NB1: Az éllovasok feltámadása A 12. fordulóban sorra - TopicsExpress

NB1: Az éllovasok feltámadása A 12. fordulóban sorra hullajtották a pontokat a bajnokságot uraló csapatok. A Videoton hazai pályán kapott ki a lendületbe kerülő Honvédtól, míg a Győr, a Fradi és a Debrecen nyerhető mérkőzéseken veszített pontokat. A Diósgyőr küzdelmes meccsen igazságos döntetlent ért el Szombathelyen. A hétvégén hidegfront és esős idő várható, amely a védekező csapatoknak kedvez. Lássuk az esélyeket. Pápa-Kecskemét Elvesztettnek látszó mérkőzésen szerzett pontot - meglepetésre - a Pápa Debrecenben. A Loki az első félidő második felét leszámítva végig irányította a mérkőzést. Az első 25 percben nagy nyomást bírt ki a pápai védelem, egy kapott góllal. Aztán kijött a szorításból a vendégcsapat és mezőnyben egyenrangú partnere volt a Debrecennek. A második 45 percben óriási lendülettel kezdett a DVSC. Sidibe hamar megszerezte a második gólt, s levegőben lógott a hazaiak harmadik találata. A semmiből szépített a vendégcsapat (a játékvezető fordított ítélete, rossz helyről elvégzett szabadrúgás, Novakovic kapus hibája kellett Kenesei góljához), s elhitte, hogy van esély a pontszerzésre. Orosz kiegyenlített a 93. percben, bizonyítva a foci teljes igazságtalanságát. A Pápa pontot érdemelt volna a Videoton a Győr és az MTK elleni vereség alkalmával is, mert jól játszott, azonban a DVSC ellen lett meg a döntetlen. A hétközi Magyar Kupa-fordulóban gólgazdag mérkőzésen jutott tovább a Pápa. Griffiths letöltötte eltiltását, így Quinteróval és Sekourral eredményes támadójátékot produkálhat a sárga-kék csapat a Kecskemét ellen. Bekő Balázs csapatának továbbra sincs igazi támadójátéka. A Paks legyőzésekor két pontrúgásból két védő, Póti és Gyagya szerzett gólt. A második félidő közepén Vukasovic egyéni villanása – átlövése – döntötte el a Kecskemét-Pápa (3:1) mérkőzést. Bátrabbak a Tipicónál 2.35-ért tehetik a hazai győzelmet, még a kétesélyes 1x jelenleg a William Hillnél a legkedvezőbb 1.40-es szorzóval. Kaposvár-Videoton A második legtöbb gólt szerző (27 találat) listavezetőt, a legtöbb gólt kapó (30) sereghajtó fogadja. Prukner továbbra sem találja a csapat ideális összeállítását Kaposváron. A kupákban a „tarcsi” rendszerint biztatóan szerepel (Ajka-Kaposvár az MK-ban 0:6), de a bajnokikon nem kapják meg Böle Lukácsék a folyamatos bizalmat a zöld-fehér együttesben. Az egyéni hibákból bekapott gólok után rendszerint újra és újra változik a felállás és az összeállítás a Rákóczinál a következő mérkőzésre. Nincs esélye a csapatnak arra, hogy kialakuljon valamilyen állandó játékrendszer. Kaposvári szurkolóként álmomban kilencet kapott kedvenc csapatom a Videotontól! Rossz ébredés volt, de megfogadtam, hogy a fehérvári csapat góljaira teszek fogadási ajánlatot. A Videoton góljai 2,5 felett opció 2.75-ös szorzón kapható a Bet365-nél. A piros-kék csapat hét közben megszenvedett Békéscsabán, csak hosszabbításban jutott tovább a Magyar Kupában. Legfontosabb hiányzó Paraiba sérülés miatt, de nélküle is hoznia kell a találkozót a listavezetőnek. Mezőkövesd-Pécs Az erősen rotált PMFC taktikus, néhol küzdelmes játékkal verte szerdán a legjobbjaival felálló Mezőkövesdet a Magyar Kupában. Fordított felállásban mérkőznek meg a felek a 13. fordulóban. A hazaiaktól biztosan hiányzik