ikstarnobrzeg.pl/aktualnosci-zobacz-222?page=1 Sukces, dwa - TopicsExpress

ikstarnobrzeg.pl/aktualnosci-zobacz-222?page=1 Sukces, dwa brązowe medale w Mistrzostwach Europy 2013 zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg. Zawodnicy Integracyjnego Klubu Sportowego Jezioro Tarnobrzeg zdobyli dwa brązowe medale w rozegranych w dniach 28 września – 5 października we Włoszech w Lignano Sabbiadoro w Mistrzostwach Europy w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych. W turnieju indywidualnym w klasie 9, 15 letnia Karolina Pęk wywalczyła brązowy medal. W grupie pokonała Niemkę Lena Kramm 3:1 (4,-7,6,8), Rosjankę Elena Epishkina 3:0 (7,2,4) a przegrała po zaciętej walce z Turczynką Neslihan Kavas 2:3 (6,-6,6,-6,-7). Po wyjściu z grupy w półfinale przegrała minimalnie 2:3 (-10, 9, 9, -9, 7) z zawodniczką z Rosji Olgą Gorshkalevą. Krzysztof Żyłka i Maciej Nalepka na wózkach w turnieju indywidualnym w klasie 4 otarli się o medal, obaj byli blisko zdobycia brązowego medalu. Szczególnie Krzysiek, który w 1/8 prowadząc 2:1 z zawodnikiem Shay Siada z Izraela, przegrał ostatecznie 2:3 (-7,7,-6,5,4). Obaj w singlu ostatecznie zdobyli miejsca 5-8. W walce o awans do strefy medalowej turnieju drużynowego w klasie 4, Polacy Nalepka i Żyłka pokonali Ukrainę i Czechy po 3:0, ulegli Turcji 0:3 i zajmując drugie miejsce w grupie eliminacyjnej awansowali do strefy medalowej. W półfinale zagrali z drużyną Francuską, której ulegli 0:3. Karolina nie brała udziału w turnieju drużynowym gdyż nie miała partnerek do drużyny z klasy 9 i 10 (z rożnych powodów nie mogły uczestniczyć w ME). Szkoda bo jeszcze jeden medal „przeleciał nam koło nosa”. Były to bardzo udane Mistrzostwa Europy dla naszego klubu, zdobyte dwa medale to kolejne znaczące osiągnięcia naszych zawodników na arenie międzynarodowej. Jestem szczęśliwy, dumny i bardzo zadowolony z postawy Karoliny, Krzyśka i Maćka. Tarnobrzeg może być dumny z ich osiągnięć i doskonałej promocji naszego regionu, miasta i klubu w świecie. Reprezentacja Polski ogólnie zdobyła 14 medali (8 w turnieju indywidualnym i 6 w turnieju drużynowym). W tym roku czekają nas jeszcze dwie duże krajowe imprezy, 22-24 listopada Indywidualne Mistrzostwa Polski w Bielsku Białej (pojedzie 19 zawodników), 29 listopada-1 grudnia Drużynowe Mistrzostwa Polski w Drzonkowie (uda się 2 lub 3 drużyny czteroosobowe). Jedziemy walczyć o medale i powiększenie naszego dorobku medalowego – Rajmund Zięba Prezes IKS Jezioro Tarnobrzeg
Posted on: Mon, 07 Oct 2013 11:22:57 +0000