Labdarugás-Külföld Rekordot döntött az AS Roma Még - TopicsExpress

Labdarugás-Külföld Rekordot döntött az AS Roma Még soha senki sem kezdte kilenc győzelemmel az olasz labdarúgó-bajnokságot. A listavezető AS Roma vasárnap nyert az Udinese otthonában, ezzel rekordot állított fel, ugyanis az olasz labdarúgó-bajnokság történetében eddig még egyetlen csapat sem kezdte kilenc győzelemmel a szezont. A százszázalékos fővárosi gárda eddig holtversenyben volt csúcstartó a Juventusszal, amely az 1930/31-es és az 1985/86-os idényben rajtolt nyolc sikerrel, és végül mindkét alkalommal megszerezte a scudettót. A Farkasok csapatkapitányuk, Francesco Totti nélkül léptek pályára – a 37 éves karmester combsérüléssel bajlódik -, ráadásul Maicon kiállítása miatt a 66. perctől emberhátrányban küzdöttek. A Milan 2-0-ás hátrányból kiegyenlített Parmában, de a 94. percben szerzett góllal végül a hazaiak nyertek. Eredmények: Serie A, 9. forduló: Bologna-Livorno 1-0 (1-0) Catania-Sassuolo 0-0 Chievo-Fiorentina 1-2 (1-1) Juventus-Genoa 2-0 (2-0) Parma-AC Milan 3-2 (2-0) Udinese-AS Roma 0-1 (0-0) korábban: Napoli-Torino 2-0 (2-0) szombaton játszották: Internazionale-Verona 4-2 (3-1) Sampdoria-Atalanta 1-0 (0-0) később: Lazio-Cagliari 20.45 Németh Krisztián győztes gólja A házigazda Roda JC csapata Németh Krisztián góljával 2-1-re nyert a PSV Eindhoven ellen a holland labdarúgó-bajnokság 11. fordulójában. A vi.nl holland internetes szaklap szerint a vendégek már az első félidő kilencedik percében vezetést szereztek, majd a hazaiak a második félidő közepén egyenlítettek. A Roda kisvártatva emberelőnybe került, s ezt kihasználva a kezdőként pályára lépő Németh Krisztián a 85. percben megszerezte a győztes gólt. A magyar válogatott csatára – akit a 89. percben lecseréltek – szezonbeli 11. bajnoki mérkőzésén hatodik alkalommal volt eredményes. A vasárnap délutáni találkozó hajrájában az Eindhoven lengyel válogatott kapusa, Przemyslaw Tyton nekiszaladt a kapufának, ezért hosszú percekig ápolni kellett, végül nyakmerevítőt kapott, és mentőautóval kórházba szállították, s helyette egy mezőnyjátékos állt a kapuba. Győzött a Sunderland A Sunderland legyõzte a vendég Newcastle-t az angol labdarúgó-bajnokság 9. fordulójának vasárnapi játéknapján. Premier League, 9. forduló: Sunderland-Newcastle United 2-1 (1-0) szombaton játszották: Southampton-Fulham 2-0 (0-0) Aston Villa-Everton 0-2 (0-0) FC Liverpool-West Bromwich Albion 4-1 (2-0) Manchester United-Stoke City 3-2 (1-2) Norwich City-Cardiff City 0-0 Crystal Palace-Arsenal 0-2 (0-0) késõbb: Chelsea-Manchester City 17.00 Swansea City-West Ham United 17.00 Tottenham Hotspur-Hull City 17.00 Forrás: MTI
Posted on: Sun, 27 Oct 2013 16:59:33 +0000