a Haladás ellen kiállított Fótyik. Fontos és egyben értékes információ, hogy a Pécs az eddig lejátszott 12 bajnoki mindegyikén szerzett minimum egy gólt A Bet365 1.28-as szorzója a pécsi gólra nem tesz majd gazdaggá senkit, de legalább nagy valószínűséggel bejön. Puskás-MTK Az élvonalban folyamatosan fejlődő Puskás az egyik közvetlen vetélytársát fogadja a bennmaradásért folytatott harcban. Kiszámíthatatlan mérkőzés. Amennyiben a Puskás a Győr elleni játékát hozza, megnyerheti a mérkőzést. Az MTK bizonyított már szorult helyzetben (Pápa-MTK 0:2), de betlizett is már hasonló szituációban (MTK-UTE 0:1). A legjobbat akkor tesszük, ha semmit sem teszünk. Paks-Haladás Jó mérkőzésnek ígérkezik a szombati játéknapot záró Paks-Haladás. Mindkét csapat Magyar Kupa találkozót játszott: a Paks kiesett Dunaújvárosban, a Hali magabiztosan nyert Csákváron. Horváth Ferenc és Aitner Tamás is hasonló koncepcióban állította fel együttesét, részben rotálta csak a keretet. A Tolna megyei csapat nagy hullámvölgyben van, legutóbb szeptember 13-án tudott bajnokit nyerni (Paks-Kaposvár 2:0). A Haladás remekel mostanság: a bajnokságban a Honvédtól kapott ki idegenben szeptember 28-án, azóta öt győzelem (két bajnoki-, két Ligakupa-, egy MK-meccs) és egy döntetlen a mérlege. A Diósgyőrt kis szerencsével verhette volna a Hali, de Szivics erőltette a felíveléseket a véghajrában. A magassági fölényét ki tudta használni a DVTK, s pontot mentett. A Kecskemét elleni veresége alkalmával a Paks remekül kezdte mérkőzést. Bori jól irányított, Nagy Olivér hatalmas bedobásai összezavarták a lilák védelmét, Bartha távoli átlövései gólveszélyt jelentettek. A vezetés megszerzése után a középpálya feletti uralom a Kecsó kezébe került. A gyenge támadóik miatt nem volt gólveszélyes a Kecskemét, de két pontrúgás után, mégis fordítani tudott a hazai csapat. Horváth Ferenc rosszul nyúlt bele e mérkőzésbe a második félidő közepén. Védő helyett csatárt hozott be (Kovács-Tököli csere), s át akart állni 4-5-1-ről 3-5-2-re. A csere után rendezetlen volt a Paks, és a KTE rögtön egy egyéni villanással eldöntötte a három pont sorsát. A két csapat formáját nézve a Haladás győzelme elképzelhetőbb 2.60 a Bet365-nél. de az x2 is jól fizet, jelenleg 1.53 ugyanitt. Ismerve a magyar fociban rejlő képtelenségeket mégis a „mindkét csapat szerez gólt” opciót ajánlom 1.67-es szorzóért. UTE-DVSC Ahogy az előző fordulóban pontot vesztett a Debrecen, az megengedhetetlen egy bajnoki címre pályázó komoly csapat esetében. A második félidő közepén - 2:0-nál - már-már gálázott a DVSC, de végül döntetlenre hozta a találkozót a Pápa. Az ESMTK elleni MK-mérkőzés is jelezte, hogy valami nagyon nincs rendben a Loki játékosainak fejében. Vagy nagyon is rendben van? A félidő/végeredmény hazai/vendég alakulása 19.00-ás szorzóval fizetett. Újpesten sok minden megváltozhat az edzőváltást követően. A lila-fehér csapat játékosai láthatóan győztes mentalítással, nagy bizonyítási vággyal játszottak az MTK elleni - megnyert - kiesési rangadón. Saját közönsége előtti győzelmével már a középmezőnybe kerülhetne az Újpest. Szívem szerint az akarat diadalát ajánlanám hazai győzelemmel 3.75-ös szorzóval az Unibetnél. A biztonsági tipp a félidei 1x, amiért 1.57-es szorzót kínál a Bet365.
Posted on: Fri, 01 Nov 2013 04:47:15 +0000