Világbajnok a magyar K4-es egység, négy ezüst vasárnap ! A - TopicsExpress

Világbajnok a magyar K4-es egység, négy ezüst vasárnap ! A Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Fazekas-Zur Krisztina, Vad Ninetta összeállítású kajak négyes aranyérmet szerzett 500 méteren a duisburgi vb-n. A Lakatos Zsanett, Takács Kincső kenukettes ezüstérmet szerzett 500 méteren a németországi Duisburgban zajló kajak-kenu világbajnokság vasárnapi versenynapján.A Lakatos Zsanett, Takács Kincső kenukettes, valamint a Vasbányai és Mike C-2-es egység ezüstérmet szerzett 500 méteren a németországi Duisburgban zajló kajak-kenu világbajnokság vasárnapi versenynapján. A délelőtt folyamán Vajda után a kajakos Csay Renáta is ezüstérmes lett 5000 méteren a németországi Duisburgban zajló kajak-kenu világbajnokság vasárnapi versenynapján. Elsőként Vajda rajtolt a magyarok közül, éppen a házigazdák nagy kedvence, a szombaton, 1000 méteren mögötte második Sebastian Brendel mellől. Ez a két versenyző aztán már az első néhány száz méter után az élre állt, és el is húzott a mezőnytől, majd az első, nagy kör végén Brendel Vajdától is meglépett. Ugyan a magyar próbálta vele tartani a lépést, de a folytatásban már nem volt esélye arra, hogy beérje, így az egy kilométeren szerzett aranyérem után ezúttal második lett. “Két éremért jöttem, ennél jobban nem is kell, hogy szerepeljek. Az 5000 méterre külön nem készültem, a tegnapi győzelem után raktam csak össze a hajót. A kormányzással akadtak problémáim, a hullámok nagyon ‘megvezettek’, de nagyon elégedett vagyok ezzel az ezüsttel” – nyilatkozott a parton Vajda. A folytatásban Csayért szoríthatott a népes magyar szurkolótábor, a győri kajakos a júniusi, portugáliai Eb-diadal és a cali Világjátékokon aratott siker után itt is győzelemre tört. Álmai azonban hamar szertefoszlottak, az új-zélandi Teneale Hatton ugyanis már az első körben “megszökött” a mezőnytől, s előnyét fokozatosan növelve reménytelenné tette a többiek számára a felzárkózást. Csay az üldözőbolyban haladt, annak is az elején, s végül az ezüstéremért zajló csatát megnyerve másodikként haladt át a célvonalon. “Ez az első síkvízi vb-m, tehát az ezüstéremmel nem lehetek csalódott. Én ugye maratoni versenyző vagyok, abban a szakágban hozzá vagyok szokva a sikerekhez, de ennek a második helynek is örülök.” – mondta a kétgyermekes anyuka Csay. A férfiak hasonló számában Noé Milán próbálkozott magyar részről, de ő nem tudott beleszólni a dobogós helyek sorsába, hetedik lett a 24 fős mezőnyben. férfiak: K-1: 1. Ken Wallace (Ausztrália) 19:44.059 perc 2. Daniel Dal Bo (Argentína) 19:46.138 3. Edward Rutherford (Nagy-Britannia) 19:47.275 …7. NOÉ MILÁN 20:18.586 C-1: 1. Sebastian Brendel (Németország) 22:17.864 2. VAJDA ATTILA 22:24.149 3. Mark Oldershaw (Kanada) 22:44.535 nők: K-1: 1. Teneale Hatton (Új-Zéland) 22:08.367 2. CSAY RENÁTA 22:31.301 3. Anne Rikala (Finnország) 22:32.654 Érem nélkül maradtak Janicsék 200-on A vasárnapi 200 méteres döntőkben hat magyar hajó volt érdekelt, köztük a Janics-Kovács duó, amely eddig minden világbajnokságról éremmel tért haza. Kezdésként K-1-ben Douchev-Janics csak az 5. helyre ért be, őt a Lantos Ádám, Nagy Péter kenus duó