Íme hát a regény és a tippek: Verdasco F. (Esp) – Dodig I. - TopicsExpress

Íme hát a regény és a tippek: Verdasco F. (Esp) – Dodig I. (Cro) szettek száma 3,5 felett (1,53) Verdasco a 30. helyet foglalja el a világranglistán. Idén Januárban Perth-ben szerepelt egy kupán, ahol Tsongától, Andersontól és Djokovictól is kikapott. Sydney-ben rögtön az első fordulóban Istmonin búcsúztatta. Tehát nem indult jól a szezonja. Melbourne-ben a harmadik fordulóig jutott ahol 5 szettes küzdelemben maradt alul Kevin Andersonnal szemben. Ezután márciusban lépett újra kemény borítású talajra. Indian Wellsben rögön az első mérkőzésén kikapott Nieminentől 6-1, 6-0-ra. Miami-ben szintén az első mérkőzése után búcsúzott. Winston-Salemben egészen a negyeddöntőig jutott, ahol a jóformában játszó Monfils állította meg. Idén 13 mérkőzést játszott keményen ahol elég gyenge 38%-os sikerességet mutatott csak. 29 éves, de úgy gondolom még mindig keresi önmagát. Tud ő ennél sokkalta jobban is teniszezni. Mióta figyelem a játékát mindig hullámzó játékot mutatott. Az a tipikus egyszer fent egyszer lent. 187 centiméter és 81 kg. Dodig a 38. helyet foglalja el a világranglistán. Már itt az elején leszögezném, hogy Dodig ezen a borításon nem túl acélos, de aránylag megállja a helyét. Az év elején Kooyongban játszott két mérkőzést ahol Berdychtől és Raonictól is vereséget szenvedett. Ezután Melbourne-ben a harmadik fordulóig jutott, ahol Gasquet állította meg őt. Melbourne-ben is a három mérkőzése mindegyikén négy vagy annál több szett szükségeltett ahhoz, hogy eldőljön az adott mérkőzés. Ezután márciusban Delray Beachen a negyeddöntőig jutott, ahol Tommy Haas búcsúztatta, de előtte 6-3, 6-3 arányban verte dolgopolovot és 6-3, 7-5 arányban Donskoy-t. Ezután Indian Wellsben szintén a harmadik fordulóig jutott ahol Federer állította meg őt. Miamiben Isner a második fordulóban búcsúztatta 3 szettben. Júliusban Atlanta-ban két lejátszott meccs után búcsúzott Hewitt ellen. Washingtonban szintén két meccs után búcsúzott. Montreal-ban szintén két meccs, ahol Del potro állította meg. Cincinnati-ban pedig feladta a mérkőzést Russell ellen. 28 éves 183 centiméter és 83 kg. A két játékos nagyjából egyforma testalkatú és egyforma mentalitású. Megfigyelhető, hogy Dodig ebben az évben nagyon sok meccsén, ahol két nyert szettig tartott a mérkőzés három szettben vívta ki a győzelmet, vagy veszítette el az adott párharcot. Még Verdasconál is a hullámzó teljesítmény a jellemző. Úgy gondolom tehát, hogy mindkét játékos fog hozni egy-egy szettet. Bautista R. (Esp) – Bellucci T. (Bra) 1 (1,44) Bautista a 64. helyet foglalja el a világranglistán. Az idei szezonban 15 mérkőzést játszott ezen a borításon lássuk ezeket sorban. Indiában Chennai-ban jól kezdte a szezont. Egészen a döntőig jutott, ahol Tipsarevictől kapott ki. Ezen a tornán megverte a nála előkelőbb helyezést elfoglaló Berdychet és Paire-t. Ezután Sydney-ben rögtön az első fordulóban feladásra kényszerült. Melbourne-ben a második fordulóban Melzer állította meg őt 5 szettes küzdelemben. Dubaiban Djokovic a második fordulóban kiejtette. Márciusban Indian Wellsben és Miami-ben is már az első fordulóban búcsúzott. Winston-Salem-ben három fordulót játszott, ahol Berankis állította meg őt. Keményen 65%-os idei évre lebontva ez nem annyira jó mindössze 53%. 181 centiméter magas és 73 kg. Bellucci a 118. helyen helyezkedik el a világranglistán. Idén mindössze 10 mérkőzést játszott kemény borításon. Januárban Aucklandban két fordulóig jutott Melbourne-ben már az első körben búcsúzott. Márciusban Indian Wellsben Tomic búcsúztatta Dallasban Stakhovsky. Miami-ben a harmadik fordulóig jutott, ahol Janowicz-ot verte meg, de a harmadik körben Seppi legyőzte őt. Montrealban Klizan az első körben kiejtette. Cincinnati-ban pedig Robredo szintén az első körben kiejtette őt. Láthatjuk, hogy mindössze 3 mérkőzést sikerült megnyerni ezen a borításon. 