LETOŠNÍ DŘEVĚNÝ MUŽ V REKORDNÍ ÚČASTI 121 ZÁVODNÍKŮ V - TopicsExpress

LETOŠNÍ DŘEVĚNÝ MUŽ V REKORDNÍ ÚČASTI 121 ZÁVODNÍKŮ V Sobotu 3.8.2013 se za velmi teplého počasí konal tradiční závod v triatlonu - DŘEVĚNÝ MUŽ Luka nad Jihlavou 2013. Na start, který byl naplánován na 10:00, se postavilo rekordních 121 závodníků a závodnic, ve všech různých kategoriích. Závod provázelo velmi slunné až parné počasí s teplotou okolo 30 stupňů Celsia. Na start závodu se postavili i členové Tritraining.cz v čele s Tomášem Bednářem, který tento závod pojal, jako rozjížděcí, před svým nedělním závodem v zahraničí. Proto také mezi hlavní adepty na vítězství z našeho týmu patřil Pavel Hotař, kterého ještě doplňoval plavec Libor Kuchyňa. Plavání se odehrávalo v místní nádrži Gabčíkovo a na závodníky čekalo 500m k bojce a zpátky. Podle předpokladu na špici plaval Libor Kuchyňa, který si po chvilce vytvořil 30s náskok, který držel až do konce plavecké části. Za ním vylézal Tomáš Bednář s Pavlem Hotařem v zádech, pronásledováni skupinkou spolufavoritů. Cyklistická část vedla z plavecké části na náměstí do Luk, kde závodníci nabrali směr Brádlo a přes V.Beranov a Loudilku zpět na náměstí v Lukách, tento okruh měřil 13 km, takže ho závodníci absolvovali dvakrát. Hned po chvíli sjel Pavel Hotař Liborův náskok z plavání a uháněl osamoceně svým tempem směr Brádlo, za ním však spolupracovala skupinka spolufavoritů v čele s Nědělkou a Valtrem, a tak byl Pavel byl za nedlouho dostižen a mohl spolupracovat ve skupině až do cíle cyklistického úseku. Na běh se vybíhalo z depa na náměstí, běželo se přes most podél řeky směr Bítovčice k lávce, kde se přebíhalo na druhý břeh řeky směr zpátky na náměstí, závodníci absolvovali opět dvě kola. Běh byl velmi náročný, protože se celý odehrával na sluneční výhni, která dosahovala 35 stupňů a vzduch se dal doslova krájet. Na trati byla jedna občerstvovací stanice, kde závodníci byli kropeni studenou vodou, což všichni kvitovali s povděkem. Na běhu si to rozdalo trio nejrychlejších po cyklistice ve složení Valtr, Hotař a Nedělka. Své kvality na sprint distancích záhy ukázal Matěj Valtr, který si doběhl pro vítězství před druhým Pavlem Hotařem z Tritraining.cz a třetím Lukášem Nedělkou. Z Tritraining.cz doběhl do cíle ještě Libor Kuchyňa, který byl na 13. místě a Tomáš Bednář, který ale nebyl klasifikován, neboť dobíhal se svým svěřencem, jako jeho závodní sparingpartner. Závod se odehrával ve velmi hezkém prostředí městyse Luka nad Jihlavou, které se nachází nedaleko krajského města Jihlavy. Na závod si našlo cestu široké pole startujících, kteří se vydali na trať jako jednotlivci nebo jako členové družstva. Divácká kulisa byla vynikající, závod sledovalo spousty přihlížejících fanoušků, kteří se nebáli povzbuzovat a atmosféra se dala srovnat s nedávným Českým pohárem ve sprint triatlonu v Telči. Velké díky patří pořadatelům a všem 121 účastníkům, kteří našli odvahu postavit se na start a ukázat, že na Vysočině je i triatlon velmi populární. Odnesli si za odměnu nezapomenutelný zážitek a dobrý pocit z překonání cíle. Sport je náš život a je ho potřeba podporovat! Příště napočtenou Vás zdraví Libor Kuchyňa
Posted on: Tue, 06 Aug 2013 21:37:57 +0000