Pričakovali tri, dobili le točko Do šestega kroga 3. DOL - TopicsExpress

Pričakovali tri, dobili le točko Do šestega kroga 3. DOL zahod so odbojkarji Braslovč zmagali samo enkrat, zato so Kamničani pričakovali, da bodo še četrtič v letošnji sezoni prišli do polnega izkupička. Čeprav so imeli v četrtem nizu lepo priložnost, da se domov vrnejo z zmago, se na koncu zmage s 3:2 (23, -21, -15, 27, 10) veselili domačini, druga ekipa Calcita pa se je morala še drugič letos zadovoljiti s točko. Z enajstimi je zdaj na četrtem mestu, prihodnjo soboto pa bodo v Stranjah igrali proti Salonitu II. Kamničani so tekmo šestega kroga 3. DOL zahod v Braslovčah začeli preveč nervozno, s prevelikim številom lastnih napak. Ervin Žveplan, ki je prejšnje leto igral v Braslovčah, se je proti svojemu nekdanjemu klubu želel še dodatno dokazati, vendar je v tej svoji želji »pregorel«, toda kljub temu so bili Calcitovci blizu zmage v uvodnem nizu. V drugem je Žveplana zamenjal Peter Lombergar, ki je prinesel potrebno mirnost na sprejemu. Sicer so drugi niz bolje začeli domačini, ki so vodili že s 15:9, toda v nadaljevanju so se kamniški odbojkarji le razigrali in niz dokaj prepričljivo dobili. Še bolje so zaigrali v tretjem nizu in prišli do vodstva z 2:1 v nizih. V četrtem so vodili do18. točke, nato pa dovolili, da so se jih domačini ujeli. Kljub temu so v končnici niza imeli celo zaključno žogo za končno zmago, a so bili premalo odločni in ponujene priložnosti Braslovčani niso zapravili. Še več, v petem nizu so si že na začetku priigrali visoko prednost, ki je niso več izpustili iz rok. Trener Kamničanov Gregor Hribar je potek niza skušal spremeniti z menjavo Anžeta Hribarja, ki ga je zamenjal Timotej Ratek, ki je sicer prikazal dobro igro, toda do preobrata ni prišlo. Namesto s tremi točkami, ki bi Kamničani po porazu Kranjčanov v Šempetru približal popolnoma pod vrh prvenstvene lestvice, so se odbojkarji Calcita domov vrnili le s točko. Calcitovci so tekmo v Braslovčah začeli v postavi Nejc Smrekar, Anže Hribar, Žan Bezjak, Ervin Žveplan, Jernej Jurič, Grega Ratek in libero Nejc Močnik. Igrala sta še Peter Lombergar in Timotej Ratek, manjkala pa sta poškodovani Luka Lazar in oboleli Metod Golob. »V tekmo smo preveč medlo, kot da bo zmaga prišla sama od sebe. Proti koncu niza smo že prikazali boljšo igro, vendar to ni bilo dovolj za zmago. V drugem in tretjem nizu, pa tudi v četrtem, vse do 18. točke, smo igrali veliko bolje, bili na pragu zmage, nato pa, kot da so igralci mislili, da bo prišla sama od sebe. Dovolili smo, da so se Braslovčani razigrali, kar je bilo usodno za nas. V napadu je naš najvišji igralec Grega Ratek dobil premalo žog. Na srečo s tem porazom nismo veliko izgubili, kajti s točko smo se še nekoliko približali vodilnim Kranjčanom. Se je pa še enkrat pokazala, da v tej ligi lahko vsakdo premaga vsakogar,« je o tekmi v Braslovčah spregovoril Gregor Hribar, trener druge ekipe Calcit Volleyballa.
Posted on: Sun, 24 Nov 2013 13:24:05 +0000

v class="sttext" style="margin-left:0px; min-height:30px;"> Everyone seemed to be interested in the timelapse pictures