LUDA KRIŽEVAČKA ZAVRŠNICA Rogićeva trica za treću pobjedu - TopicsExpress

LUDA KRIŽEVAČKA ZAVRŠNICA Rogićeva trica za treću pobjedu Košarka A 1 3. kolo KRIŽEVCI-VROS DARDA 78:77 (18:16, 20:18, 10:22, 30:21) KRIŽEVCI GŠSD OŠ Ljudevita Modeca. Gledatelja: 250. Suci: Hordov (Zadar), Tresoglavić i Lesko (obojica Osijek) KRIŽEVCI: Konjević 16 (3-4), Matoić, Palčić 5 (1-2), Palac 8, Marković, Kapelari, Prstec, Maslić 8 (0-1), Ćubela 9 (2-2), Rogić 17 (4-4), Jurjević 9, Kapusta 6 TRENER: Luka Bujas VROS DARDA: R. Kujundžić 6, Meznarić 11 (1-2), Šarac, Diminić 14 (4-7), Bičvić 11 (2-2), Mazić, M. Kujundžić, Hrnčić 16 (1-2), Pandurić 19 (8-8), Turalija TRENER: Senad Muminović IGRAČ UTAKMICE: Roko Rogić Prvu četvrtinu obilježio je vatromet trica, četiri domaće Kapusta 2, Maslić i Jurjević te dvije gostujuće, Meznarića i Hrnčića. Vodio je domaćin 9:0, a u 8. minuti Darda prvi puta dolazi u prednost, 14:16. Očekivalo se da će Bujasovi mladići steći značajnije vodstvo u drugoj dionici kada je na odmor otišao Diminić koji je igrao s ozljedom lijeve šake, ali to im nije pošlo za rukom. Gosti su kratkotrajno poveli 18:22, ali su igrači Križevaca ubrzo ponovno u prednosti i na poluvrijeme odlaze s četiri koša viška. Treća četvrtina u potpunosti je pripala gostima koji su umješno iskoristili vezane greške domaćina. Meznarić, Hrnčić, Pandurić i Bičvić dovode Dardu u 28. minuti do sedam koševa prednosti, 47:54. Bičvić pogađa tricu na početku završne dionice za 48:59 i domaći brod se opasno nagnuo jer su gosti poveli malo kasnije i s 13 razlike. Križevčani su borbenošću uhvatili priključak i dvije minute do svršetka primakli se na samo četiri koša zaostatka, 66:70, a nakon dvije uzastopne trice Rogića minutu do kraja bilo je 72:74 na semaforu. Treći pokušaj nije uspio pogoditi. Pandurić je smiren s crte slobodnih bacanja, 72:76, a Ćubela ubacuje tricu 19 sekundi prije isteka vremena za 75:76. Hrnčić pogađa tek jedno slobodno bacanje i Križevčani imaju prigodu za pobjedu. Rogić pogađa tricu za 78:77 i veliko slavlje domaćina koji su, doslovno, iščupali pobjedu i pokazali još jednom ove sezone da se ne pradaju niti u trenucima kada sve izgleda izgubljeno.(mn)
Posted on: Mon, 28 Oct 2013 07:36:44 +0000