REFERÁT ZE ZÁPASU FK Slavoj Stará Boleslav vs. FC Bílé - TopicsExpress

REFERÁT ZE ZÁPASU FK Slavoj Stará Boleslav vs. FC Bílé Podolí 4:1 (2:0) Sestava Slavoje: Bodlák, Živný, Přibyl T., Švorba, Štěpánek-Váňa, Bláha, Kotas, Páral-Šmejkal, Vodák Střídání: 60. min. Vondra za Kotase, 75. min. Bušínský za Váňu a Matějovský za Šmejkala, 82. min. Novák za Vodáka Branky: 5. min. Vodák, 9. Páral, 53. Švorba, 80. Matějovský Spoustu změn s sebou přináší nová fotbalová sezóna pro Starou Boleslav. Oddělení od Brandýsa, návrat ke starému názvu klubu, nové logo… Ale hlavně nová a vyšší soutěž-1. B třída. Našim prvním soupeřem v mistrovském utkání bylo v sobotu 24. 8. Bílé Podolí. Snový začátek Během přípravných zápasů na sezónu naši hráči nastříleli velmi slušných 36 gólů a střeleckou pohodu si evidentně přenesli i do nového ročníku. Již ve čtvrté minutě měl první velkou šanci Šmejkal. Tu sice neproměnil, ale mrzet ho to nemuselo, protože už za pár vteřin připravil gólovou pozici pro Vodáka. Ten se zblízka nemýlil a vstřelil tak první letošní gól Slavoje. Kapitán Vodák tak ještě přiživil velmi vyhecovanou a odhodlanou atmosféru, která na Lázeňské panovala. Za pět minut se navíc krásně do levého horního rohu po nacvičeném signálu z rohového kopu trefil Páral a Podolí nevědělo, co se s ním děje. Rozhodně totiž nečekalo, že bude na hřišti nováčka soutěže, prohrával po deseti minutách o dvě branky. Do kabin s vedením Následně se hra přeci jen uklidnila. Poté, co domácí neproměnili některé své šance, přišla jediná pasáž zápas, ve které byl soupeř lepší. Gólman Bodlák ale gól do šatny několika dobrými zákroky nepřipustil. Dva krásné góly a čestný úspěch hostů I do druhého poločasu vstoupila Stará Boleslav dobře. Byla na první pohled aktivnější než Podolí a když se v 53. minutě krásně z přímého kopu podél zdi trefil stoper Švorba, bylo o vítězi zápasu prakticky rozhodnuto. Deset minut před koncem ještě nekompromisně pod břevno zvýšil na 4:0 střídající Matějovský. Pochvalu zaslouží také obrana, která se velice dobře vyrovnala s absencí stopera a opory mančaftu Jiřího Ježka. Jednou jedinkrát zaváhala a to když tři minuty před koncem dovolila hostům čestný úspěch v podobě vstřeleného gólu. Boleslav si tak nad očekávání dobře poradila s prvním mistrovským zápasem v B třídě, příští týden jí čeká utkání ve Vykáni.
Posted on: Wed, 28 Aug 2013 11:25:23 +0000