F. Verdasco - A. Murray Andy Murray szerdán Fernando Verdasco - TopicsExpress

F. Verdasco - A. Murray Andy Murray szerdán Fernando Verdasco ellen lép pályára a wimbledoni negyeddöntőben, a skót teniszezőt elmondása szerint semmi sem tudja megállítani hazai pályán. A skót teniszező a legjobb tizenhat között Mihail Juzsnijt verte három szettben, a 20. helyen rangsorolt orosznak nem sok esélye volt a tavalyi döntős ellen. Murray 6:4, 7:6, 6:1-gyel jutott tovább, és zsinórban hatodszor szerepelhet a wimbledoni negyeddöntőben. Ellenfele Fernando Verdasco lesz, aki a francia Kenny De Scheppert verte szintén három játszmában az előző körben.Murray menetelése meggyőző, eddig szettet sem vesztett Wimbledonban. A skótnak idén komolyabb kihagyása volt hátsérülése miatt, a francia Grand Slam-tornán sem vehetett részt, elmondása szerint azonban a sérülés már a múlté. "Érzem a hátam, de sokkal jobb a helyzet, mint hetekkel ezelőtt. Most nincs esély megállítani, nem adom fel, ameddig tartani tudom az ütőt. Ez a torna a legfontosabb a számomra, úgyhogy nagyon vigyáztam a testemre, és mindent elkövettem, hogy a lehető legjobb állapotba kerüljek" – mondta Murray, aki szerdán a spanyol Verdascóval mérkőzik a legjobb nyolc között.Verdasco Murrayhez hasonlóan magabiztosan menetel Wimbledonban, a világranglista 54. helyén álló teniszező négy meccsen egy szettet vesztett. A skót nem becsüli le negyeddöntős ellenfelét: "Verdasco egy kitűnő játékos, ezen a héten pedig különösen jól játszik. Nagyon veszélyes ellenfél, főleg, ha tudja hozni a legjobbját" – jelentette ki Murray. A két teniszező korábban kilencszer csapott össze egymással, Murray nyolc, míg Verdasco egy alkalommal győzött. Tippem:Murray (1.06) /Jony/
Posted on: Wed, 03 Jul 2013 06:22:44 +0000