KAVANA PO STAROM RECEPTU DO POBJEDE NAD MERTOJAKOM Počela je u - TopicsExpress

KAVANA PO STAROM RECEPTU DO POBJEDE NAD MERTOJAKOM Počela je u subotu treća sezona Kavane, u trećeligaškom debiju svladani su susjedi s Mertojaka rezultatom 4-2. Pred radoznalu publiku u novim, još crnjim dresovima istrčala su stara lica; bilježimo tek izostanak Mate Batinića koji unatoč nadljudskim naporima nije stigao zaigrati ove subote. Izašli su tako naši momci u sljedećem sastavu; na vratima Bonaca, zadnji igrač Sinko, lijevo Darko, desno Čaki i u napadu Prki. Na klupi je ostao Lav, Žurićev joker s klupe, napet ko puška, zatim trojka BeMeKe - Brandao, Mara i Klinjo, te Semenić sa brojem 10 na leđima spreman da utrči u situacijama kad se lomi suparnik, ili eventualno kad se slomi Bonaca. Žurić ko Žurić, odigrao je na sigurnu kartu jer dobro zna pod kakvim je povećalom javnosti otkad se pročulo za njega kao vrsnog voditelja. Sa druge strane dobro poznata lica sa školskog - Kotra, Pero Juginović, Čigra, Marino Ljubić itd. Suci su sa par minuta zakašnjenja dali znak za početak utakmice u kojoj su i jedna i druga momčad ponijele svoje tradicionalne boje - Kavana ustaško crnu, a Mertojak gubavu komunističko crvenu. Utakmica ko utakmica, drž-ne daj, trče jedni trče drugi, kad eto đavla - sudac prekida utakmicu, razlog - Marin Jurjević se gle čuda ozljedio, krivo sta i izvrnija zglob. Odnešen je s parketa s bolnom grimasom na licu, teško je bilo za očekivati da će moći nastaviti. Prvo poluvrijeme proteklo je uglavnom u našoj polovici, Kavana je svjesno prepustila Mertojaku inicijativu vrebajući svoje šanse iz kontri koje su slagali uglavnom Darko i Lav u suradnji s Prkijem. Dvije minute prije kraja poluvremena jedna od nekolicine opasnih akcija rezultirala je pogotkom - Kavana je povela golom najspremnijeg igrača na terenu, a odnedavno i najveće uzdanice voditelja Žurića, najmlađeg Čaljkušića, Petra. S tim rezultatom otišlo se na odmor, tokom kojeg je Jurjević bandažirao zglob i stao pred voditelja spremniji no ikad. Ušepao je u teren, a suci su dali znak za pčetak drugog dijela. Nije puno prošlo a Mertojak je poravnao. Sjurio se Krešo kroz obranu Kavane, ostavivši iza sebe invalida Jurjevića, naivnog kapetana Antu Čaljkušića i nezainteresiranog Darka Batinića. Puca po golu a Juginović s gol crte trpa za poravnanje. Nepune dvije minute nakon Kavana ponovno prelazi u vodstvo, strijelac Vlaho koji nakon akcije sa Darkom elegantno pogađa rašlje za 2-1. Niti pola minute nakon toga opet izjednačenje, za 2-2 pogodio je Čukelj nakon ubacivanja iza cijele naše obrane. Onda počinje mini-drama, na scenu stupaju sudac, Vlaho Grbić i Kotra koji iz cijele ove situacije izlazi kao najpametniji. Izborio je dva akumulirana prekršaja nervoznog Vlahe koji nakon puste priče sa sucem dobija samo žuti karton. U prvom pokušaju Bonaca nadmudruje Juginovića, a kod drugog čak dvaput Kotru, koji ni uz malu pomoć suca ne uspijeva dovesti Mertojak prvi put u vodstvo. Kada su naši igrači shvatili da je do kraja samo minuta i nešto sitno, odlučili su rješiti utakmicu u svoju korist. Jednu gužvu pred vratima crvenih najbolje koristi naš najspretniji igrač Darko Batinić koji petom proigrava jednonogog Sinka, a ovaj stišće zube, oči, zamahuje kosom ulijevo i udarcem udesno vara vratara Mertojaka. 3-2 je na semaforu, i Mertojak kreće na sve ili ništa. Više nego dobrom obranom Kavana odolijeva njihovim pokušajima, a za konačan rezultat strijelac je nekih 20ak sekundi prije kraja Darko. Kraj utakmice svira sudac, ruka ruci, dobrosusjedski odnosi i dalje ostaju nepromijenjeno dobri. Igrač utakmice Bonaca, poveo je sjajnim nastupom u utrci za Zlatno Janje, svi mu od srca želimo da tako i nastavi. Treće poluvrijeme trajalo je pola dana, počelo je na plaži Žnjan u laganom ritmu, gajba-gajba i po, a nastavljeno je u našem trenutno najčešćem natkrivenom okupljalištu, stanu Ene Maleš. Po tko zna koji put njeni roditelji Enio i Enigma ostavili su svoje dijete samo ni ne sluteći kakve im se gadarije spremaju. Mirno okupljanje u obiteljskoj atmosferi sa 6-7 ljudi preraslo je nakon dolaska 4 torcidaša i 2 ljubavna para u susret visokog rizika sa nemalim brojem incidentnih situacija. Nasreću Klinjo je ovaj put reagirao inžinjerski odgovorno te se situacija nakon njegovog motanja A4 trube i puštanja par taktova Boba Marleya primirila. Prva subota završena je palačinkama, ostat će nam u sjećanju Prkijev prvi gol, Bonacine bravure, Sinkov ružni dvozglob, Brandaov izostanak s trećeg poluvremena, recitacije Tonija Piplice i novi hit napravljen specijalno za našeg tajnika. S nestrpljenjem isčekujemo drugo kolo, čiji je sad stan na redu i ko to može platit jedina su dva pitanja čiji nas odgovor zanima. Sljedeća utakmica je na rasporedu u subotu u 15:30, protivnik je Lobby Bar koji u prvom kolu bilježi uvjerljiv poraz, a čiji signal za internet uredno posuđuju braća Čaljkušić. Možda baš oni udome junake ove naše priče nakon utakmice. Ili možda Sinko koji slavi rođendan? Ili možda Mia Mihanović? Sigurno je samo jedno - s Kavanom nikad nije dosadno. Ugodan tjedan, ZDS!
Posted on: Mon, 23 Sep 2013 17:56:04 +0000