Kemal Alispahić: POBJEDA ZA SVE GENERACIJE I IGRAČA I - TopicsExpress

Kemal Alispahić: POBJEDA ZA SVE GENERACIJE I IGRAČA I NAVIJAČA Jedna od najtezih utakmica koje je nasa reprezentacija odigrala. Mislim da nam se veceras vratilo sve ono sto smo godinama gubili. Pobjeda za sve generacije i igraca i navijaca. Utakmica za infarkt. Valjda samo fudbal moze rezirati ovakav scenario. Gubimo u Zenici, potom veceras do 60 min. imamo minus jedan gol a onda preokret. Nevjerovatno. O IGRI se naravno uvijek moze komentarisati. Veceras je bilo svega i svacega. Mogli smo u prvim minutama utakmice postici gol, imali smo izgledne prilike. Medjutim kako je utakmica odmicala vidjelo se da nas tim ima dosta problema. Veoma ofanzivan srednji red sa igracima koji nisu bili ustanju energetski da izdrze ritam igranja naprijed-nazad je omogucavao protivniku brzu transformaciju po osvojenoj lopti. Mujdja koji nije bio najspremniji za ovu utakmicu se dobro ubacivao naprijed. Medjutim iza njega je ostajalo dosta prostora. Taj prostor su do bro koristili Slovaci posebno Weis i Hamschik. U tim momentima se vidjelo da nam fali igrac tipa Rahimica da zatvori taj prostor. Upravo taj nedostatak nas je kostao prvog gola. Nasa dva najisturenija igraca Dzeko-Ibisevic nisu uspjela da se izbore za gol pozicije iz razloga dobro organizovane odbrane protivnika. Drugo poluvrijeme je donijelo i dalje probleme po desnom boku, usljed cega je Slovacka pogodila stativu i tada smo imali dosta srece. ....... OPSIRNIJE NA: fis-gol83-91.ba
Posted on: Wed, 11 Sep 2013 16:20:18 +0000