189 centiméter és 82 kg. 47,69%-os keményen. Idén ez még rosszabb. Mindössze 30%. Formájukat tekintve mindenképpen Bautista áll jobban. Úgy gondolom, hogy döntő lesz a két játékos közti helyezésbeli és formai különbség. Bautista tehát megnyeri ezt a mérkőzést. Kuznetsov A. (Rus) – Sela D. (Isr) 2 (1,28) Kuznetsov a 83. helyet foglalja el a világranglistán. 22 éves és itt az elején rávilágítanék arra, hogy pályafutása során 310 meccséből mindössze 11-et játszott kemény borításon. Ebben az évben öt darabot. Indiában Vasselin búcsúztatta 6-3, 6-4 arányban. Melbourne-ben meglepetésre legyőzte Juan Monacot az első körben, de a második körben kikapott Kevin Andersontól. Indian Wellsben az első körben Ebden búcsúztatta, Miami-ben pedig Victor Hanescu (itt Kuznetsov a harmadik szettben feladta.). 185 centiméter 71 kg. 18,18 % sikerességű. Sela a 77. helyet foglalja el a világranglistán. Nyugodtan állíthatom, hogy kedvenc borítása a kemény talaj. 630 mérkőzéséből, amit eddig pályafutása során vívott 426 ezen a borításon történt. Idén 40 meccset játszott. Indiában második körig jutott. Melbourne-ben 4 mérkőzés után Davydenko búcsúztatta. Dallasban első körben kikapott. Miami-ben Tipsarevic állította meg, de legyőzte Matosevicet. Le Gosier-ben negyeddöntőig jutott, ahol Lukas Rosol állította meg. Ezután három mexikói torna következett, ahol kétszer középdöntőig jutott. Kínában az első körben búcsúzott. Ezután következett azonban három torna amit zsinórban megnyert. Először Koreaban, aztán Törökországban és végül Kazahsztánban. Nyílván ezek nem nagynevű tornák, de önbizalmat adhatott neki ez a három torna győzelem. 175 centiméter és 66 kg, tehát rendkívül mozgékony. 65,96%-os sikeresség. Úgy gondolom, hogy Sela-nal van a kezdeti előny, hiszen sokkalta több mérkőzés van a lábában ilyen talajon és az önbizalma is nagyobb, mint Kuznetsov-é. A világranglistán mindössze hat hely választja el a két játékost, de a borítás most Sela mellett van. Haase R. (Ned) – Dancevic F. (Can) szettek száma 3,5 felett (1,57) Haase a világranglista 59. helyét foglalja el. Idén mindössze 9 mérkőzést játszott kemény borításon. Indiában Chennaiban két fordulóig jutott Aucklandban egy fordulóban kapott ki Sijslingtől. Melbourne-ben Andy Murray búcsúztatta. Indian Wellsben James Blake még Miami-ben David Goffin parancsolt megálljt. Winston-Salemben jutott túl egyedül a második fordulón, azonban itt a harmadik fordulóban Verdasco-val találta magát szemben, aki három szettben diadalmaskodott felette. 190 centiméter és 71 kg. Várhatunk tőle pár nagy szervát. 54,63% sikeresség. Dancevic a 152. helyezettje a világranglistának. Idén 29 darab mérkőzést vívott ezen a borításon és pályafutása során is a legtöbb mérkőzést ezen a talajon vívta. Melbourne-ben már a kvalifikáció első körében elbukott. Delray Beachen 2 mérkőzés után fejezte be a tornát. Indian Wellsben is csak a kvalifikációig jutott. Dallasban szintén az első mérkőzésén vereséget szenvedett. Az évet tehát elég rosszul kezdte. Azonban az év második felére már egészen feljavult a játéka. Canadai kiruccanásai során három tornából egyet megnyert. Janowicz ellen Montrealban három szettben maradt alul, de lett volna esélye megnyerni azt a mérkőzést. New Yorkban most túljutott a kvalfikáción és megszokta a borítást illetve a körülményeket. Ez előnyére válhat. 59,21%-os sikeresség. 185 centiméter 79 kg. Haase rangsorolás szempontjából sokkalta előkelőbb helyet foglal el, mint Dancevic. Nem vagyok benne biztos, hogy Haase simán megnyeri ezt a mérkőzést, ezért inkább arra fogadnék, hogy mindkét játékos hoz egy-egy szettet a mérkőzésen. De Schepper K. (Fra) - Klahn B. (Usa) 2 (1,44) [Hasonló okok, mint Selaéknál.] [Totti]
Posted on: Mon, 26 Aug 2013 12:11:02 +0000

le="min-height:30px;">