követte, akik a 4. helyen értek célba 200 méteren. Az egyesben ötödik Douchev-Janicsnak 35 perce volt arra, hogy K-1 után K-2-re váltson, és Kovács Katalinnal párban is indulhasson ezen a távon. A duó rossz rajtjának köszönhetően nem csak az első helyről, hanem a dobogóról is lemaradt, ami – mióta együtt versenyeznek – nem fordult elő. Kovácsék a csalódást keltő 4. helyen értek célba, a táv után egyikük sem kívánt nyilatkozni. “Hibásnak érzem magam a rossz rajtunk miatt, mert őszintén szólva egy kicsit váratlanul ért – mondta az MTI-nek Kovács. – A hangosbeszélő elnyomta az indítóbíró hangját, ezt azért nem érzem sportszerűnek, azt sem tudtam, hol tartunk a rajt előtt, fent sem volt a lapátom. A rajtban így kaptunk egy fél hajóhossznyi hátrányt, s bár utána szerintem nem mentünk rossz pályát, már nem tudtuk behozni a lemaradást.” A 200-as B döntőkben érdekelt magyarok közül Tótka Sándor (K-1) nyert, így összesítésben tizedik lett, Lantos (C-1) másodikként ért célba (11.), a Molnár Péter, Bán Kristóf kajakos duó pedig ötödikként zárt (14.). férfiak: K-1: 1. Petter Öström (Svédország) 34.644 mp 2. Mark De Jonge (Kanada) 34.674 3. Saúl Craviotto Rivero (Spanyolország) 34.896 …10. (a B döntőben 1.) TÓTKA SÁNDOR K-2: 1. Jurij Posztrigaj, Alekszandr Gyjacsenko (Oroszország) 31.182 2. Liam Heath, Jonathan Schofield (Nagy-Britannia) 31.755 3. Ronald Rauhe, Jonas Ems (Németország) 31.901 …14. (a B döntőben 5.) MOLNÁR PÉTER, BÁN KRISTÓF C-1: 1. Valentyin Gyemjanyenko (Azerbajdzsán) 38.462 2. Ivan Stil (Oroszország) 38.717 3. Alfonso Benavides Lopez De Ayala (Spanyolország) 39.060 …11. (a B döntőben 2.) LANTOS ÁDÁM C-2: 1. Robert Nuck, Stefan Holtz (Németország) 36.331 2. Alekszandr Kovalenko, Nyikolaj Lipkin (Oroszország) 36.551 3. Dmitrij Rabcsanka, Alekszandr Vocseckij (Fehéroroszország) 36.654 4. LANTOS ÁDÁM, NAGY PÉTER 37.031 nők: K-1: 1. Lisa Carrington (Új-Zéland) 39.522 2. Marta Walczykiewicz (Lengyelország) 39.712 3. Spela Ponomarenko Janic (Szlovénia) 39.951 …5. DOUCHEV-JANICS NATASA 40.349 K-2: 1. Franziska Weber, Tina Dietze (Németország) 37.525 2. Karolina Naja, Beata Mikolajczyk (Lengyelország) 38.181 3. Nikolina Moldovan, Livera Moldovan (Szerbia) 38.223 4. KOVÁCS KATALIN, DOUCHEV-JANIC NATASA 38.508 Később: 500 és férfi K-4 1000 m-es döntők 15.15 váltó előfutamok 17.00 váltó döntők 18.10 Szombaton a magyar versenyzők fantasztikus teljesítményt nyújtva öt arany-, egy ezüst- és négy bronzérmet szereztek a Duisburgban zajló kajak-kenu világbajnokság döntőiben. Győzött a kajakos Kozák Danuta 500, a szintén kajakos Medveczky Erika és a Szabó Gabriella, Fazekas-Zur Krisztina páros 1000 méteren, továbbá a kenus Vajda Attila, aki megvédte címét és a Vasbányai Henrik, Mike Róbert duó szintén egy kilométeren. A Kovács Katalin, Douchev-Janics Natasa kajakkettes második lett 500-on, a bronzérmek pedig Dombvári Bence (K-1, 1000 m), Lakatos Zsanett (C-1, 200 m), a Dombi Rudolf, Kökény Roland duó (K-2, 1000 m) és az 1000 m-es kenunégyes nevéhez fűződtek. A magyar küldöttség tulajdonképpen már szombaton teljesítette a Storcz Botond szövetségi kapitány által kitűzött 8-10 éremre vonatkozó célkitűzést. Forrás: MTI
Posted on: Sun, 01 Sep 2013 14:12:44 +0000