zápasy a ukázala ambície bojovať o medailovú priečku. Výsledky guľa ženy: 1. Ivana Krištofičová (SR) - 15,33 - nový deaflympijský rekord, 2. Larisa Voroneckaja (Litva) 14,70 , 3. Natália Uršulenková (Ukrajina) 14,63.
Posted on: Thu, 01 Aug 2013 21:26:48 +0000